752 Shares 8805 views

Miejsce wykonania jest częścią kompleksu

Liczne zabytki na Placu Czerwonym w Moskwie niezmiennie przyciągają uwagę turystów. Jest to wspaniała katedra św. Bazylego Błogosławiona, a mur Kreml ze wspaniałymi majestatycznymi wieżami. Na tym tle, jeden z zabytków starożytnej historii i kultury Rosji, Dokładne miejsce, o małej kamiennej strukturze w postaci cylindrycznych tarcz, zamkniętych przez parapet, wydaje się niewiarygodne.

Etymologia nazwy nie została ostatecznie doprecyzowana, wciąż jest kilka wersji. Według jednego z nich, na przykład, uważa się, że nazwa "miejsce egzekucji" wynika z faktu, że tutaj "obcina ich czoło". Inna wersja mówi, że zaczyna się Wasilievsky Descent – w średniowieczu w Rosji "czoło" było nazywane początkiem stromego zejścia do rzeki.

Po raz pierwszy miejsce egzekucji na Placu Czerwonym wspomina się w 1599 r. W "kronikarzu Piskarevskiego", a od tego czasu często znajduje się w różnych dokumentach. Jak wiadomo, Boris Godunov, poślubił królestwo pod koniec XVI wieku, aktywnie podjął się realizacji Moskwy. Zostały wybudowane nowe budynki, stare budynki i stare struktury ochronne. W tym czasie na Placu Czerwonym nieznani mistrzowie i zainstalowali Teren Wykonawczy. Początkowo był to murowany podest, zamontowany na słupach, z drewnianym rusztem i baldachimem.

W przeciwieństwie do popularnych przekonań, przestępcy na terenie egzekucji nie byli egzekwowani. Egzekucje odbywały się zazwyczaj poza Moskwą-rzeką "na bagnach", albo – na polu Kuchkow (Lubyanka). To tam było miejsce, które zostało specjalnie zaprojektowane do demonstracji egzekucyjnych. Jedynie w najbardziej wyjątkowych przypadkach były przestępcy ukarani na Placu Czerwonym. Obecnie nie wiadomo dokładnie dokładnie, gdzie dokładnie jest zainstalowany rusztowanie, ale jest mało prawdopodobne, aby ludzie na terenie robót wykonywali.

Przez prawie stu lat Ziemia Wykonawcza była trybuniem, skąd ogłoszono dekrety królewskie. Są tu instrukcje, od których zwrócili się ludzie królów. Na terenie egzekucyjnym eksponowano relikwie czczonych świętych dla ogólnego dostępu. Były to relikwie Metropolitan Philipa, które w 1652 roku zostały pochowane w Moskwie. Przed rewolucją, obok miejsca egzekucji, procesy krzyżowe się zatrzymały, a biskup podniósł się na górę i pobłogosławił zgromadzonych. Stąd patriarcha "maszerował na dupie" w niedzielę Palmową. Polscy ambasadorzy w swoich notatkach (1671) twierdzą, że w tym miejscu dwa razy w roku car złożył pokolenia następców, aż do 16 roku życia.

Warto zauważyć, że w owych latach w Moskwie najważniejsze świątynie i pałace szlacheckich ludzi zbudowano z kamienia. Fakt, że miejsce wykonania był pierwotnie kamienny, wskazuje na jego szczególne znaczenie. Było to na czas pobytu króla i nie mogło być hańbione przez egzekucję, co można by porównać z desek sanktuarium. To prawda, że istnieją fakty, które mówią, że w 1682 r. Nikita Pustosvyat, który cierpiał za wiarę, został ścięty na terenie egzekucji. A jeszcze wcześniej, w 1605 r., Został wcielony Vasily Szuisky. Jednak w ostatniej chwili False Dmitriy zastąpił go odwołaniem do kary śmierci .

Dziś to miejsce jest częścią Czerwonego Placu, a turyści rzucają monetami na to, aby tu wrócić.