459 Shares 9438 views

Jajowód u kobiet – co to jest? Zapalenie jajowodów. Niedrożności jajowodów

Kobiece ciało jest pełne tajemnic. On ulega cyklicznym zmianom miesięcznie. Nie można tego powiedzieć o przedstawiciela ciała silniejszej płci. Również kobiety mogą rodzić dzieci. Proces ten jest spowodowany obecnością pewnych narządów. Należą jajniki, jajowody i macicy. Ten artykuł skupia się na jednym z tych organów. Wiesz co do jajowodu i jakie mogą pojawić się problemy z nim. Każdy przedstawiciel płci powinni być świadomi tego, jak skonstruować układ rozrodczy kobiet.

jajowodzie: co to jest?

Organ ten znajduje się w miednicy u kobiet. Warto zauważyć, że przy narodzinach każdej dziewczyny istnieją dwa jajowody. Długość tych narządów jest bardzo mała. To nie jest więcej niż pięć (czasami) siedem centymetrów. Objętość ciała jest również bardzo mała. Średnicy, który ma jajowodu jest tylko kilka milimetrów.

Wewnętrzna warstwa jajowodu zawiera mikroskopijne palce nazwie pilusów. W normalnym stanie, one odcięte.

Funkcja jajowodu

Jajowody u kobiet wykonać bardzo ważną funkcję przenoszenia. Po owulacji, organizm łapie jajka i powoli pomaga jej ruch w kierunku narządów płciowych. W tym czasie, spermy, uwięziony w ciele kobiety, zapłodnione gamety. Jajowód użyciu fimbrie popycha zapłodnione jajo w kierunku macicy.

Po upadku w organach płciowych pochodzi zarodek dołączyć do endometrium. Od tego momentu możemy mówić o ciąży miało miejsce.

Problemy jajowodów

Często panie istnieją różne problemy z jajowodów. W odpowiednim czasie leczenia nie ma żadnych konsekwencji. Jednakże, jeśli nieostrożny ich zdrowia, niektóre choroby mogą prowadzić do nieodwracalnych powikłań. Za najbardziej powszechnych chorób, które pojawiają się w jajowodach.

Zapalenie jajowodu

Chorobę diagnozuje się częściej. Objawy to może nie być dostępny w ogóle lub być słabo widoczny. Ostre zapalne charakteryzują się gorączką, nieprawidłowego cyklu menstruacyjnego, bólu w dolnej części otrzewnej. Przewlekły przebieg choroby ma prawie żadnych objawów. Ale konsekwencje tej choroby jest bardzo ponura.

Chorobę diagnozuje się za pomocą standardowego egzaminu miednicy i kilka testów. Podczas ręcznego diagnozy lekarza można zauważyć wzrost narządu rodnego. Ponadto, pacjent może skarżyć się na ból w trakcie miesiączki. Po takiej manipulacji Ultrasonografia jest przypisany częściej. Po technika kontroli może wykryć wzrost jajowodów. Warto zauważyć, że w normalnym stanie organizmu nie jest widoczny na monitorze USG.

Zapalenie jajowodów, często występuje na tle hipotermii lub infekcji. Przedłużone leczone patologii może przedostać się do obszaru wewnętrznego jajników lub macicy warstwy. W tym przypadku, konsekwencje mogą być dość nieoczekiwane.

Leczenie odbywa się procesu zapalnego w sposób konserwatywny. W tym samym czasie, tym szybciej korekta rozpoczęła, tym lepsze rokowania na przyszłość.

niedrożność jajowodów

Ta patologia jest w większości przypadków konsekwencją zapalenia lub rozległej operacji. Wewnętrzna warstwa jajowody z częściowo albo całkowicie klejone. We wnęce korpusu są utworzone przylegania, które zapobiegają spadek jaj do macicy.

To patologia występuje podczas metrosalpingography lub histerosalpingografia. Laparoskopia może również pokazać stan jajowodów. Przeszkoda może zatem zostać skorygowane. Podczas USG technika nie widać wewnętrzny stan jajowodu. Niedrożność można podejrzewać tylko ze względu na obecność zrostów w miednicy. podejrzewa również taka diagnoza może wystąpić przy dłuższym brak ciąży.

Leczenie chirurgiczne niedrożności może być tylko. Oczywiście, w naszych czasach nie protivospaechnye leki, które pomagają przełamać patologiczne plenochki cienkie, ale efekt tej korekty nie zawsze jest pozytywny. Najczęściej w leczeniu wybranej techniki laparoskopowej. Urządzenia miniaturowe lekarz powinien podzielić zrostów i przywrócenia drożności rurki.

Warto zauważyć, że w niektórych przypadkach może być bardzo skomplikowane. Po zakończeniu tego procesu adhezji nie można wyleczyć. Czasami to patologia wymaga przeprowadzenia usunięcie jajowodów. W obecności jednego ciała może zachodzić niezależnie ciąży. Jeśli jednak usunąć oba jajowody, koncepcja może nastąpić tylko poza organizmem kobiety.

Pęknięcie jajowodu

Patologia ta może wystąpić podczas ciąży pozamacicznej. Ponadto, występują przypadki, w których uszkodzenie jajowodu wynikające z gidrosalpinksa.

Ciąża pozamaciczna występuje, gdy nieprawidłowe działanie narządu. Najczęściej proces klej prowadzi do tej patologii. Przed kobieta może uszkodzić rury czuć wzdęcia, bóle w dolnej części brzucha. Ponadto, istnieje niewielkie krwawienie w kontekście pozytywnego testu ciążowego. Leczenie w tym przypadku tylko chirurgiczny. Warto zauważyć, że terminowe korekta ma szansę uratować ciało, które rozwija się embrion nienormalny.

Hydrosalpinx – jest akumulacja płynu w rurze. Wydaje się, w wyniku procesu zapalnego, lub ze względu na występowanie nowotworów, które mogą być łagodne lub złośliwe. Leczenie może być zachowawcze lub chirurgiczne. Wybór metody zależy od złożoności sytuacji. Po przerwaniu rurę w potrzebie pilnej korekty chirurgicznej.

wniosek

Teraz, gdy wiesz, co żeńskie jajowodu (macicy) rur. Pamiętasz te choroby, które są bardziej powszechne w życiu codziennym. Jajowodu jest bezpośrednia droga do ciąży. Jednak w przypadku braku elementów danych w organizmie kobiety może wystąpić również koncepcję. Nawożenie jest przeprowadzane w sposób sztuczny.

Zadbaj o zdrowie swoich kobiet!