628 Shares 9360 views

Mennica: właściwości lecznicze i przeciwstawne odświeżające ziele

Jedną z najbardziej uniwersalnych roślin jest miętowa. Właściwości lecznicze i przeciwwskazania tego wieloletniego są zróżnicowane. Mięta jest przechowywana, zanim zacznie kwitnąć: oderwać liście i wysuszyć je w cieniu, gdzie znajduje się dostęp do świeżego powietrza. W żadnym razie nie możesz wysuszyć go w słońcu: odparuje wiele przydatnych substancji. Istnieje błędna opinia, że melissa jest miętą. Właściwości lecznicze i przeciwwskazania melaminy cytrynowej są podobne, należy do tej samej rodziny, ale do innego rodzaju. Melisa zawiera znacznie mniej olejku eterycznego, przypomina cytrynę, a miętę pachnie jak mentol; Kwiaty melisy zbierane są w fałszywych pierścieniach, a kwiatostany mięty odbytu. Więc co może mi pomóc?

Właściwości terapeutyczne i przeciwwskazania

Peppermint zmniejsza ciśnienie krwi, a przy umiarkowaniu ma korzystny wpływ na układ krążenia, serce i trawienie. Zioło ma znieczuloną, antyspasmogenną właściwość. Leczenie zapalenia gardła pomoże również mennicy. Korzystanie z kojących odmian tego zioła ma pozytywny wpływ na układ nerwowy. Z zapaleniem lub bólem głowy, olejek z mięty pieprzowej jest pocierany do skóry; Z przeziębieniach wdychać powietrze. W leczeniu choroby nerek sokiem z mięty pieprzowej wycina się, jest również użyteczny jako lek moczopędny. Z gorączką, zapaleniem układu oddechowego i układu moczowo-płciowego, mięta również pomoże.

Właściwości lecznicze i przeciwwskazania tej rośliny należy dokładnie zbadać przed użyciem, ponieważ ma poważny wpływ na układ rozrodczy. Wynik leczenia zależy tylko od tego, ile aplikacji było właściwe, dlatego należy zachować ostrożność z miętą. Jeśli ktoś ma mdłości w transporcie, powinien wąchać i przeżuć świeżą gałązkę mięty lub wdychać chusteczkę, lekko zwilżoną olejkiem z mięty – najprawdopodobniej da pozytywny efekt. Herbata z tym ziołem ma działanie chłodzące, diaforyczne, cholerne, a także uspokaja lub wesoła.

Herbata z miętą, która uspokaja się: świeże liście lasu rosyjski pieprz mash w kubku z zaprawą do wydalania soku; Wlać wrzątku i nalegać na 5 minut; Wyczyść herbatę przez sito, dodać miód, ostudź. Pij zimne lub ciepłe.

Herbata z mięty, która ożywia: suszone liście mięty pieprzowej lub angielskiej do proszku. Nieprzygotuj beczek bez sita wrzącej wody przez minutę, wkrótce wymieszaj i pić gorąco wraz z osadem.

Naukowcy odkryli, że częste użycie mentolu zmniejsza poziom w ciele Testosteron. Oznacza to, że stosowanie mięty w dużych ilościach jest przeciwwskazane u mężczyzn. Nie powinien być stosowany u osób z nietolerancją indywidualną, a także u osób cierpiących na tętnicze niedociśnienie tętnicze i senność. W przypadku nadużycia, roślina może powodować zgaga i żylaki. Orzeźwiające odmiany nie mogą być stosowane przez osoby o zwiększonej nerwowości. Nie dawaj dzieci przedszkolnych: negatywnie wpływają na dojrzewanie układu rozrodczego i powodują nadaktywność. Na kilka miesięcy przed poczęciem najlepiej jest zaprzestać używania mentolu w jakiejkolwiek formie: jest to przeciwwskazane u kobiet w ciąży i dla osób cierpiących na niepłodność, ponieważ może powodować patologię płodu i upośledzenie funkcji rozrodczej.

Oto taka niejednoznaczna trawa – miętowa. Właściwości gojące mogą stać się niebezpieczne, jeśli tylko wykazują niepokój w jego zastosowaniu.