233 Shares 4463 views

Poradnik dla rodziców: rysowanie dla dzieci 2-3 lat

Twoje dziecko jest znacznie starszy, a jego twórczy charakter po prostu wymaga autoekspresji. Nie trzeba ograniczać. Pilna kupić deskę do rysowania, zestaw kolorów kredek, ołówków. Rysunek dla dzieci 2-3 lat – jest to sposób, aby odzwierciedlić swoje uczucia i emocje, a także rozwijać umiejętności motorycznych. Nie mniej radości i porody znaczniki, są one łatwo uszkodzić, wysychają, ale dają jasny znak, który nigdy osiągnięty za pomocą ołówka.


Jedno słowo o kolorach. Tak, to plamy na ubrania na podłodze, to poplamione ręce, a czasami włosy, ale jest wolność wypowiedzi, zdolność do mieszania kolorów, aby skomplikowany tęczę na papierze, a proces ten nie wymaga tak dobrą motorykę jako prostych linii ołówka będzie wciąż gładka. rysunek dla dzieci stopniowo zaczyna się wraz z rozwojem najprostszych technik. Im więcej z nich będzie – bogatszy jego arsenał w przyszłości.

cechy wieku

Rysunek dla dzieci 2-3 lat – to nie jest sztuka, ale procesem. Dziecko niesie możliwość zostawić po sobie ślad na papierze, obrazy i zakończyć je do czasu bez żadnych kosztów jako problem. Więc nie przeszkadza, aby przedstawiać Krivul'ko i loki, a następnie zrobić kolejny kalyaki Doris ptaków, ryb, chmury i słońce. Teraz trzeba opanować technikę, wypróbować różne możliwości.

Co można wyciągnąć z dzieckiem

Wszystko to jest dość wyobraźni. Rysunek dla dzieci 2-3 lat – to morze z okazji, w których rodzic może znaleźć wiele ciekawych rzeczy. Jeśli rysować ołówkiem, możemy zaoferować Państwu okno życia namalowany obraz. To nie jest łatwe, ale warto spróbować. Oraz opcjonalnie – ostrza do zgarniania z pyłu kredka ołowiu, a potem palec delikatnie przenieść go na rysunku.

Bardzo ciekawe zadanie, gdzie trzeba poprowadzić drogę w postaci linii. Na przykład, z jednej krawędzi blachy, zwierząt, az drugiej – co jedzą. Dziecko musi połączyć swoje wiersze. Taka praca może być wydrukowana lub narysować siebie.

Rysunek dla dzieci 2-3 lat powinny być rozpoznawcza. Wystarczy dotknąć i spróbować. Jako opcja – rysowanie punktów. Może być palec, zanurza się w farbie, można ołówek. I aby go interesujące, oferty pracy: do rysowania deszcz z chmury, śnieg, witamin w słoiku cukierków na talerzu, kwiaty na łące, piasek na plaży. Odpowiedni obraz rama gotować z wyprzedzeniem.

Innym ekscytującym rozwiązaniem – prześledzić na kształt wzornika, wewnątrz lub na zewnątrz. Szablony można kupić lub zrobić własny przez wycinanie z kartonu.

Nauczyć się myśleć nieszablonowo

Lekcje rysowania dla dzieci nie powinny być ściśle regulowane, wręcz przeciwnie, niech będzie wolny i zabawy, jak to możliwe. Będzie musiała spróbować, ale jak to jest zabawne i ekscytujące! Znajdź przyjaciół stary zbiornik, obrócić go do góry nogami i wyposażyć żarówkę wewnątrz. Powyżej można wlać cienką warstwą piasku i malowania palcami. Jeśli wybierasz się na plażę, gdzie jest zaokrąglony kamyczki, przynieść kredki. Dziecko nigdy nie znudzi się malować swoje „cukierka”.

Próbować zamrażać kostki lodu w upalny dzień, ale najpierw dodać gwasz wody. Takie jasne kostki jest bardzo zabawne do wykonania na papierze, aż topi. Twórcza wyobraźnia i starają się pokazać dłonie. Można włączyć jodełka, słońce, ptaki i pędzla do malowania dłoni dużo zabawy.

Zanurzyć się farby, paciorki szklane i pomaga umieścić je w białe kartonowe pudełko. Po prostu przechylając go, można uzyskać wzór. A ulubiona maszyna może dunk w kołach malarskich i przejechać Whatman papieru. A następnie z Doris, gdzie droga, drzew i pieszych. zajęcia plastyczne dla dzieci wymaga więcej wyobraźni i mniej zasad.

Najważniejszą zasadą

Miej cierpliwość kiedy siadasz do malowania. Bądź przygotowany na fakt, że po odkręceniu pokrywy ze wszystkimi słoików z gwaszem, dziecko natychmiast przełączyć się do czegoś innego. Czyste i przypomnieć, że kiedy chce, może on ponownie uruchomić grę. A nie karcić swoje dziecko, jeśli wydaje ci się, że coś złego się stało. Stopniowo rysowania dla dzieci, a to jest, najpierw opanować technikę, a następnie zaczniemy reprezentują obrazy.