673 Shares 9409 views

Szczepień (świnka): reakcja, jako tolerowane przez dzieci

Szczepienie – złożony proces, który przeraża wielu rodziców. I dzieci, jak również. Choroby mutują stale zagraża zdrowiu ludności. Dla dodatkowego zabezpieczenia wynalazł szczepionkę. Albo raczej, szczepienie. Zauważa, że osoby, które były szczepione przeciwko niektórym chorobom, lepiej radzić sobie z rzeczywistą chorobą po zakażeniu. Ale nie zawsze. I odporność powstaje tylko w określonym czasie. Na przykład, w ciągu 5 lat. Dlatego większość rodziców myśleć: czy musimy być szczepione?

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, są zainteresowani w skutkach szczepień w pewnym przygotowaniu, a także od tego, jak łatwo tolerowany interwencji medycznej dziecka. Czego możemy się spodziewać, jeśli szczepionka została podana do dziecka? Świnka – poważna choroba. Ale szczepienie może pomóc uniknąć. Pytanie brzmi: Czy to coś kosztuje obawiać po zabiegu? W jakich sytuacjach należy podnieść panikę i udać się do lekarza?

Na jaką chorobę?

Świnka – choroba, która jest popularnie nazywane świnia. Jak pokazuje praktyka, rozwija się głównie u dzieci. Jest wirusowy charakter. Łatwo przenoszony przez unoszące się w powietrzu kropelki. Wpływa na gruczołów ślinowych, jak również hormonalnego i nerwowego.

Około 3 tygodnie choroba nie ujawnia się. Najczęstsze objawy świń obejmują ból przy otworze ujścia, obrzęk gruczołów ślinowych, temperatury. Gdy te objawy są podejrzewane świnka.

Zwykle dorośli rzadko cierpią z powodu tej choroby. Częściej narażeni na zakażenie nieletnich w wieku od 3 do 15 lat. Dlatego w Rosji szczepień przeciwko tej chorobie został wprowadzony. Zazwyczaj jest on wprowadzony wraz z kilkoma innymi szczepionkami. Co trzeba wiedzieć o tym procesie?

Jeden strzał – kilka chorób

Na przykład fakt, że pojedyncza szczepionka przeciwko śwince nie istnieje. W Rosji istnieje szczepionka nazywa palmtopy. Zrobiła kilka razy w ciągu życia dziecka. 6 lat – pierwszym szczepieniu rok ponownie wprowadzić do immunizacji. Później w 15. A potem, z 22 rocznicą analogicznym szczepień jest wymagane aby zrobić co 10 lat.

Szczepionka ta jest przeznaczona do ochrony dziecka przed odrą, świnką i różyczką. Dlatego nazywany jest PDA. Tylko rodzice nie wiedzą, jak to jest przekazywane do szczepionki. To, co jest przerażające. Może ktoś konsekwencje wydają się bardziej poważne niż choroby, z którego piłka jest ochrona dziecka. Więc co się przygotować?

W metodzie szczepienia

Domięśniowo zaszczepione przedmiotów. Świnka, różyczka, odra, dzięki leku, nie będzie już zagrażać dziecku. Dzieci poniżej 3 lat odpowiedniego ukłucie jest wykonany w udo. A po osiągnięciu tego wieku – w ramię. Zapewnia on tylko 1 zastrzyk. Więcej niż którykolwiek z wymienionych cech nie procedury.

Zazwyczaj dzieci nie przejść zbyt przygotowane. Dlatego wszyscy rodzice są coraz bardziej zainteresowani tym, jak łatwo tolerowane szczepionki. Po tym wszystkim, dziecko w ciele kilku składników zostaną wprowadzone. Mówimy o tych składników szczepionki przeciw odrze, śwince i różyczce. W rzeczywistości mamy do czynienia z kilkoma chorobami. Jednak lek może być wybrany w niektórych przypadkach, które zaszczepił dziecko. Istnieją szczepionki:

 • import – CCP;
 • domowe – odry i świnki;
 • Indyjski – przeciwko odrze lub różyczce.

Ale oprócz świnki szczepienie nie jest. Dlatego konieczne jest, jak już zostało powiedziane, aby zbadać ewentualne konsekwencje. Co należy zwracać uwagę? Zaszczepione przeciwko odrze, śwince i różyczce jak transferu? Czy są powody do obaw? Jakie reakcje są normą, a co to patologia?

Norma – brak odpowiedzi

Chodzi o to, że każdy organizm jest inny. Oznacza to, że każdy może mieć własne reakcje na danej interwencji medycznej. Czynnik ten musi być brany pod uwagę. Jednak lekarze twierdzą, że szczepionka chroni przed świnką: Świnka po wprowadzeniu dziecka nie zagraża lek.

