96 Shares 7452 views

Jaki jest codziennie białkomocz

Białko – substancję, która działa jak „budulca” w naszym organizmie, wracając wraz z pożywieniem. Brak białka prowadzi do wielu różnych zespołach, a znalezienie z analizy redukcji białka całkowitego i albumin, trzeba śledzić nie tylko jego odpowiednie spożycie pokarmu, ale także prawdopodobieństwo straty. Białkomocz – zjawisko, w którym białko pochodzi, wraz z moczem.


Liczba osób cierpiących na choroby nerek, rośnie z każdym rokiem. A także w celu zapobiegania rozwojowi chorób drobnych naruszeń, jak również do zabezpieczenia się przed ryzykiem związanym z chorobą nerek patologii, należy regularnie przeprowadza badania laboratoryjne dotyczące pomieszczeń i codziennych białkomoczu.

Białko w moczu – norma?

Normalne parametry moczu w badaniach laboratoryjnych wyklucza obecność białka, ponieważ jej cząsteczka nie fizycznie przez otwór w błonach nerek. Ale jeśli chodzi o takie badania, codziennych białkomoczu, stawka może wynosić do 50 mg. W szczególności, to często występuje wtedy, gdy materiał do zbierania laboratorium osoby aktywnie zaangażowane w aktywności fizycznej lub spożywanie dużych ilości białka. Istnieje również prawdopodobieństwo błędów związanych przede wszystkim z faktu, że analiza codziennie białkomoczu można przypisać do białka uwięzionego w materiale o przydział badawczego lub krwi.

uszkodzenie nerek

W większości przypadków, mechanizm cząsteczek białkowych w kontakt z moczem pojawia się jako wzrost nerkowych perforacji błony, przy czym białko opuszczeniu ciała z moczem. Normalnie powinno to odfiltrować cząsteczki białka, nie pozwalając im dostać się do moczu, wracając z powrotem do krwi.

Zwiększenie otworów w błonie występuje w niewydolności nerek, tkankę nerki stopniowo po żwaczu. Gdy ilość tkanki zastępczej będzie więcej niż na żywo, będzie można mówić o zjawisku niewydolności nerek – stan zagrażający życiu wymagającego regularne stosowanie dializy, aby oczyścić krew. Choroby, które prowadzą do uszkodzenia, charakteryzuje się objawami, takimi jak wysokie nerczycowym stałych dziennych białkomocz, najczęściej zapalenie kłębuszków nerkowych. Rzadziej, proces ten powoduje, odmiedniczkowe zapalenie nerek.

Nowotwory

Drugim powodem, że codziennie białkomocz przekracza normalny poziom, guz jest nowotworowy. Głównie guzy nerek się, w drugim zaś – rak szpiku kostnego lub komórki szpiczaka. W przypadku szpiczaka mnogiego jest zniszczenie tkanki kostnej, oraz produkty rozkładu do krwi i nerki – w moczu.

I niewydolność nerek i onkologia – są bardzo poważne choroby, które są trudne do wyleczenia. Utrzymać zdrowie i zdolności pracy może tylko osiągnięcie długoterminowej i stabilnej remisji. I oczywiście, to sprawia, że prawdopodobnie we wczesnych stadiach choroby, dlatego bardzo ważne jest, aby przeprowadzać regularne kontrole moczu oraz wykrywanie odchyleń – skierowanie do nefrologa.

Przygotowanie analizy

Analiza dziennej ilości białka w moczu jest dosyć rzadko w porównaniu z ogólną analizę moczu. W związku z tym, nie każdy wie, jak zbudować dziennego białkomoczu.

Przede wszystkim ważne jest, aby przygotować się do pojemnika, w którym do zbierania moczu. Średnio oddawanie moczu ludzkiego wynosi około dwóch litrów, więc najlepiej jest wziąć trzy-litrowy słoik. Przed użyciem należy dokładnie umyć pod bieżącą wodą z mydłem, suchej i zastosować układ, aby określić dokładną liczbę mililitrów. Zamiast tego, banki mogą korzystać z kanistra.

Do analizy konieczne jest, aby wszystkie mocz jest wprowadzany do pojemnika przydzielonego dziennie. W związku z tym, dla wygody i w celu uniknięcia sytuacji, część płynu może spowodować, lepiej nie mocz w samej słoju, w małym pojemniku, takim jak jednorazowego kubka, a następnie wlać do moczu w słoiku lub pojemnika.

Zbieranie moczu do analizy

mocz laboratorium codziennie białkomoczu szło gładko na jeden dzień, czyli 24 godzin. Tak więc, zaczynając zbierać mocz w siódmej rano, po raz ostatni bank musi wypełnić w tym samym czasie na następny dzień.

W tym przypadku, pierwsza porcja moczu należy wyciągnąć z toalety, a wszystkie późniejsze, w tym rano następnego dnia – w banku.

