559 Shares 5600 views

Naturalny poród w wodzie: zalety i wady

Narodziny dziecka to zawsze wielka radość dla nowych rodziców i ich krewnych, a także, oczywiście, dla lekarzy. Istnieje wiele różnych technik porodu. Może to być cięcie zewnątrzoponowe lub znieczulenie ogólne, pionowe lub poziome naturalny poród. Również ostatnio stały się popularne w użyciu innej metody. To o niej i zostaną omówione w tym artykule. Wiesz co narodziny woda, może zapoznać się z tajnikami tej manipulacji. Obowiązkowa rezerwacja będą warunki stosowania tej metody urodzenia dziecka.


Genera w wodzie

W Moskwie, z każdym rokiem staje się coraz bardziej skłonny spróbować tej metody dostawy. Warto zauważyć, że większość z tych kobiet, które już rodziły raz. Chcą porównać uczucie dowiedzieć się, która metoda jest lepsza.

urodzenie wody (w Moskwie i innych miastach Federacji Rosyjskiej), są przeprowadzane przez dwóch metod. Pierwszym jest to, że przyszła mama jest na ziemi do pełnego rozwarcia szyjki macicy. Istotą drugiego sposobu jest to, że kobieta w czasie porodu w wodzie w całej pracy i prób.

Warunki dla tej manipulacji

Rodzaje wody w szpitalu może być prowadzone tylko w określonych warunkach, a w przypadku braku przeciwwskazań rodzących.

Kobieta powinna być całkowicie zdrowe, mają różne infekcje i problemy z naczyń krwionośnych i serca. Również w czasie ciąży nie powinno być żadnych powikłań lub zagrożeń. Temperatura cieczy powinien wynosić od 36 do 37 stopni.

Należy zauważyć, że co dwie godziny, woda powinna być zmieniana. W przeciwnym razie może się zdarzyć, bakterie iw rezultacie, matki i płodu infekcji.

Bezpośredni przeciwwskazania do takiego postępowania jest cesarskie cięcie.

Naturalny poród w wodzie: zalety i wady

Jak każdy inny manipulacji, procedura ta ma swoje wady i zalety. Jeśli chcesz spędzić urodzić w domu w wodzie (lub korzystać z takich usług w placówce medycznej), należy najpierw starannie rozważyć plusy i minusy. Dopiero wtedy można podjąć decyzję.

Korzyści z naturalnego porodu w wodzie

Odpowiedzi urodzenia wody są w większości przypadków pozytywne. Lekarze mówią, że jest to raczej kaprys matki oczekującej i możliwość płacenia hołd modzie. Jednak eksperci nie przeczę zalety tej procedury. Spróbujmy zrozumieć je szczegółowo i dowiedzieć się, co jest tak dobre urodzenie wody.

Zmniejszenie bólu

Nie jest tajemnicą, że proces rodzenia jest dość bolesne. Warto zauważyć, że większość występuje dyskomfort podczas porodu.

Woda pomaga również przyszła mama odpocząć. Zanurzone w płynie człowiek nie czuje ciężar jego ciała. To właśnie z powodu spadku grawitacji ziemskiej i tam jest stępienie poczucia bólu. Należy zauważyć, że teoretycznie poród odbędzie się łatwiej w słonej wodzie. Jednak metoda ta nie została jeszcze praktykowane przez lekarzy.

Zwiększyć elastyczność tkanek

Po długi pobyt w ludzkim płynie ustrojowym jest wypełniony wodą. W tym względzie jest wzmocnienie elastyczności skóry.

Statystyka mówi, że gdy proces narodzin, prowadzi się w wodzie, częstość występowania tkanek miękkich i mięśni pęknięć przyszła mama jest znacznie zmniejszona.

Ułatwić przejście płodu przez kanał rodny

Woda w procesie porodu może być rodzaju smaru. Jeśli kobieta się wczesne zerwanie płynu owodniowego, że dziecko będzie trudno przejść przez kanał rodny. W tym przypadku dostawa jest przez zanurzenie w cieczy będzie bardzo pomocne.

Woda tworzy efekt przesuwnej, a dziecko będzie w stanie szybko przejść i umieścić ścieżkę do urodzić.

pary z dzieckiem

W procesie narodzin dziecka przeżywa ogromny stres w mózgu, wizualnej i układu oddechowego. Woda w tym przypadku będzie służyć jako etap przygotowawczy dla dziecka. Przez cały okres od miękiszu był w łonie matki jest w cieczy. Znajome środowisko zmniejsza stres i ułatwia proces wprowadzania do ludzkiego świata.

