730 Shares 8179 views

Jak sprawdzić autentyczność telefon na?

W momencie zakupu jakiegokolwiek kupującego telefon ma nadzieję, że nie zajmuje się fałszywy. Po tym wszystkim, to płaci za jakość gwarantowaną przez oficjalną organizację, aw przypadku pęknięcia mogą liczyć na naprawę gwarancyjną. Ale czasami zdarza się, że telefon jest fałszywy, aw rezultacie użytkownik zostaje pozbawiony wszelkich gwarancji udzielonych przez spółkę. Dlatego bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak sprawdzić autentyczność telefonu.

Po pierwsze, powinniśmy ustawić się kilka wskazówek, które mogą pomóc zmniejszyć ryzyko kupowania fałszywe:

1. W żadnym wypadku nie kupują telefony, które oferują Ci przechodniów. Zazwyczaj te produkty są bardzo tanie, ale pamiętaj: prawdziwy artykuł nie może być poniżej kosztów.

2. Nie należy opierać się na wątpliwych miejscach sprzedaży. Lepiej jest patrzeć w oficjalnej i znanego sklepu telefonu.

3. Nie należy kupić telefon z nim. Nie tylko, że telefon b / r, więc może być nawet, że poprzedni właściciel to i sprzedał go, bo dowiedział się o fałszerstwa.

4. Jeśli zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu, to najlepiej, aby pamiętać nie tylko wygląd, ale także wydajność.

Najbardziej niezawodnym sposobem jak sprawdzić autentyczność telefonu, jest zidentyfikowanie numeru IMEI, który znajduje się na pudełku spod urządzenia, a także baterię telefonu. Aby sprawdzić pokrętło * # 06 # i nacisnąć klawisz „Enter”. Po wyświetleniu tej operacji na osobisty numer, który musi pasować do tego pokazanego na baterii i pudełka. Jeśli numer jest dopasowany, telefon jest prawdziwe, a sklep gdzie można go nabyć, nie sprzedaje kopie komórkowych.

Jeśli mieszkasz na terenie Federacji Rosyjskiej, należy wiedzieć, że urządzenia, które są oficjalnie importowane na terytorium państwa, są testowane pod względem bezpieczeństwa. Jeżeli telefon został przetestowany pod baterią, można znaleźć naklejkę z Rostest migowego (PCT).

Do firm takich jak Nokia i Samsung, ma również swój własny sposób, jak sprawdzić autentyczność telefonu. Można sprawdzić IMEI kod do rejestracji. Aby to zrobić, przejdź do oficjalnej strony internetowej firmy, aby znaleźć niezbędne kontakty i wysłać kod do sprawdzenia. Po chwili dostaniesz odpowiedź.

Firma Apple, który stał się tak popularny w Rosji dzięki iPhone, mają swoje własne sposoby weryfikacji autentyczności produktów. Po takiej popularnej rasy i wielu oszustów, którzy skorzystaliśmy z tego i zaczął produkować tanie imitacje, które wyglądają bardzo podobnie do popularnych telefonów.

Jeśli masz wątpliwości, jak jego jednostki, należy użyć następujących metod, jak sprawdzić autentyczność telefonu.

1. iPhone ekranu jest trzy i pół cala przekątnej. Jeżeli jest ona mniejsza, a następnie produkt jest fałszywy.

2. Gniazda na karty SIM w iPhone zbyt różne. Na przykład, gniazdo iPhone znajduje się na stronie 4. generacji. Ponadto, model ten obsługuje karty micro SIM, a nie zwykły.

3. Każdy ma iPhone są 12-cyfrowy numer seryjny, który można sprawdzić na opakowaniu i samego urządzenia. Można go zobaczyć w menu telefonu, ale przy zakupie nie można tego zrobić, bo to jest konieczne, aby go uaktywnić. Jeśli zrobisz to raz włączone, oznacza to, że produkt jest autentyczny, czy nie, czy mają one ktoś go używać.

nie wahaj się zadawać pytania do sprzedawcy przy zakupie dowolnego pojazdu. Jeśli odmówią, aby zapewnić Państwu dowód tożsamości, nie jest konieczne, aby poradzić sobie z takim sklepie.