Szczepionka ta nie powoduje żadnych negatywnych reakcji ze strony organizmu. Zazwyczaj dziecko nie zmierzy się z żadnymi skutkami wstrzyknięcia. Jest to, że dziecko 12 miesięcy byłoby histerię. Ale to nie jest spowodowane przez szczepionkę i bezpośrednim wtryskiem paliwa. Procedura ta przeraża dzieci. I nie można nazwać przyjemne. Dlatego nie bójcie się, gdy dziecko zaczęło płakać po szczepieniu przeciw odrze, śwince. Ta reakcja jest całkiem normalne.

Ale jest to idealny scenariusz. Zazwyczaj reakcja na te ma szczepionki, ale wykluczyć pewne zjawiska nie są tego warte. Na czym to polega? Jakie są objawy reakcji ze strony organizmu jest normą? Gdy nie ma powodów do paniki?

temperatura

Najczęstszą reakcją na jakiejkolwiek interwencji medycznej, towarzyszy zastrzyków, gorączka. A to często prowadzi szczepienia. Świnka – choroba, która wyeliminuje proponowanej szczepionki. Może również powodować gorączkę u dziecka.

Często Podobne zjawisko w ciągu pierwszych 14 dni po szczepieniu obserwowano. Z reguły, temperatura dziecka pozostanie na poziomie 39,5 stopni. Nie panikuj. Lekarze mówią, że jest to normalna reakcja. Wezwać specjalistę w domu, jeśli są bardzo doświadczeni w stanie okruchów.

Jak radzić sobie z takich zdarzeń po szczepieniu (odra, świnka, różyczka)? Pierwszym jest przygotowanie przeciwgorączkowe. I obniżyć temperaturę. Będzie ona zostać zwiększona, zwykle około 5 dni. W rzadkich przypadkach może być wzrost temperatury w ciągu dwóch tygodni. Zjawisko to jest również w stanie spowodować gorączkę. Ta sytuacja nie jest powodem do paniki, ale bez uwagi i obserwacji jest to niemożliwe, aby pozostawić w każdym przypadku.

erupcje

Co będzie dalej? Szczepień (odra, świnka) tolerowany przez dzieci i dorosłych, co do zasady, bez żadnych komplikacji. Ale możliwe jest, że mała czerwona wysypka na ciele pojawia. Zwykle jest rozprowadzany na ręce, nogi, twarz, ciało człowieka. Wyrażone z czerwonymi plamami.

Uratowała podobny efekt około tygodnia, maksymalnie – 10 dni. Zabieg nie wymaga żadnego. To działa niezależnie. Dyskomfortu osoba przynosi oprócz estetycznego elementu. Po szczepionek śwince, różyczce i odrze wysypka za dość normalne. Plamy nie swędzenie, nie boli, nie swędzi. To tylko wysypka, że nie ponosi żadnego niebezpieczeństwa.

węzłów chłonnych

Co będzie dalej? Jakie inne objawy i reakcji organizmu jest konieczne, aby zwrócić uwagę, czy dziecko wykonane szczepienia? Oczywiście, w pewnym wieku to pomaga przezwyciężyć szczepień przeciwko odrze, śwince (rok). Jak to jest przenoszone? Lekarze mówią, że nie mogą być skutki uboczne, takie jak gorączka i wysypka na ciele.

W niektórych przypadkach dziecko może zwiększyć węzłów chłonnych. To nie jest niebezpieczne. Podobnie jak w poprzednich przypadkach, traktowanie tego zjawiska nie jest wymagane. Po pewnym czasie, to idzie sam. Dla dziecka nie będzie żadnego niebezpieczeństwa. Więc nie panikuj. I udać się do lekarza, też. On tylko potwierdza, że wzrost w węzłach chłonnych – normą, jeśli dziecko zostało zaszczepione przeciwko takich chorób jak świnki. Po szczepieniu jest dość powszechne.

ból

Co jeszcze może być reakcja? Zaszczepione (świnka, odra, różyczka) zrobić, jak już zostało powiedziane, w ramieniu. Bardzo małe dzieci – w udo. Możliwe jest, że w miejscu wstrzyknięcia przez jakiś czas będzie bolało. Jest to kolejny znak, który nie powinien się bać. Ciesz się trochę, ale po kilku godzinach po wstrzyknięciu ból ustępuje. Brak leków dla inwestycji nie trzeba brać. A przede wszystkim nie należy podawać leku do bólu małymi dziećmi.

