426 Shares 4252 views

Krzesło u noworodków i problemów z nim związanych

Właściwa Krzesło – jeden ze wskaźników stanu zdrowia dziecka. To był jego regularność i wygląd są zainteresowane, większość młodych matek. I słusznie, wszelkie odchylenia od normy mogą być wywołane przez choroby dziecka.

Smółki – pierwszy przewodniczący noworodka. Ma bardzo ciemny, prawie czarny kolor zielony i jest bezwonny. Przejście smółki może nastąpić przed urodzeniem, dlatego płyn owodniowy zaświeci się na zielono. Takie wyładowanie oryginalnego stolcu jest niebezpieczne dla życia dziecka. Smółki jest obserwowany przez około dwa dni, stopniowo zamienia się w regularnych krześle.

Normalny stolec u niemowląt żółty kolor, lekko brązowawy odcień, zapach kwaśny, soczyste konsystencji. Regularność wypróżnień u niemowląt karmionych piersią aż do pięciu razy dziennie, podczas gdy butelka karmione 1-2 razy.

Zaparcia u noworodków

Opóźnienie na krześle – odchylenie od normy. Jest to naruszenie czynności jelit, w którym krzesełko dla dzieci występuje w co najmniej sześć razy na tydzień. Jeśli dziecko jest karmione piersią tylko wtedy przyczyny zaparć może dostarczyć czynniki neurologiczne i nieprzestrzeganie niezbędnej diety matki. Gdy karmienie sztuczne, z wyjątkiem Neurology wpływać kału może opóźnić lub niewłaściwe wymiana stała mieszanina do drugiej. Czy dziecko po prostu nie jest wystarczająco płynny, a następnie zwiększenie ilości płynów normalizuje krzesło.

Jak radzić sobie z zaparciami? Dość skutecznym sposobem jest stymulowanie odbytu końcówki rury gazowej dziecko lub lewatywy. Może pomóc wprowadzenie niektórych dziecko na brzuszku lub masowanie brzucha w kierunku wskazówek zegara. Jeśli te metody nie pomagają, a noworodek krzesło nie poprawi, to należy wezwać pediatrę. Lekarz zbada dziecko, określić przyczynę i zalecić odpowiednie leczenie. To może być przyjmowanie leków, gliceryna lewatywę lub świecę. Bez porad ekspertów nie można zrobić!

Biegunka u dziecka

W uzupełnieniu do zaparć i mieć odwrotny problem do niego – biegunki lub biegunki u niemowląt. Powody są takie same. Niewłaściwe odżywianie matki, niewłaściwa mieszanka lub wymiana na stałe. Może powodować biegunkę infekcji jelit, przejadanie się, niedoborem laktazy. Biegunka wypróżnienia są bardzo częste, nie zawsze duża objętość, wodniste stolce. Często zaburzenia jelit towarzyszy gorączka. Jeśli zauważysz objawy biegunki, należy natychmiast wezwać lekarza lub pogotowie. Nagle ta infekcja jelitowa i dziecko pilnie potrzebuje pomocy medycznej, zwłaszcza, że biegunka powoduje odwodnienie.

kolki dziecka

Dość powszechne u noworodków w wieku od trzech tygodni do sześciu miesięcy. Kiedy to dziecko może niespodziewanie głośny płacz z bólu, jego twarz staje się czerwona, on puka nogi. Brzuch twardy. Przyczyną kolki jest wzdęcia. Dzieje się w złym karmiące, zastępując zwykłej mieszaniny, lub dziecko połyka doprowadzających powietrze. Które pomogą dziecku?

1. Przyjęcie pozycji pionowej.

2. Masuj brzuszek.

3. Zastosowanie do brzucha ciepłych pieluch.

4. ciepłą kąpiel.

5. Rura odpowietrzająca (ostrożnie).

6. leków.

Jeśli dziecko ma skłonność do zwiększonego gazobrazovaniyu, karmienie piersią matka powinna całkowicie remont swoją dietę. Wyeliminować mleko, jaja, czekolada, brązowy chleb, groch, fasola, kapusta i winogrona.

Wszelkie zmiany w stolcu powinien poinformować rodziców. Zwłaszcza, jeśli krzesło u niemowląt zawiera skrzepów krwi, śluzu, pianki i ma nieprzyjemny zapach, zmienia kolor na żółty. Być może są to objawy poważnej choroby wymagające natychmiastowego leczenia w celu uzyskania pomocy medycznej.