497 Shares 3729 views

Dlaczego jest to niebezpieczne, aby przejść na safari?

Każdy safari jest pewien element niebezpieczeństwa, ale to jest po prostu coś, co sprawia, że podróż szczególnie ekscytujące. Oczywiście, wiele zwierząt, które jesteś zobowiązany do natknąć, może być niebezpieczne, ale są cztery z nich, które naprawdę powinny oglądać. Ten słoń, lew, bawół i hipopotam (krokodyle dodać do tej listy, jeśli jesteś blisko wody). Większość operatorów safari i przewodników w różnych rezerw wyjaśni podstawowe środki ostrożności, których należy przestrzegać podczas ekscytującej wycieczki.

Konieczne jest również, aby znać i przestrzegać podstawowych zasad postępowania podczas niebezpiecznych wypraw. Bez względu na to jesteś na safari w mniejszych, bardziej odległych parkach, czy mają do czynienia z prawdziwą pustynię, tutaj są pewne ogólne zasady postępowania, które czynią podróż bezpieczne i przyjemne. Więc, co trzeba pamiętać, jeśli jesteś w samochodzie?

Zawsze zatrzymuję się w samochodzie podczas jazdy w parku

Wyjdzie tylko w specjalnie wyznaczonym miejscu i przestrzegać zasad, które zostaną opublikowane w trybuny. Istnieje wiele przypadków, kiedy turystów zginęło, a wszystko z powodu tych biednych z jego pojazdu z aparatem w ręku, aby usunąć film z słonia lub lwa jak najdokładniej. To może wydawać się głupie, ale jest nadal w toku.

Nie wychodź i nie usuwają wszystko z samochodu

Wiele samochodów na safari są specjalnie zaprojektowane z otwartym górze (bez dachu), a dzikie mieszkańcy przyzwyczaili się do tego rodzaju transportu. Ale jeśli wstać, albo po prostu coś do ciągnięcia i huśtawka jakiś przedmiot, to w ten sposób zaczynają przyciągać uwagę. Niektóre zwierzęta nie lubią go, a tym samym stają się agresywne. Należy również pamiętać, że kłusownictwo jest powszechne w wielu dziedzinach, i coś, co wygląda jak pistolet lub innej broni, może powodować bardzo nieprzyjemne działania ze strony dzikich zwierząt.

Poruszać się powoli i ostrożnie

Podczas ciepłej i wilgotnej sezonu, trawa może być dość wysoki, a nie zawsze można przewidzieć, kiedy duża bawół lub słonia decyduje się stanąć na środku drogi. Pamiętaj: jeśli nagle tak się stanie, należy natychmiast przerwać. Bawoły i słonie ty nie boi, a oni nie są pod wrażeniem Ciebie lub Twojego samochodu.

Zamknij wszystkie okna

Jeśli podróżujesz w samochodzie z okna, to najlepiej, aby je zamknąć. Nie panikuj, jeśli będzie ścigać pawiany, mogą nawet wskoczyć do samochodu. Oni są tak przyzwyczajeni do samochodów, które nie boją się zablokować na nich przez długi czas, aby usiąść na dachu. Jeśli naprawdę nie chcesz jeden z nich był w środku samochodu, zawsze zamknąć okna.

Jak się zachować, jeśli podróżują na piechotę?

Jeśli pójdziesz na safari na pieszo, bez pojazdu, obowiązkowe będzie informowany o pracowników zasad bezpieczeństwa w rezerwie. Ale nie będzie wtedy, gdy zdecydujesz się na spacer po bujnym i gęstym buszu i zobaczyć dzikie zwierzęta bez przewodnika. Można spotkać się z słoni i innych zwierząt.

Pawiany są również zagrożone w wielu miejscach, zagrożenie większe niż można sobie wyobrazić. Oto kilka podstawowych wskazówek, jeśli pojawią przyrody twarzą w twarz:

  • Staraj się poruszać przed wiatrem. Jeśli zwierzę będzie czuć twój zapach, to wiem, że jesteś tam i szybko biec poznać.
  • Jeśli zwierzę, do którego zbliżają, wygląda na wrogie, upewnij się, że nie stoją mu na drodze. Niech wie, że nie chcesz, aby spowodować mu żadnej krzywdy, nie rób zbyt dużo hałasu, aby dodatkowo nie pogorszyć sytuację.
  • Idź powoli. Jeśli natkniesz się na zwierzę, które nie lubi swoją obecność, poruszać się powoli i cicho.

Dodatkowe wskazówki

Nie próbuj pływać w rzek lub jezior, jeśli nie jesteś pewien, że nie istnieją żadne krokodyle i hipopotamy. Hipopotamy są w rzeczywistości najbardziej niebezpieczną ze wszystkich dużych zwierząt. Żyją nad brzegiem rzeki, a jeśli czują żadnego zagrożenia, aby powrócić do miejsca swego bezpieczeństwa w wodzie, będzie się gniewać i atakują wszystko co się rusza na ich drodze.

Nie idź w nocy w miejscach, gdzie wiesz, że istnieją dzikie zwierzęta, które mogą być potencjalnie niebezpieczne dla Ciebie. To, na przykład, plaże wokół jeziora, gdzie pasą się hipopotamy między namiotami na kempingu. Hieny również swobodnie poruszać, więc zawsze należy zachować ostrożność.