Może nie tylko ból dręczy dziecko po szczepieniu. Odra, świnka him, dzięki szczepionce można uniknąć. Ale to, co jest spodziewane w postaci skutków ubocznych? Na przykład, niewiele zaczerwienienie wokół miejsca wstrzyknięcia. Lub powstawanie obrzęku w miejscu, gdzie została wprowadzona szczepionka. Zjawisko to nie jest również uważany za powód do niepokoju. Jeśli chodzi o starsze dzieci, które sprawiają, że strzał w ramię, nie eliminuje ból w ręku. W niektórych przypadkach, mięśnie zaczynają boleć. W tej sytuacji konieczne jest nie do szczepu ponownie ręcznie. nie jest wymagana więcej profilaktyka.

chłopców

Jakie inne reakcja może spowodować szczepionki? Świnka – niebezpieczna choroba, ale jest możliwe do przeprowadzenia profilaktyki choroby poprzez wstrzyknięcie. Co o skutkach szczepień? Wśród zdecydowanie najczęściej, ale miejsce, możemy wyróżnić bolesne jądra u chłopców. Aby spowodować panikę wśród rodziców takiego zjawiska nie powinno być. W związku z manifestacją stać się niespokojne dzieci.

Podobnie jak wszystkie uprzednio wymienione reakcje, bolesne jądra u chłopców nie ponosi żadnej szkody. Na funkcje rozrodcze nie ma żadnego wpływu. Zatem martwić się o to nie warto. Wystarczy przejść przez okres bólu. Jeśli ból jest bardzo silny (io to może powiedzieć tylko starsze dzieci), skonsultować się ze specjalistą. On wyznacza lek, który będzie złagodzić ból. W przypadku nie trzeba nic robić z małymi dziećmi. Po prostu trzeba czekać na to zjawisko będzie miało miejsca. I, oczywiście, aby uspokoić dziecko na wszystkie możliwe sposoby.

Konsekwencje – alergia

A teraz trochę o tym, jakie konsekwencje może przynieść mają być szczepione. Śwince, różyczce i odrze będzie można uniknąć dzięki szczepionce. Ale należy pamiętać, że ten kutas – poważny test dla organizmu. Faktem jest, że najlepiej, jak zostało powiedziane, skutki uboczne i negatywne skutki są nieobecne. Ale taka sytuacja nie wyklucza, że szczepienie nie jest najlepszym sposobem, aby mieć wpływ na ciało.

Po tym wszystkim, każda szczepionka – to nieprzewidywalne zakłócenia. Najgroźniejszym skutkiem jest reakcja alergiczna. Zazwyczaj objawia się wysypka (pokrzywka) lub szoku anafilaktycznego. Druga opcja, jak pokazują statystyki, jest niezwykle rzadkie po lek został wprowadzony, który chroni przed chorobą o nazwie świnkę. Po szczepieniu często pojawia się prosty alergii.

W tej sytuacji rodzice powinni poinformować swoich doświadczeń z pediatrą przed powtórnym szczepieniu. Jest prawdopodobne, że dziecka indywidualnych nietolerancji białek lub którykolwiek składnik szczepionki. Następnie konieczne jest, by zrezygnować z ponownego wstrzyknięcia. To ważne szczepienie (odra-świnka). Reakcja może być zmieniana. Jakie inne zmiany w różnym stopniu? One zbyt ważne, aby wiedzieć każdy rodzic. Po tym wszystkim, co zostało powiedziane, każde szczepienie – to ryzyko.

Mózgu i układu nerwowego

Dzieci często jest szczepionka rocznie. Odra, różyczka, świnka – choroby, przeciwko któremu jest skierowana. Czasami szczepionka jest w stanie wpływać na układ nerwowy i mózg. Na szczęście, te skutki są niezwykle rzadkie. Dlatego nie powinny być mocno obawiać. Ale uwzględniają taki scenariusz powinien być.

Po zaszczepieniu autyzm mogą występować w różnych stopniach, stwardnienie rozsiane i inne choroby układu nerwowego. To właśnie te efekty wypracowane w niektórych dzieci po szczepieniu. Jednak lekarze mówią o całkowitym bezpieczeństwie szczepionek, powołując się na zwykły zbieg okoliczności. Populacja tych danych nie jest zbyt ufa. To było zbyt wiele zbiegów okoliczności. Można więc rozważyć mózgu i układu nerwowego, chorób jako niezwykle rzadkie działania tego szczepienia.

zimno

Ale to nie wszystkie efekty i skutki uboczne. Częściej niż zwykle tolerowane szczepionki. Świnki można zapobiegać tylko poprzez szczepienia dzieci. Jeśli dziecko jest nadal chory, choroba będzie postępować w łatwy sposób.

