470 Shares 8542 views

Co warto zobaczyć w Szanghaju? Najlepsze miejsca do zwiedzania

Wkrótce nastąpi długo oczekiwany okres letnich wakacji, co oznacza, że nadszedł czas, aby określić, gdzie spędzić wakacje. Opcje dostępne są obecnie na każdy gust, więc bardzo trudno jest zamieszkać w jednej rzeczy. Chcę czegoś nowego, niezwykłego, ale jednocześnie europejskiego, a być może wschodniego. Ale nie musisz wybierać jednego z tych rzeczy, możesz po prostu iść do miejsca, gdzie wszystko jest i jeszcze więcej. To brzmi jak wynalazek, czy w jednym mieście jest tak wiele różnych rzeczy? Okazuje się, tak, a to jest Szanghaj.


Szanghaju

Ta chińska metropolia jest wieloaspektowa. Nigdy się nie nudzi, bo zawsze tam coś się dzieje. Najważniejsze jest, aby dowiedzieć się o lokalnych atrakcji z wyprzedzeniem, aby następnie w dniu przyjazdu do domu, aby nie żałować zmarnowane wakacje. Aby uzyskać maksimum pozytywnych emocji i wrażeń, aby w pełni cieszyć się zabytkami, musisz wiedzieć, co zobaczyć w Szanghaju.

Szczegółowa lista miejsc, które muszą być odwiedzane, zależy od wielu czynników, ale przede wszystkim od tego, jak długo planuje spędzić w Szanghaju. Jeśli jest to podróż pełnoprawna, możemy bezpiecznie wybrać sobie rozszerzoną znajomość miasta i okolic. Jeśli ktoś dotrze do megalopolisu, przechodząc przez kilka godzin i tam pozostaje, nie ma powodu, aby odmówić odwiedzania ciekawych miejsc. W tym przypadku wybierz najciekawsze zabytki, które będą w pełni opowiadać o mieście, a nie pozostawiają obojętności. Ile razy nie wróciłeś do tej metropolii, co zobaczyć w Szanghaju, zawsze jest.

Muzeum Nauki, Lekki Tunel i Nasyp

Jeśli więc czas jest krótki, warto rozważyć, że lepiej jest podróżować środkami transportu publicznego, a dokładniej metrem, które zresztą działa od 5 do 23. Tak więc w późniejszym czasie wizyta będzie musiała ograniczać się do minimalnych ruchów. Odpowiadając na pytanie, co zobaczyć w Szanghaju za kilka godzin, pierwszą rzeczą jaką pamiętasz o muzeach. W szczególności Muzeum Nauki i Technologii powinno być odwiedzane przede wszystkim, pozostając w Chinach. Na pewno warto odwiedzić nabrzeże Waitang. To miejsce jest bardzo ciekawe, ponieważ są budynki łączące wszystkie światowe rozwiązania architektoniczne.

Następna opcja jest dość droga, ale zdecydowanie warto. To jest lekki tunel. W sumie jest 15 sfer przypominających perełki. Budowa całego pomnika jest imponująca. Więc podczas wycieczki będziesz musiał podróżować windą. Przez kilka godzin ten minimalny zestaw może być nawet dużo, ale odwiedzając co najmniej jedno z opisanych miejsc, możesz być pewien, że na próżno nie znalazłeś się w Szanghaju.

"Ogród radości"

Jeśli masz trochę więcej czasu, powyższą listę można uzupełnić tak zwanym "Joy Garden". Jest mało prawdopodobne, aby w tym przypadku można było sprawdzić cały ogród, ponieważ czas jest wciąż ograniczony, a obszar jest ogromny.

Ale na chwilę warto jeszcze spojrzeć. Ponieważ to miejsce sprawia, że myślisz o wielu rzeczach, zwłaszcza o przejściu ludzkiego życia. W ogrodzie wszystko wygląda tak, jakby czas nie miał nad nimi władzy.

Jin Mao

Jeśli refleksje filozoficzne nie przyciągają turysty lub po prostu nie przyciągają natury, zawsze możesz iść do drapaczy chmur. Istnieje wiele interesujących budynków, ale najbardziej znanym jest słynny Jin Mao. Po pierwsze, jest to najwyższy budynek w Chinach, a po drugie, zajmuje czwarte miejsce w rankingu światowym.

