603 Shares 3570 views

Symulowane kawior: co zrobić, korzyści i szkód. Jak odróżnić naturalne od sztucznych jaj

Symulowane kawior – jakość fałszywe rodzaju. Produkt otrzymany nieszkodliwe, gdy nie zawierają barwników syntetycznych. Sztuczne jajka nie jest atrakcyjna tylko w wyglądzie, ale także ze względu na niski koszt. Do tej pory nie jest mitem, że produkt wykonany jest z olejem. Ale to jest absolutnie nieprawdziwe.

kawior syntetyczny: historia występowania

Nawet w czasach sowieckich, prawdziwy kawior był bardzo drogie. W rezultacie, zaczęła się zwiększać niezadowolenie ludzi, którzy nie mogą sobie pozwolić na zakup delikatność. A naukowcy rozpoczęli prace nad stworzeniem sztucznej kawioru. Pierwszy wsad z tym białkiem. Dodatkowe składniki obecne suplementy, jajka i olej roślinny.

Ale to sztuczne jajka były całkiem bez smaku i było to jak bardzo odległe. Z biegiem czasu, nowa technologia produkcji. Zacząłem stosowaną metodą tworzenia jaja przy użyciu żelatyny. W tych przepisów, z wyjątkiem zawiera mleko, wyciągi z wodorostów, suplementy białkowe, i tak dalej. D. Technologia ta nazywa się „białko” i teraz jest już uważane za przestarzałe.

Istnieją także inne sposoby wytwarzania, nie są wykorzystywane w strukturze białek, lub tylko w niewielkich ilościach. W każdym razie, końcowy produkt nazwano symulowane kopiując naturalny wygląd.

Co to jest sztuczne jajka?

Co sprawia, że symulowany kawior? Od dawna już do ostatnich kompozycji, w których składnik białkowy jest używany. Dzięki niej jaja posiadają niezbędną gęstość. W kompozycjach współczesnych produktów zawiera środki żelujące. Ekstrakty były wykorzystywane jako zagęszczacze brązowych i czerwonych alg (alginian sodu, agar). Pozwalają one nie tylko do osiągnięcia konsystencję podobną do prawdziwego kawioru, ale także zmniejszyć kaloryczność produktu.

Czerwony i czarny kawior nabiera kolorów dzięki naturalnych barwników. To warzywo papryka i węgiel. Ale czasami używane sztucznych barwników. Stały składnik w symulowanym kawioru – ryby, mięso, bulion i tłuszczu. Dzięki nim istnieje potrzeba smak.

Często mieszanki przypraw do tego celu. Zaokrąglenia kompozycji sztucznego produktu olejowego i sól. Spójność kawior uregulowane słuchowych. Może to być kwas mlekowy lub cytrynowy i konserwujące: sorbinian lub benzoesanu sodu.

Jak zrobić sztuczny kawior?

Symulowane czerwone i czarne kawior jest wytwarzany za pomocą różnych technik:

 1. Metoda białko. Po pierwsze, specjalne mieszanki, co spowodowało, zawiera białka jaja, napełniania i gotowania barwnik. Następnie, spadek wagi jest w ogrzewanej emulsji woda-ropa naftowa lub olej. Białko składa tworząc kulę, która wygląda jak jajka. Miał gęstą strukturę. Otrzymując produkt może być dowolny kolor i smak. Aby zwiększyć trwałość takiej symulowanej kawior jest pasteryzowane.
 2. Metoda żelatyny. Sposób ten pozwala na uzyskanie symulowanego jaja z różnymi wypełniaczami białka .. mleko, soja, itd. Są one mieszane z żelatyną i otrzymaną mieszaninę ogrzewa się. Następnie rozpyla się oleju roślinnego, w temperaturze od 5 do 15 stopni. Jaja produkowane w wyspecjalizowanych zakładach kolumnowych. Smak produktu podana jest kosztem posiekanym śledziem.
 3. Metoda z zastosowaniem alg. Sposób ten różni się od opisanego powyżej dwa białka. Do niedawna był uważany za najbardziej obiecujący, ale są bardziej wygodne i nowoczesne technologie.

Formy i wygląd

Symulowane kawior jest przygotowane do sprzedaży w różnych gatunkach. Różnią się one w surowcach, i sposób wytwarzania tych preparatów.

Białko kawior jest otrzymywana na podstawie żelatyny i stanowi kulka, która jest jednolita zawartości. Ten rdzeń z białym lub beżowe o ciemnym kolorze powłoki. Jest kruchy i pozwala wilgoci do rdzenia i plecy. Z tego powodu, jaja nie mają stabilną strukturę.

Produkt ten różni się od innych rodzajów dobrym smaku, koloru i struktury, a najbardziej odpowiednia dla jesiotra kawioru. konstrukcja z tworzywa sztucznego symuluje lopanets i gwałcona kulki otrzymują pęknięcie efekt w ustach.

Sztuczny kawior, który jest produkowany z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, jest bardzo podobny do życia ryb różnych gatunków. Wygląd i smak produktu jak najbardziej zbliżone do naturalnego.

