142 Shares 5379 views

Dziecko nie śpi w nocy: możliwe przyczyny

Wszyscy rodzice mają do czynienia z problemem, gdy dziecko nie śpi w nocy. U niektórych dzieci, zdarza się czasami – przy okazji, podczas gdy inni – regularnie przez dłuższy czas.


Nie martw się zawczasu. Obserwować nastrój dziecka w okresie czuwania, gdyby miał dobry apetyt. Jeśli to wszystko jest poprawne, to masz się czym martwić. Związek ze snem wszystkie dzieci są wyjątkowe i nie trzeba porównać swoje dziecko z przyjaciółmi lub sąsiadami dzieci. Jeśli w normalnym apetytu, dobry przyrost masy ciała i brak troski o dzień dziecko śpi w nocy mniej niż jego rówieśnicy, to znaczy tak wiele snu, a jego ciało wymaga.

Gdy skrzynia dziecko nie śpi w nocy, ale to nie tak dużo dzień – także nie martw się, to minie z czasem. Dzieci mają tendencję do mylić porze dnia. Tak małe dzieci w ogóle, w każdym razie, noc lub dzień. Inna sprawa, że chcę spać w nocy, moja matka, ale konieczne jest, aby kołysać dziecko. Innymi słowy, jego sposób nie pasuje do trybu dorosłego. W tym przypadku, możemy doradzić rodzicom wykorzystać dzień na relaks, każdy doskonały czas, aby być w dobrym nastroju i samopoczucia.

Najprawdopodobniej dziecko dostanie gorszy sen, kiedy rozpocznie on ząbkowanie, będzie przeszkadzać ból w brzuchu, z powodu dyskomfortu mokrej pieluchy, jedzenie było głodnym albo spragnionym, albo po prostu wymaga trochę uwagi do siebie.

Jeśli w środku nocy dziecko obudził się i zaczął płakać, nie włączyć światła, nie hałasować i nie są do niego natychmiast. Jeśli po minucie lub dwóch nie przestała płakać, wziąć dziecko w ramionach, shake, pogłaskać go. Wszystko to powinno być zrobione po cichu, bez żadnych gwałtownych ruchów, a także w ciemności.

Kolka delikatnie masować brzuch w kierunku ruchu wskazówek zegara, a jeśli dziecko nie oprzeć, można położyć się spać na brzuchu. Nawet dzisiaj, nie ma narzędzie, które całkowicie zwolnić dziecko z kolką (od bolesność dziąseł, gdy pierwszy zębów). Dlatego pozwól dziecku herbaty ziołowe, które zaleci lekarz, po prostu złorzeczyć w ramionach, brzuchu, naciskając na nią, masaż.

Jeśli powodem nie śpi – pragnienie lub chęć do jedzenia – Napo i nakarmić dziecko. Małe dzieci zwykle – chistyuli, więc nie pozwól, że musiał leżeć na mokrych pieluszek, często zmieniać pieluchy.

Pomiaru temperatury w pomieszczeniu, w którym dziecko śpi. To nie powinna przekraczać 20 stopni i być czyste. Zminimalizować liczbę dywanów i dużych miękkich zabawek, aby nie gromadzić kurz.

Niech dziecko urodziny przyzwyczaja się do spania w swoim łóżeczku. Jeśli niemowlę nie śpi w nocy sam, i pasuje do rodziców, to będzie trudno odzwyczaić.

Analizując dlaczego dziecko nie śpi w nocy, nie można powiedzieć o bardziej poważnych przyczyn zaburzeń snu. Niektóre dzieci mają takich problemów – od urodzenia, wielu są one wynikiem stresu, a czasem zidentyfikować przyczyną jest prawie niemożliwe. Że głęboki sen jest ważnym elementem zdrowia. Z systematyczne naruszanie snu nie można tolerować, bo jeśli nie zwracać uwagę na nich, problem będzie tylko gorzej. Szczególnie dlatego, że stały brak snu może powodować pewne zaburzenia: dysfunkcji immunologicznej awarii systemu w obrębie ośrodkowego układu nerwowego, aw konsekwencji – nerwicę. Zaburzenia snu nie pojawiają się na własną rękę, bez powodu. Problemy ze snem mogą realizować od urodzenia, jeśli winowajca – stan zdrowia dziecka, a pojawiają się niemal nagle – najprawdopodobniej przyczyną jest zmiana reżimu lub sposobu życia. Skonsultować się z lekarzem, aby wykluczyć chorobę wymagającą leczenia.

Przewietrzyć pokój dziecka, idąc na spacer, można zostawić projekty domu, aby wypełnić je świeżym powietrzu. Wilgotność w pomieszczeniu, w którym dzieci spać, powinien mieścić się w przedziale 50-70%