525 Shares 2236 views

Alpine pagórek w ogrodzie z jego własnymi rękami: jak zrobić?

Dla tych, którzy są regularne klomby już znudzony, idealnym rozwiązaniem byłoby zjeżdżalnia alpine w ogrodzie. Z rękami takie piękno bardzo łatwo stworzyć, ale sąsiedzi są po prostu zazdrośni o tych tworów. Zostaną opisane nie tylko jak zrobić wzgórza Alpine w ogrodzie własnymi rękami, ale również rośliny, które są odpowiednie do tego celu, jak również rodzaje konstrukcji takiej kompozycji.

Kompozycja grządki

W tym przypadku uważamy alpinarium, który obejmuje wzgórze, zbudowany z ziemnych kopców, kamieni i kwiatów. Można korzystać z głazów różnej wielkości, zarówno większe i mniejsze, ale ich wielkość powinna zależeć od wielkości wybranych roślin. Jak duże kamienie są najlepiej użyć granitu, jak również niskie – wapień i piaskowiec. W połączeniu z nich można sadzić żadnych kwiatów. Kamienie mogą tworzyć różne kompozycje, kwiat jest dość dużo miejsca. Gdy suwak jest wykonany własnymi rękami, odległość między kamieniami powinny być pozostawione do metra o pół metra, nie zasnąć im całkowicie rozdrabnia się jedna strona pozostaje czysty i piękny.

Można zobaczyć proces tworzenia kwietników. Alpine wsunąć dłonie, które można zobaczyć na zdjęciu na stronie zaczyna być tworzone w następujący sposób. Największe kamienie powinny być rozłożone na całym obwodzie konstrukcji. Należy unikać umieszczania głazy są zbyt blisko siebie, jak woda przez nich musi przejść swobodnie, a nie stagnacji wśród kwiatów. Przy użyciu wstępnie przygotowane podłoże, należy wypełnić kręgu odpowiednio wysokość kamieni. Ziemia musi być wysokiej jakości, dobrze nawożone, wtedy kolory będą osiedlać się dobrze – może to być czarna ziemia. Świeża ziemia musi być obficie podlewane i zagęszczone tak, że nie ustąpi po pierwszym deszczu. Nad ziemią ponownie ułożone kamienie w dużym okręgu wokół mniejsze, nie zbyt blisko siebie. Ponownie, wszystkie pokryte ziemią, zagęścić, a następnie ponownie ułożone kamienie, a wszystko to musi odbywać się na szczytach wzgórz. Końcówka może być pozostawiona do najpiękniejszych krzewów lub tam umieścić bardzo atrakcyjny kamień.

Alpine pagórek w ogrodzie z własnymi rękami jest nie do pomyślenia bez koloru, więc ich wybór należy podchodzić odpowiedzialnie. Należy sadzić nisko rosnące rośliny, których wysokość nie przekracza pół metra. Takie doskonałe kompozycje maku Alpine. Ma krótką prostą łodygę. Posadzone przed zimą lub wiosną. Z maku doskonale łączy Potentilla grandiflora, jednak jego okres kwitnienia – od kwietnia do maja. Wskazane jest, aby korzystać z Pine Mountain karzeł, który może być używany do podkreślenia ogólnej piękno kompozycji. Od kwietnia do maja Kwiaty borowikami, który również będzie doskonale wyglądać w tej kompozycji. Ma piękne małe kwiaty różowego koloru. Alpine pagórek w ogrodzie, tworząc swój własny, po prostu nie może się obejść bez takich roślin jak lagurus, co jest trawa z puszystymi stożków. Dowolny kolor zbyt niska byłoby właściwe, można użyć niebieskie karłowate jodły.