Często po wstrzyknięciu w dziecko może rozwijać i banalnej SARS. Na czym to polega? Faktem jest, że dość często takie same jak zdefiniowano szczepionki powodują reakcję organizmu, która wygląda jak przeziębienie. Dziecko ma katar, kaszel czy gorączka (około zostało powiedziane). zaczerwienienie gardła nie jest również wykluczone.

Z tych objawów zaleca się, aby skonsultować się z lekarzem. Jest prawdopodobne, że szczepionka (świnka, różyczka, odra), osłabiony system odpornościowy, który służył jako bodziec do prawdziwego zimnej infekcji. Zostawić bez nadzoru niemożliwe. W przeciwnym razie dziecko może poważnie zachorować. Precyzyjna obróbka może podnieść się z lekarzem. Rodzice powinni powiedzieć, że dziecko zrobić inokulacji PDA. Jest to ważna informacja, która wpływa do zaleconego leczenia.

Kutas – zakażenie

Po szczepieniu (odra-świnka) może kolidować z innym nie jest najlepszym wydarzeniem. To jest jak mózgu i uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego, to przeraża rodziców najbardziej. Na czym to polega? Faktem jest, że po szczepieniu, możliwe jest zanieczyszczenie dziecka konkretnej choroby. Oznacza to, że jeśli dziecko jest szczepione przeciwko odrze, różyczce i śwince, jest prawdopodobne, że będzie złapać jedną z tych chorób. Lub tylko niektóre.

Innymi słowy, zakażenie szczepionki jest możliwe. Jednak, jak pokazują statystyki, że te komplikacje są bardzo rzadkie. Mniej niż wszystkich innych konsekwencji i skutków ubocznych. Zazwyczaj dzieci narażonych na infekcje o obniżonej odporności. Lub tych, którzy zaczęli szczepienia wkrótce po przebytych chorobach. I każdy, nawet wspólna wystarczająco zimno.

W każdym przypadku, rodzice powinni być świadomi: wiek, w którym dziecko wymaga szczepienia, – rocznie. Odra, różyczka, świnka, w takim przypadku nie będzie widać później. Ale przed zabiegiem zaleca się badać objawy niektórych chorób. I kiedy pierwsze oznaki skonsultować się z lekarzem. Jeśli czas, aby rozpocząć leczenie, można leczyć dziecko w każdym wieku, bez żadnych problemów. Nawiasem mówiąc, jeśli dana osoba jest chora, a następnie ponowne zakażenie jest bardzo trudne do uzyskania. Organizm wytwarza odporność. W konsekwencji, ponowne szczepienie nie jest wymagane.

Uwaga dla rodziców

Teraz możemy podsumować wszystko, co zostało powiedziane na temat szczepień CCP. Procedura ta jest zawarta w krajowym planem szczepień. Pierwszym z nich jest to strzał w 12 miesięcy. Re – w ciągu 6 lat. Następnie – w dniach 14-15. Po co jest wymagane co 10 lat, aby się zakorzenić, począwszy od 22 roku życia. Ogólnie dobrze tolerowany jak szczepienia, śwince, różyczce, odrze, mogą pomóc uniknąć. Ale to nie jest wykluczone następujące reakcje:

 • alergie;
 • gorączka;
 • Objawy SARS;
 • wysypka;
 • tkliwość w miejscu wstrzyknięcia;
 • bóle jąder u chłopców;
 • powiększenie węzłów chłonnych.

W niektórych przypadkach może być skażenie chorobą, z której dziecko zaszczepione. Lub szczepionka przyczyni się do powstania problemów z ośrodkowego układu nerwowego / mózgu. Dlatego jest bardzo konieczne, aby dokładnie monitorować stan dziecka. Przed szczepieniem należy zwrócić uwagę na:

 1. We krwi i moczu. wymagana jest ogólna wydajność. Przychodzą do lekarza na konsultacje.
 2. Ogólny stan dziecka. Wszelkie dolegliwość – powodem do odłożenia terminu szczepienia.
 3. Jeśli dziecko niedawno był chory, to najlepiej, aby nie być szczepione.

Niektórzy rodzice złożyć indywidualny harmonogram szczepień. Dodatkowo można oddać krew dla przeciwciał przeciw odrze, śwince i różyczce. Jeśli są one (czasami zdarza się, że jest to funkcja organizmu), nie jest szczepienie przed tymi chorobami są potrzebne.