521 Shares 1869 views

Jak obliczyć dni wyobrazić zdrowe dziecko

Dla każdej kobiety przychodzi czas, kiedy zdaje sobie sprawę, że jest gotowy, aby stać się matką. Aby zapewnić powodzenie ciąży, nie jest środkiem, a nie tak dokładne, jak to możliwe, aby określić czas, który najlepiej nadaje się do koncepcji swoich okruchów. Obecnie istnieje wiele nowoczesnych metod opartych na dowodach naukowych i pomóc w ciąży łatwo obliczyć te „niebezpieczne” dni. Aby wyobrazić sobie zdrowe dziecko, nie trzeba już iść do lekarzy, ponieważ, aby ustalić najlepszy czas na ciążę, można to zrobić samemu.

Na początku cyklu miesiączkowego w jajnikach każdej kobiety dojrzewają 15-20 jaj. Wszystkie z nich są otoczone murem specjalną komórkę (pęcherzyków), które produkują estrogenu. W związku z tym innym poziomie w organizmie kobiety zwiększa hormon luteinizujący (LH) , który wywołuje owulację przy dojrzewających komórek jajowych z jajników popłynie do jajowodów. Po mieszków dostępności owulacji zaczynają przekształcać się ciałka żółtego, produkcję progesteronu, co stwarza korzystne warunki dla zapłodnienia. Aby proces był udany poczęcie, plemniki muszą dotrzeć do dojrzałe jajo zanim umrze. Jeżeli średnia jajo może istnieć 12-24 godzin, plemniki w sprzyjających warunkach może żyć nawet do 5 dni. Zatem czas najprawdopodobniej na prawie 100% poczęcia u kobiet jest okres rozpoczynający się 5 dni przed owulacją, a kończąc 2 dni po.

Jak obliczyć dzień zapłodnienia?

W tym celu użyć jednego lub więcej sposobów opisanych poniżej. Pomogą one każdą kobietę szybko i najdokładniej obliczyć najlepszy czas dla koncepcji przyszłego dziecka.

1. Sprawdź kalendarz cyklu miesiączkowego i śledzić jej trwania. To pomoże Ci obliczyć czas rozpoczęcia owulacji. Aby to zrobić, kalendarz jest obchodzony każdego pierwszego dnia miesiąca na co najmniej 3-4 miesięcy. Typowo cykl menstruacyjny trwa od 26 do 32 dni. Teraz policzyć ile dni Dalsze najkrótszy i najdłuższy okres. Odjąć 18 dniach cyklu miesiączkowego i krótką 11 dni – od dawna. Na przykład, jeśli weźmiemy pod uwagę średni cykl 28-dniowy, poprzez odjęcie mamy 10 i 19 dni, odpowiednio. Data w kalendarzu, który mieści się pomiędzy tymi dni i będzie najbardziej skuteczne dla poczęcia.

2. Pomiar podstawowej temperatury ciała. W normalnych warunkach, to jest 36,6 ° C, jednak na krótko przed jajeczkowania u kobiet zaobserwowano lekki spadek temperatury ciała, a potem – jego gwałtowny wzrost. Zatem pomiary te pomagają określić czas owulacji w czasie cyklu miesiączkowego. Jednak sama ta metoda nie daje precyzyjną odpowiedź na pytanie: „Jak obliczyć dni począć dziecko?”

3. Uważaj na zmiany w płynie szyjki macicy. W trakcie cyklu miesiączkowego, pod wpływem hormonów zmienia ilość, konsystencję i wygląd. Im bliżej czasie owulacji, tym bardziej lepki w dotyku i przejrzysty wygląd będzie stać. Jeśli czujesz, że w porównaniu do zwykłych dni, szyjki macicy wydzielające płyn staje się coraz bardziej, wiesz – czas poczęcia doszło.

4. dobrym pomocnikiem w rozwiązywaniu problemu: „Jak obliczyć dzień zapłodnienia?” – służyć jako specjalny tester. Zwykle, są one przedstawione w postaci pasków testowych, z którego kompozycja reaguje na obecność LH u kobiet. Jeśli wysoki poziom hormonów, potem jajo dojrzewa i wkrótce będzie gotowa przyjąć spermę.

dodatkowe funkcje

Czasami organizm sam daje nam sygnały, że początek owulacji jest nieuchronne. Objawy u niektórych kobiet może być wyrażona w bolesnych doznań w dolnej części brzucha, a uwolnienie komórki jajowej z jajnika może towarzyszyć łagodne bóle i skurcze. Inni zauważyli zwiększona wrażliwość piersi jak przed miesiączką. Aby zrozumieć, w jaki sposób obliczyć dzień zapłodnienia dla zdrowego dziecka, uważnie słuchać swoich wewnętrznych uczuć podczas cyklu miesiączkowego, gdyż są czasami bardziej dokładnie wszelkie metody naukowe.