Wady poród w wodzie

urodzenie wody mają również swoje wady. Na nich trzeba zawsze pamiętać. Tak więc, w niektórych przypadkach, mogą wystąpić poważne zagrożenie dla życia matki i dziecka. będziemy rozumieć, co może być źle urodzenie wody.

brak praktyce

Główną wadą tego sposobu jest brak praktyki u osób, których zadaniem jest pomoc kobietom w czasie porodu. Większość szpitali położniczych próbować trzymać się tradycyjnych metod dostarczania. Posiadanie dziecka w wodzie można nazwać rarytasem, pomimo faktu, że metoda ta została opisana kilkadziesiąt lat temu.

Ze względu na brak umiejętności lekarzy i położnych procesu mogą być prowadzone nieprawidłowo lub z naruszeniem warunków sanitarnych.

możliwość zakażenia

Jak wspomniano powyżej, podczas pobytu w wodzie cieczy macierzystej oczekującej należy wymieniać co dwie godziny. Niektóre kobiety mogą rodzić się przez bardzo długi czas. Jeśli woda nie została zastąpiona przez wszystkich zasad, wówczas istnieje możliwość zakażenia.

To dwie godziny w wodzie zaczynają rozwijać się bakterie. Może to być gronkowiec lub Strep. Jest to również bardzo często użytkownik tego typu płynu jest E. coli. Wszystkie organizmy te nie stanowią wielkie niebezpieczeństwo dla matki. Jednak powikłania nieodwracalne mogą powstać podczas zakażenia płodu.

Problemy z naczyniami krwionośnymi matki

Podczas porodu kobieta traci dużą ilość krwi. Dzieje się tak w momencie narodzin fotelików dziecięcych. Dlatego tak ważne jest, aby wyodrębnić zdobytą matkę z wody przed odprowadzeniem łożyska. W przeciwnym razie, cząsteczki wody mogą dostać się do najmniejszych naczyń krwionośnych i tworzą skrzep krwi w nich.

Takie powikłania mogą być całkowicie niewidoczny w pierwszym, ale w przyszłości może stać się poważnym zagrożeniem dla życia kobiety.

Występowanie powikłań podczas porodu

Czasami mogą wystąpić powikłania w trakcie prób. Najczęściej jest to przedwczesne odklejenie łożyska, krocza łez i narządy wewnętrzne, nieprawidłowe położenie dziecka, splątanie kręgowego i innych. W takim przypadku lekarz trzeba kontrolować proces przechodzenia dziecka przez kanał rodny. W wodzie, jest to dość trudne do zrobienia.

Również podczas porodu może wymagać operacji. W takich chwilach wszelkie działania ratunkowe powinny być przeprowadzone bardzo szybko. Każda zwłoka może spowodować całkowicie nieoczekiwane konsekwencje. Po znalezieniu nowych matek w wodzie bardzo trudno jest działać szybko. Jest to oczywistą wadę takiej manipulacji.

Prawdopodobieństwo cieczy do dróg oddechowych noworodków

Kiedy rodzi się dziecko, pierwsze co robi – oddycha. Światło w tym czasie otwarte i rozpocząć pracę. Gdy jesteś w wodzie, istnieje możliwość, że ciecz dostanie się do dróg oddechowych dziecka. W tym przypadku istnieje poważne zagrożenie dla życia okruchy. W przypadku braku specjalisty pielęgnacji może kończyć się bardzo źle.

Brak terminowej pomocy

Od urodzenia woda w szpitalu nie jest bardzo powszechne, niektóre kobiety decydują się na pobyt w domu cały proces walki. Należy zauważyć, że jest to dość ryzykowne. Jeśli koło ciebie bez właściwego lekarza i położnika, wszystko może skończyć się bardzo źle. Kiedy komplikacje nie zawsze mają łatwy dostęp do placówek medycznych.

Reasumując

urodzenie woda stała się ostatnio bardzo modne. Jednak zawsze należy brać pod uwagę ich potencjał. Jeżeli nie jesteś pewny swoich zdolności i chęci, konieczne jest, aby zrezygnować z takich eksperymentów. Zaufaj kompetentnych specjalistów, którzy zrobili wszystko dobrze.

Jeśli masz wątpliwości, warto skonsultować się z ginekologiem, prowadząc swoją ciążę. Lekarz powie ci szczegółowo o tej manipulacji i dać ich zaleceń. Odpowiedzialne podejście do wyboru urodzeniu dziecka na świat.