681 Shares 6914 views

Jak odstawić menstruację przez kilka dni

Czasem wydaje się, że okoliczności są przeciwko nam. Znane prawo o przeciętności. Kiedy jest długa podróż do przodu lub jakieś wydarzenie, na przykład wesele, szkoda, że te dni mogą zostać w cieniu cyklu menstruacyjnego, co jest nieuniknione dla większości kobiet. W związku z tym wiele osób zastanawia się – jak opóźnić miesiączkę przez kilka dni i, oczywiście, jak nie szkodzić zdrowiu?

Nie powinno się przeprowadzać eksperymentów z organizmem, aby przyszłość nie powodowała nieprawidłowego funkcjonowania cyklu menstruacyjnego, ale jeśli sytuacja jest po prostu beznadziejna, będziesz musiał ryzykować.

Jeśli stosujesz środki antykoncepcyjne, to będzie to świetny sposób na opóźnienie okresów na kilka dni. Po prostu nie rób przerwy, która jest pod koniec cyklu. Zestaw standardowy – 21 tabletek, a następnie przerwę, należy kontynuować picie ich przez kilka dni. I tylko wtedy, gdy ich odwołanie, pojawia się co miesiąc.

W idealnym przypadku należy wziąć pigułkę od pierwszego dnia cyklu, jak to obliczono, ale jeśli okoliczności rozwijają się inaczej, możesz zacząć później, ale nie przed cyklem. Ta metoda, która daje odpowiedź na to, jak opóźniać miesięczne przez kilka dni, jest skuteczna, ale jest obarczona faktem, że jak wskazano powyżej, cykl może się nie powieść, a jego przywrócenie zajmie trochę czasu. Ponadto, jeśli przyjmujesz pigułki antykoncepcyjne nie od pierwszego dnia, twój główny efekt – zapobieganie ciąży – nie dadzą.

Wybierając tę skuteczną metodę, skontaktuj się z lekarzem, jeśli jest taka możliwość. Ponadto ważne jest, aby wziąć pod uwagę następujące kwestie.
Stosowanie pigułek antykoncepcyjnych nie jest tak bezpieczne. Zawierają one pewną proporcję hormonów, więc należy je porzucić, jeśli masz ponad 35 lat, a ty palisz. Nie zaleca się także przyjmowania ich w przypadku wystąpienia problemów z krzepliwości krwi, zakrzepicy i innych chorób.

Nawiasem mówiąc, nawet przed pojawieniem się środków antykoncepcyjnych, kobiety zastanawiały się, jak odkładać menstruację przez kilka dni. Są tak zwane środki ludowe.

Na przykład cytryna da odpowiedź na to, jak opóźnić okresy na kilka dni, ale oczywiście nie na dłuższy okres czasu, ponieważ wpływ naturalnych składników nie jest porównywalny ze skutecznością działań antykoncepcyjnych.
Uważa się, że przed rozpoczęciem miesiąca, powiedzmy, 4-5 dni, musisz zjeść 1-2 cytryny. Tak, to nie jest bardzo przyjemne, ale to cytryna, która ma ten skutek.

Jest jeszcze jedno bardzo delikatne pytanie, jak zatrzymać miesięcznik na jeden dzień. Co zrobić, jeśli już się zaczęły i pilnie potrzebujemy ich zatrzymać na chwilę?

Być może jest jeszcze trudniejsze niż po prostu zawiesić je. Z medycyny ludowej w takich przypadkach zaleca się wypić wywar z pokrzywy, jest w stanie zatrzymać okresy przez kilka godzin, około 10-20. Ponadto, zmniejsza intensywność miesiączki i witaminy K. Skuteczne i bezpieczne jest również wywar z papryki wodnej. Jest przygotowany prosto. Trzeba wziąć 40 g suchej trawy i zalać wrzącą wodą z szybkością 0,5 litra wrzącej wody na 40 gramów. Ponownie doprowadzić wodę do wrzenia i gotować przez około 5 minut. Pozostawić na kilka godzin (optymalny czas 2-3 godzin). Teraz możesz wziąć 3 razy dziennie przez pół godziny przed posiłkiem. Ale, oczywiście, najbardziej poprawnym sposobem jest zastanowienie się nad tym w przeddzień, a nie kiedy wszystko się już zaczęło.

Ogólnie, jak widać, istnieją sposoby, a pomoc przychodzi nie tylko farmakologii, ale także medycyny ludowej. Najważniejsze, pamiętaj o zasadzie, nie daj się ponieść tym metodom, ponieważ regularność cyklu menstruacyjnego i własne zdrowie reprodukcyjne są dużo ważniejsze niż jakiekolwiek okoliczności życia. Przechodzą, ale aby przywrócić zdrowie kobiet zawsze będzie dużo trudniejsze.