Po zebraniu, pomiar liczby i zapisywać ją na arkuszu lub w kierunku laboratorium dołączony do zbiornika do gromadzenia moczu. Jest to konieczne w celu technikom można obliczyć ilość białka w zebranej ilości moczu, na podstawie jego stężenie na gram.

Jak często należy zrobić analizę?

Codziennie białkomocz – badanie, które nie wymaga regularnej posiadanie zdrowej osoby. W większości przypadków jest to drugi etap po całkowitym analizy moczu, gdy ślady pokazują w pierwszym białkiem.

Osoby cierpiące na przewlekłą chorobę nerek, kłębuszkowe zapalenie nerek, odmiedniczkowe zapalenie nerek, niewydolność nerek, trzeba mierzyć wskaźniki, takie jak codzienne białkomoczu, raz na 1-3 miesiące. Dokładna częstotliwość jest ustawiona lekarz nefrologii, w oparciu o stadium choroby, częstości zaostrzeń, szybkość progresji, czas trwania remisji.

Białkomocz w ciąży

Ciąża – czas, kiedy nerki ponoszą ogromne obciążenie. Dlatego niemal każda kobieta podczas rodzenia staje przed problemem obrzęku. A nawet jeśli testy sprzed ciąży nie stwierdzono żadnych naruszeń, po wystąpieniu moczu – białkomocz codziennie, mogą wykazywać znaczące odchylenia od normy.

Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim z tego powodu, że ciąża wpływa na pracę wszystkich układów organizmu, więc pewne odwracalne uszkodzenie może wystąpić z organami, włącznie z nerkami.

Po drugie, często występuje podczas ciąży podwyższone ciśnienie krwi, co skutkuje zwiększonym ciśnieniem i wewnątrznerkowym. Prowadzi to do uszkodzenia błony kłębuszków i cząsteczki białka dostać się do moczu. Przez normalizacji ciśnienia tętniczego, który zwykle występuje spontanicznie po urodzeniu, funkcji nerek oraz morfologicznych wraca do stanu normalnego, a białko w moczu wykrywa się.

Wreszcie, białkomocz podczas ciąży może być konsekwencją prawdziwej choroby, która objawia się po początku ciąży. Na przykład, odmiedniczkowe zapalenie nerek może wystąpić w remisji przez wiele lat, aż do prowokacji w postaci ciąży nie spowoduje nasilenie.

Ponadto, kłębuszkowe zapalenie nerek rozwija się niekiedy bez objawów, a więc osoba nie zdać coroczne badania lekarskie mogą nie zdawać sobie sprawy z problemów w systemie wydalniczy organizmu. Podczas badania w ramach monitoringu rozrodczym wysokiej dziennej białkomoczu podczas ciąży może wykryć. Jednak przyczyną jej występowania nie jest w ciąży i chorób nerek.

Gdzie się udać po analizie?

Po badaniu moczu wzrośnie zawartość białka, powinny zostać przeanalizowane ponownie, aby wyeliminować możliwość wystąpienia błędu. Do diagnozy wymaga minimum trzech wyników badań wykazało patologii, ale po drugiej analizie, możemy udać się do lekarza.

Choroby, których wykaz zawiera objawy białkomocz, zaangażowany dwóch specjalistów: urologa lub nefrologa. W celu określenia, które lekarz skierować pacjenta, terapeuta uważa ogólny obraz objawów. Jeśli białko znajduje się w moczu z powodu nowotworów dróg oddechowych to wymaga konsultacji urologa, jeśli białko w moczu przenika z powodu ograniczonej zdolności filtracyjnej nerek potrzebne nefrologii.

Oprócz testów krwi, badania pacjenta w celu ustalenia jego stanu ogólnego (ból, wysokie ciśnienie krwi, obrzęku), przegląd i ultradźwięki, dobre wyniki dają badania białka w moczu, jeśli jest ona w przeważającej części jest albumina – problem zjawisko to do filtrowania krwi przez nerki.

Jak leczyć białkomoczu?

Białkomocz nie jest niezależnym choroba, to jest – konsekwencją patologii układu wydalniczego ciała, dlatego, aby zmniejszyć lub wyeliminować białkomocz, muszą radzić sobie z leczenia choroby podstawowej.

Wielki wpływ na zmniejszenie białkomoczu zapewnia moc. Ważne jest, aby dokładnie kontrolować ilość spożywanego białka, zawartość w diecie nie powinna przekraczać 30 procent. Ważne jest, aby maksymalnie ograniczyć spożycie sodu: całkowita ilość soli powinna być mniejsza niż 5 g na dobę. Aby ustalić przyczyny utraty białka należy unikać intensywnej aktywności fizycznej, zwłaszcza związane z podnoszenia ciężkich. Konieczne jest także przeprowadzenie profilaktyki chorób wirusowych, nie mają dużego obciążenia nerek.

W ten sposób, wiedząc, że takie codzienne białkomocz, jak zrobić analizę, co zrobić, jeśli parametry badania przekracza normę, można chronić swoje zdrowie z poważnych schorzeń, czas, aby wybrać najlepszy plan leczenia, aby skorygować dietę i styl życia.