696 Shares 2989 views

Czy muszę ser dzieci? Kiedy można dać dziecku ser

Młode matki zawsze czekamy na moment, kiedy będzie można zróżnicować dietę swoich dzieci. Rzeczywiście, tak chętny, aby dać jej trochę coś smacznego! Nie całe mleko do picia tak owsiankę do jedzenia? Pierwsze puree warzywa, owoce, mięso puree … Ale na ser, wielu rodziców często nawet nie pamiętam. Uważa się, że ten produkt nie jest dla niemowląt. Czy to prawda, to oświadczenie i czy możliwe jest, aby dać dziecku ser?


Dlaczego ser potrzebuje dzieci

Ser musi koniecznie wzbogacić dietę dzieci. Oto dlaczego. Białka zawarte w tym atrakcyjnych produktów (a nie do 25% – to jest więcej niż jest dostępna w mięsie) jest dużo lepiej absorbowane niż jest mleka i twarogi. Cenne białka zawarte w serze, wchłania niemal całkowicie – o 95%.

W serów twardych ma również dużo wapnia bardzo potrzebne dla organizmu dziecka: 8 razy więcej niż w mleku, aw 10 – niż w twarogu!

Bogaty sera i fosforu, witamin rozpuszczalnych w tłuszczach kilka grup. Ma też dużo soli mineralnych.

Ponieważ zawiera ser, kwasy tłuszczowe, poprawia funkcjonowanie mózgu.

Żucia to raczej stały, dzieci rozwijają swoje systemy szczęki.

okruchy ser można jeszcze zdiagnozowany z nietolerancją laktozy, ponieważ podczas ich produkcji wszystkich laktoza pozostaje w surowicy.

Dodajmy do tego harmonijne połączenie białka i tłuszczu – i z pewnością na korzyść tego pysznego wyrobu do ciała dziecka zostanie zakończona.

Jak dzieci z serem lepiej poczekać

Z wszystkich korzystnych właściwości sera dużą ilość białek i tłuszczów zawartych w tym produkcie można przeciążać układu trawiennego organizmu jeszcze nie raczkujący dziecko. Dlatego dzieci z chorobami przewodu pokarmowego, w tym produkt jest lepszy, aby nie dać.

Lekarze nie zalecają go, a dzieci z chorymi nerkami – ze względu na dużą ilość soli, która stymuluje retencję płynów w organizmie.

Podpuszczki i soli komplikować także pracę trzustki.

Niektóre dzieci są uczulone na produkcie sera. Gdy ser może mieć dziecko z tej patologii? Jeśli okruchy skłonność do alergii, przedstawić go pysznym serem mieć nie wcześniej był półtora roku, a czasami nawet później.

Ze względu na wysoką zawartość tłuszczu w produkcie ser nie może być podany jako małymi dziećmi, którzy mają otyłość i częste zaparcia.

W jakim wieku można dziecko dać ser

Jeśli twarożek i jogurt jest zalecane, aby dać dzieciom mają sześciomiesięcznego wiekiem, ser dietetycy radzą, aby wprowadzić do diety, nie wcześniej niż 11-12 miesięcy. Powód jest prosty – ten produkt jest trudniejsza do strawienia, a małe kruche ciało nie jest gotowy, aby go przetworzyć.

Układ pokarmowy dziecka jest mniej lub bardziej ustabilizowane dopiero w wieku blisko do jednego roku. ściany jelita dziecka są wzmocnione, tak, że ryzyko, że krew małej człowieka może przenikać bakterie i wykazywał reakcji alergicznej na nieznanego produktu jest znacząco zredukowana.

W roku zaczyna produkować odpowiednią ilość enzymu i trzustki. To wtedy można zrobić ser dziecko.

Który ser jest najlepsze dla dziecka

Last but not least, ser może dać dziecku do roku. Pierwszy stopień musi być solone i bez przypraw. Oznacza to, że począwszy od konieczności zwabić serem holenderskim, Poshehonsky, parmezan, rosyjski i podobnych odmian. Inne odmiany trzeba dodać bardziej ostrożny, a to powinno odbywać się stopniowo.

To jest bardzo ważne i ma zawartość tłuszczu w produkcie. Nadanie dzieci mogą ser z zawartością tłuszczu o 45 procent więcej tłuszczu jest szkodliwe dla organizmu dzieci, ponieważ przeciąża wątrobę, trzustkę i dziecka, i ser z niższym odsetkiem tłuszczu trawionego gorzej zawartego wapnia.

Menu polutoragodovalogo dziecko może już zmieniać wprowadzenie fermentowanych i marynowane Sery: Ser Suluguni, gruziński, Adygei.

Ale do serów topionych i wędzonych okruchy sera nie przyzwyczajać warto! Odnosi się to również do serów z szlachetną pleśnią.

Kiedy można dać dziecku takich rodzajów sera? Nie wcześniej niż będzie to 5-6 lata.

Ile ser dać iw jakiej formie

Gdy ser może być podana do dziecka i zacząć od ilości produktu?

Za pierwszym razem trzeba dać okruchy nie więcej niż 5 gramów sera. Jest to maksymalna dzienna dawka dla niemowląt.

Do dwóch lat ilość sera można stopniowo zwiększać do 30 gramów dziennie. Ale w tym samym czasie, co daje jej potrzebują tylko 2-3 razy w tygodniu.

Pediatricians Zaleca się, aby nie dać ser dzieci w połączeniu z mięsem i olejem w taki sposób, aby nie przeciążać dzieci nerki, wątroby i trzustki.

Jeśli chcesz traktować młodego syna lub córkę kanapkę z masłem i serem, które są jak siebie, wiem, że to nie jest wart jako kombinacja produktów dla dzieci nie silny organizm jest szkodliwe.

Do trzech lat serów dzieci, eksperci radzą, aby dać w formie tarty. I tylko z tego wieku fermentowanego produktu mlecznego może zaoferować pokrojone na małe kawałki.

Rano i wieczorem?

Młodzi rodzice zastanawiają się, kiedy można dać dziecku sera: rano, po południu lub wieczorem. Czy to ważne o jakiej porze dnia, aby karmić swoje dziecko?

Eksperci zalecają, aby traktować Człowieczek ten produkt smaczny i pożywny w pierwszej połowie dnia, jak to było w tym czasie enzymy najbardziej aktywnie pracy, co przyczyni się do szybszego przetwarzania ciała serów dziecka.

Wykonując powyższe warunki, kochający rodzice zdywersyfikować menu swojego dziecka smacznego i zdrowego produktu i nie zaszkodzi, gdy otoczony przez organizm niedojrzałego dziecka.