Na najwyższym piętrze znajduje się taras widokowy, na którym można się dostać, płacąc trochę mniej niż 100 juanów. Ogólnie rzecz biorąc, jest całkiem jasne, że w ciągu dnia można zobaczyć w Szanghaju wiele rzeczy. Spośród wszystkich atrakcji warto zatrzymać się na ciekawym ciele, wtedy wrażenia będą szczególnie cenne i silne.

Co zobaczyć w Szanghaju w ciągu 3 dni? Po trzech dniach można rozwinąć listę interesujących miejsc. Także, oprócz Jin Mao, można zobaczyć inne budynki miejskie, powoli przechodząc ulicami.

Lepiej jest zacząć od placu Ludowego, skupia się na budynkach rządowych, jednym z lokalnych muzeów i teatru.

Dla dzieci

Jeśli firma ma dziecko, to plany będą musiały być poddane przeglądowi. Dzieci szybko się męczą, a tym samym będą mogły zobaczyć trochę mniej atrakcji. Co warto zobaczyć w Szanghaju przez 3 dni z dzieckiem? Aby być ciekawym dla każdego, możesz powstrzymać wybór na cyrku w Szanghaju, w ogrodzie zoologicznym i na oceanarium. W rzeczywistości lista miejsc zależy bezpośrednio od wieku ostatniego dziecka. Jeśli jest bardzo mała, prawdopodobnie będziemy musieli ograniczyć się do trzech miejsc. Nie oznacza to jednak, że nie będzie można zobaczyć czegoś wartościowego. W tej metropolii nawet banalne zoo może Cię zaskoczyć.

Muzeum Sztuki i Dzielnicy Francuskiej

Jeśli Szanghaj nie jest stacją pośrednią, ale pełny przystanek, można zobaczyć znacznie więcej. Nie ma jednak takiego okresu, który wystarczy odwiedzić wszędzie, aby w pełni poznać miasto. Wybierając to, co zobaczyć w Szanghaju przez tydzień, nie można zapomnieć o muzeach, które w mieście jest w rzeczywistości bardzo dużo. Oczywiście zależy to od hobby i konkretnych przywiązań, ale po tym, jak sztuka nie skrzywdziła nikogo, dlatego jest w Szanghaju, możesz bezpiecznie iść do muzeum sztuki. To miejsce na pewno nie pozostawi nikogo obojętnego.

Jeśli ktoś planuje pozostać w megapolis przez tydzień, jest prawdopodobne, że chcąc ująć tę ogromność, jest po prostu nadmiarem koloru wschodniego. W tym przypadku europejskie miejsca Szanghaju przychodzą do pomocy, w szczególności dzielnicy francuskiej, której ulice przypominają o Paryżu. I tutaj, podobnie jak w stolicy europejskiej, jest wiele dobrych miejsc z kuchnią europejską.

Zhouzhuang

Wśród atrakcji turystycznych Szanghaju pochodzących z Europy jest miasto Zhouzhuang, którego nieznani podróżnicy nawet zadzwonią do miejscowej Wenecji. Jedyne, co zdradza fakt, że jesteś w Chinach, jest tradycyjna dla łodzi lokalnych mieszkańców zamiast gondoli. Reszta miasta przypomina Wenecję.

Świątynie

Co warto zobaczyć w Szanghaju? Oprócz budynków, muzeów, ulic i ogrodów, nie możemy nie wspomnieć o świątyniach.

Jest ich wiele w mieście, a wszystkie są wyjątkowe. Nie źle, jeśli zdołasz zobaczyć co najmniej dwa lub trzy kościoły. Ale, jeśli nie ma takiej możliwości, wystarczy zobaczyć świątynię Buddy Jade. Składa się z trzech oddzielnych pawilonów, które są piękne w nocy nie mniej niż w ciągu dnia. Ponadto wieczorem świątynia jest pięknie oświetlona.

Wnioski

Teraz wiesz, co zobaczyć w Szanghaju. Ale wybór miejsc jest indywidualną sprawą. Wszystko zależy od osobistych zainteresowań i okoliczności, w których odbywa się podróż. W każdym razie po zwiedzeniu tego chińskiego miasta nie można wrócić, nie widząc czegoś niezwykłego. Aby wszystko poszło dobrze, po prostu zaplanuj podróż, biorąc pod uwagę wszystkie atrakcje, które chcesz odwiedzić. Dopiero wówczas zostanie wydany czas z korzyścią.

Jeśli nie ma możliwości wyruszyć na pełną skalę, zawsze możesz znaleźć kilka godzin po długim dniu spacerów, pojechać metrem, aby po prostu cieszyć się pięknym widokiem, zapominając o wszystkim.