Korzyści i szkody

Od dawna duże zapotrzebowanie symulowanym kawioru. Korzyści i szkody tego produktu są następujące:

 1. środki żelujące zmniejszyć kaloryczność produktu, ale również zwiększenie sytości ze względu na ich pęcznienie granulek. Dla tych, którzy są na diecie, to jest dobrym rozwiązaniem. Jednakże, istnieje również po przeciwnej stronie. Symulowana kawior zawiera dużo soli, więc organizm może zakłócić wodę i równowagę soli. A to prowadzi do obrzęków i trudności w usuwaniu toksyn.
 2. Kwas tłuszczowy omega-3 i korzyści. Te składniki pomagają utrzymać młody organizm, wzmacniają układ odpornościowy i powodują komórek rakowych do walki z chorobą. Zwiększa to użyteczne właściwości produktu.
 3. Sztuczne cielę kontrowersyjne elementy są kwas mlekowy i kwas cytrynowy. Najczęściej nie powodują alergii, ale swędzenie, podrażnienie i wysypka nadal mogą pojawiać się w niektórych konsumentów. Najbardziej aktywne kwasu mlekowego. Jej nadmiar może prowadzić do awarii układu nerwowego i do pogorszenia aktywności mięśniowej.

Jak odróżnić prawdziwego i sztucznego kawior?

Jak odróżnić naturalne od sztucznych jaj? Istnieje kilka sposobów. Najprostszym – w smaku. Symulowane zawsze bardziej słona i daje smaki. Granulat naturalny kawior pęknięcie, pozostawiając wilgoci i soli smaku na języku. To będzie obecny i słaby rybi zapach.

Odróżnić ziemnego z jaj można symulować za pomocą wrzącej wody. Gorącą ciecz wlewa się do szklanej. To idzie w dół kilka jajek. Ten kawioru nie rozpuszcza, ale tylko blada.

Wysokie analogi tego kawioru

Sturgeon symulowane produkowane przez nową technologię. W rezultacie poprawie smaku gotowego produktu. Kolor stał bliżej naturalnego Kawior z jesiotra. Struktura produktu symulowanym nabyte plastyczność. To pozwala poczuć przypływ w jajach usta. Taki efekt ma tylko naturalny produkt.

Nowe rodzaje jajek produkowane są w postaci granulowanej lub tłoczony. Przy użyciu starych technologii nie można było zrobić. Struktura nowego rodzaju sztucznej kawioru częściowo obejmuje organizmy wodne rzeczywistego kawior i mięsa jesiotra. Produkt jest produkowany na specjalne wyposażenie. W wyniku sztucznego kawioru nabywa wiele odcieni, które są charakterystyczne tylko naturalne jesiotra.

wybór

Kawior nie mogą być symulowane malowane naturalnymi barwnikami i syntetycznych. Na każdym opakowaniu produktu musi wskazać na skład. Zauważono, co Chrzciciela wykorzystywane w produkcji.

Wysoki popyt kawior z maślanym kremem. Ale wszystkie suplementy są wykonane z chemikaliami. „Krem Krem” w kawioru jest wytwarzana z wody, aromatów, tłuszczów i substancji wzmacniających smak. Wszystkie te składniki są szkodliwe dla organizmu. Wybierając jajka najlepiej jest kupić mundur.

Przy zakupie konsumenci często starać produkt w szklanym pojemniku. Ale kawior jest doskonale przechowywane w polietylenu. Dlatego istnieje tylko nadpłaty na opakowaniu. Ale musimy zwrócić uwagę na filmie nie ma ubytków i cieczy. Sztuczne jajka nie powinno być trudne, ale po prostu gruba.

magazynowanie

Produkt powinien być przechowywany tylko w lodówce. daty ważności są zawsze napisane na opakowaniu. Ale sztuczny kawior w otwartym pojemniku można przechowywać nawet w lodówce nie dłużej niż dwanaście godzin.

Czy to możliwe, aby tworzyć własne jaja?

Symulowane kawior można przygotować nawet w domu. Będzie to wymagać:

 • żelatyna (może on być zastąpiony kaszy manny 200 g);
 • 500 g śledzia soli (innych ryb mogą być podstawione);
 • 200 ml soku pomidorowego;
 • 200 ml oleju słonecznikowego;
 • 4 cebuli.

Sposób wytwarzania

Mieszanka garnek sok pomidorowy i olej i doprowadza do wrzenia. Następnie dodać kaszę tam. Aby uniknąć zgrubień, zbóż stale mieszając. Mieszaninę gotuje 7 minut, po czym usuwa się ciepła i roztwór pozostawiono do ochłodzenia. W tym czasie, ryba jest czyszczone i mielono w młynku do mięsa (bez kości). Z łuski cebuli usunięte. Ówczesny szef zbyt przebierał.

Okazuje się, że mielone mięso ryb, która jest dokładnie wymieszane. Masy dodaje się do ochłodzonej mieszaniny semoliny. Wszystko dokładnie wymieszać i podawać przez 15 minut. Następnie masę przepuszcza się przez granulatora. Że będzie miał dużo małych jaj, które są pomalowane na żądany kolor z naturalnych barwników.