611 Shares 5833 views

Pompy piersi są ręcznie. Podręcznik użytkownika

Karmienie piersią jest procesem naturalnym, a mleko w piersi jest wytwarzane stale. Są jednak przypadki, gdy przez jakiś czas matka powinna przerwać karmienie piersią – oddzielenie od dziecka, choroby, zmuszanie do pracy, przyjmowanie leków itd. … Pompy piersi – ręczne i elektroniczne – stały się integralną częścią życia kobiety, która urodziła się i zaleca się podjęcie Z samym sobą już w domu macierzyństwa.

Mleko w piersi jest wytwarzane w oparciu o zasadę "popyt-podaż", dlatego też w tych przypadkach zaleca się, aby kobiety wyrażały mleko w normalnym okresie karmienia w celu utrzymania stałej laktacji. Również pompowanie jest konieczne w tworzeniu stagnacji mleka w klatce piersiowej, co często zdarza się początkowo, aż laktacja staje się "dojrzała". Ponadto, wyrażone mleko może być zamrażane i używane później. Przechowywany jest w lodówce nie dłużej niż cztery dni, a w zamrażarce – do trzech miesięcy! Do Państwa dyspozycji są również specjalne pojemniki do zamrażania i opakowania. Zostaw butelkę mleka babci lub mężowi, a gdy nieobecność, dziecko otrzyma pełny posiłek. Ale nie zapominaj, aby przypomnieć im, że rozmrażanie i podgrzewanie powinny wystąpić tylko na łaźni wodnej, a nie w znanym kuchence mikrofalowej – jej fale niszczą witaminy zawarte w mleku, a także tworzą gorące plamy w cieczy, które mogą spalać błonę śluzową dziecka.

W czasach naszych babć i mam, pompowanie było przeprowadzane rękami, często w niedoświadczonych matkach prowadzi to do urazu klatki piersiowej. Dzisiaj problem ten jest rozwiązany – są pompy na piersi ręcznie: ręczne i elektryczne, drogie i tanie. Każda kobieta może sobie wybrać odpowiedni dla siebie.

Modele elektryczne, chociaż bardzo wygodne, ale nie wszystkie matki mogą sobie na to pozwolić. Jedną z najpopularniejszych urządzeń elektronicznych jest pompa Medela Swing, praktycznie bezgłośna i zwarta. Stał się popularny wśród matek cierpiących na hipergalaksję – muszą wyrazić duże ilości mleka. Kosztuje około 7 tysięcy rubli.

Jeśli nie musisz wyrażać dużych ilości płynu, lepiej jest wybrać ręczną pompę dla swoich asystentów. Jest bardziej kompaktowy i niedrogi. Ręczne pompy piersi kosztują od 80 do 2500 rubli.

Istnieje kilka rodzajów: pompa, lub próżnia, strzykawka, tłok, z gruszką. Te ostatnie są najtańsze, ich cena wynosi od 80 rubli, ale często szkodzą sutkach, a ich zastosowanie wymaga znacznej umiejętności.

Ręczne tłokowe pompy piersi są obecnie najbardziej popularne, wyposażone są w silikonowe wkładki na dysze i zbiornik do zbierania mleka. Sterylizuj wszystkie części urządzenia i zmontuj zgodnie z instrukcjami. Pamiętaj, że gotowanie części silikonowych nie może trwać więcej niż 3 minuty, plastik – nie więcej niż 5. Zastosuj lejek do klatki piersiowej, osiągając maksymalną przyczepność. Wybierz odpowiednią prędkość pompowania, naciskając dźwignię tłoka. Umieścić zebrane mleko w czystym pojemniku i oczyścić go w lodówce. Wypłucz pompę piersiową, rozbierając ją. Ci, którzy kontaktują się z mlekiem, myć w gorącej wodzie z mydłem oddzielnie od reszty. Następnie części są myte bieżącą wodą i pozostawione do wyschnięcia w powietrzu, bez wytarcia ręcznikiem. Płucz pozostałe części w ciepłej wodzie.