348 Shares 3592 views

Co zrobić, gdy dziecko ma spojówek: leczenie, objawy i przyczyny

Jeśli dziecko ma zapalenie spojówek, leczenie należy rozpocząć natychmiast, ponieważ rozwój choroby może prowadzić do poważnych powikłań, które trudno się pozbyć. Oczywiście, na początek musimy udać się do okulisty, który powinien określić rodzaj patologii, a także zrozumieć powody, które przyczyniły się do jej rozwoju.

Zatem leczenie zależy od rodzaju choroby. Najczęściej u dzieci jest bakteryjne zapalenie spojówek. Rzadziej można oglądać wirusowe i alergiczne wygląd. Naturalnie, w każdym przypadku, gdy buduje się swój własny schemat leczenia. Jednakże, jeśli dziecko ma zapalenie spojówek, leczenie polega na eliminacji przyczyn choroby i jej konsekwencji.

Oczywiście, że dziecko, które wykazały objawy choroby powinny być odizolowane od kolektywu dzieci, jeśli idzie do przedszkola lub szkoły. Fakt, że choroba jest zakaźna (z wyjątkiem typu alergicznego). Przyczyny zapalenia spojówek u dzieci mogą być różne. Na przykład, choroba może spowodować zakażenie bakteryjne lub wirusowe, a także miejscowe drażniące: kurz, jedzenie. Ponadto, słaby układ odpornościowy przyczynia się do rozwoju patologii.

Ostre zapalenie spojówek u dzieci charakteryzują następujące objawy: uczucie ciała obcego w oku, obrzęk spojówek i ich zaczerwienienie, łzawienie i bolesna reakcja na światło, ropa, często skleja powieki rano. Ponadto oczy mogą tworzyć żółte skórki.

Jeśli dziecko ma zapalenie spojówek, leczenie polega na stosowaniu specjalnych przeciwbakteryjnych kropli do oczu. Ponadto, należy wyeliminować negatywne czynniki przyczyniające się do rozwoju choroby. Na przykład, w przypadku alergicznego zapalenia spojówek, spróbuj usunąć wszystkie bodźce z pola widzenia dziecka: robić codziennie na mokro, należy usunąć z diety produktów niebezpiecznych. Kolejne leczeniu alergii leków przeciwhistaminowych. Naturalnie, trzeba czasu, aby wyleczyć wszystkie infekcje wirusowe.

Dla zapobiegania chorobom nauczyć dziecko, aby nie dotykać oczu brudnymi rękami i nie pchać żadnych przedmiotów do nich. Jeśli choroba jest uruchomiona, można skorzystać z tradycyjnych metod leczenia. Na przykład, można kapać się w oczy wywar z rumianku, nagietka lub herbaty. Jednak metody te należy stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem, który przepisał leki leki: „Oftadek”, „Floksal”, „Tobrex” lub „florenal”.

Jeśli dziecko ma zapalenie spojówek, leczenie zapewnia przestrzegania pewnych zasad:

– przed kopanie w, należy umyć ręce wodą z mydłem;

– nie można pozwolić chore dziecko w kolektywie dzieci, jak choroba jest zaraźliwa;

– aby lek miał maksymalny efekt, należy trzymać oczy otwarte przez jakiś czas, że krople były trafne;

– przygotowanie powinno być wysokiej jakości. Nie należy również używać produktów, które przeszły datę ważności, pożądane jest również, aby kupić leki z oddzielnego kroplomierzem;

– Leczenie powinno być kontynuowane aż do całkowitego wyzdrowienia.