647 Shares 3897 views

Czapka antykoncepcyjny: zalety i wady. rodzaje środków antykoncepcyjnych

Obecnie istnieje duży wybór środków antykoncepcyjnych, więc każda kobieta, aktywnych seksualnie, może wybrać najbardziej odpowiednie środki zapobiegania niechcianym ciążom. Nie antykoncepcji zarówno samców i samic. Antykoncepcyjne są zalecane do wyboru wraz z lekarzem, w oparciu o zdrowie układu rozrodczego kobiety i jej wieku.

rodzaje środków antykoncepcyjnych

Antykoncepcyjne są płci męskiej i żeńskiej. Były to prezerwatywy. Są one wykonane z różnych materiałów (poliuretanowych, lateksu), różne formy (żebrowane z wąsami z pryszczami) klasycznym, niezwykle cienkie i bardzo smarowania. Prezerwatywy są najczęstsze sposoby antykoncepcji. Chronić przed chorobami i niezamierzonej ciąży, chorób przenoszonych drogą płciową.

Samice antykoncepcyjne kilka typów:

 • doustne środki antykoncepcyjne;
 • pierścienia dopochwowego;
 • prezerwatywy kobiece;
 • membrany;
 • nasadce macicy;
 • IUD.

hormonalna antykoncepcja

Doustne środki antykoncepcyjne są hormonalne tabletki antykoncepcyjne, które zawierają żeńskie hormony, które hamują owulację, aby zapobiec niechcianym ciążom. Pigułki antykoncepcyjne są najbardziej efektywnie wykonywać swoje funkcje i zapobiegać zapłodnieniu w 90% przypadków, ale nie chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Leki te są również wskazane dla profilaktyki chorób: endometrioza, niepłodność, zaburzenia miesiączkowania.

Pierścień pochwy jest hormonalnej antykoncepcji. Jest on umieszczony w jamie pochwy. Pierścień w macicy i jajników podawany hormonów, które hamują jaj dojrzewania.

antykoncepcyjne

Prezerwatyw dla kobiet wygląd jest rura z dwoma końcami, jeden z nich umieszcza się w pochwie, a drugi pozostaje na zewnątrz. Zaletą prezerwatyw dla kobiet jest to, że można je zainstalować w pochwie z góry. Mogą tam być bez szkody dla zdrowia kobiet do 10 godzin.

Pochwy membrana jest umieszczona wewnątrz pochwy i obejmuje dostęp plemników szyjki macicy. Wygląda jak czapka, wykonana jest z gumy lateksowej i sprężyny ze stali nierdzewnej.

czapka szyjki macicy wygląda pochwy przepony, ale w mniejszym rozmiarze. Najbardziej dogodny ze względu na zastosowanie powtórzenie cech anatomicznych ciała kobiety jest wykonany z wysokiej technologii kauczuku silikonowego przeciwalergiczny. Nadaje się do wielokrotnego użytku.

Urządzenie wewnątrzmaciczne – urządzenie, które umieszcza się w jamie macicy i zapobiega się zapłodnionego jaja w celu przyłączenia jej ściany.

Artykuł ciągnął się bliżej jeden sposób antykoncepcji oraz ochrony przed chorobami, chorób przenoszonych drogą płciową – szyjki czapki. W przeciwnym razie są one nazywane czapki macicy.

Antykoncepcyjny nasadki – metoda bariera antykoncepcji

Celem tego instrumentu było chronić kobiety przed niechcianą ciążą i chorobami przenoszonymi drogą płciową, podczas dokonywania tej metody antykoncepcji jest najbardziej wygodny i łatwy w użyciu.

Czapka antykoncepcyjna została wykonana z całej anatomii macicy. Jako stan szyjki macicy były brane pod uwagę podczas tworzenia w różnych dniach cyklu, wiek kobiety, zmiany, które występują podczas pobudzenia.

Antykoncepcyjny nasadka jest wykonana z kauczuku silikonowego, który nie wchodzi w reakcje alergiczne i nie mogą ulec uszkodzeniu. Produkt składa się z bardzo miękkiego i giętkiego materiału, co w tym przypadku jest bardzo trwały.

Zalety pochwy nasadki

Główną zaletą jest to, że nasadki pochwy działanie antykoncepcyjne utrzymuje się przez 48 godziny. czapka zużycie może awansować, a nie bezpośrednio przed stosunkiem seksualnym, co się w organizmie kobiety może on maksymalnie 2 dni. Jednak znalezienie bardziej przydzielonego czasu pochwy nie jest zalecane, ponieważ może to spowodować rozwój zakażenia bakteryjnego.

Istnieje wiele zalet:

 • cap stosowane w połączeniu z dowolnymi środkami do plemnikobójcze antykoncepcyjnego uzyskania najlepszego efektu;
 • nasadka może być stosowany w każdym dniu cyklu, w tym czasie miesiączki;
 • nie hormonalne narkotyków, więc jest odpowiedni dla kobiet karmiących piersią;
 • nadaje się do wielokrotnego użytku.

Wady pochwy nasadki

Pomimo wielu zalet, czapka ma swoje wady:

 • dostatecznie wysoka zdolność antykoncepcyjne w porównaniu z innymi przegrodę;
 • wprowadzenie złożoność w pochwie, w szczególności po raz pierwszy;
 • podczas współżycia seksualnego czapce może opuścić szyjki macicy, co zmniejsza jego skuteczność;
 • niska dostępność w miastach, licznik może być tylko na zamówienie;
 • Nie zaleca się stosowania w nadżerek;
 • Nie zaleca się stosowania w obecności choroby układu moczowo-płciowego.

Wybierz pochwy czapka jest możliwe tylko razem z ginekologiem. Jeśli rozmiar nie pasuje kobietę zwiększa ryzyko stronniczości antykoncepcji podczas stosunku, a także ryzyko kontuzji. Długotrwały sobie i niewłaściwa higiena możliwe namnażanie patogenów, co prowadzi do zapalenia pochwy (zapalenie pochwy).

Środki kobiecej antykoncepcji powinny być stosowane jedynie po wewnętrznej konsultacji z lekarzem-ginekologiem i analiz bez chorób układu rozrodczego. Pomimo faktu, że korek może być użyty kilka razy, nie zaleca się stosowania go przez ponad rok. Aby zapobiec rozwojowi chorób jest ważne uważać higienę narządów płciowych, a większość urządzeń. Czapka antykoncepcyjna nie daje 100% gwarancji. Dlatego ważne jest, aby używać go z jakości plemnikobójczych.

Wszelkie rodzaje środków antykoncepcyjnych nie są w stanie całkowicie wyeliminować ryzyko chorób przenoszonych drogą płciową, HIV lub zapalenia wątroby, dlatego ważne jest, aby wziąć odpowiedzialność za wybór partnera i unikać stosunków seksualnych bez zabezpieczenia z obcymi.