200 Shares 5311 views

Urahusa pępek – co to jest? Opis, objawy i leczenie

Urahusa pępek – co to jest? Odpowiedź na to skomplikowany problem medyczny można znaleźć w materiałach tego artykułu. My również powiedzieć, że może być przyczyną takich chorób, rodzaj ciała, jak to powinno być diagnozowane i leczone.


Informacje ogólne, opis ciała zarodka

Urahusa pępek – co to jest? Oglądane termin (medyczna) ma greckie pochodzenie. Wiadomo, że składa się z dwóch sylaby, które dosłownie przetłumaczyć jako „moczu” i „pour”.

Urahusa pępek – to słowo oznacza? Inną nazwą tego ciała „dróg moczowych.” Specjaliści że urahusa jest rurowy element, który tworzy się stopniowo w zarodku. Łączy przednią pęcherza i żołądek i jest usytuowany pomiędzy otrzewnej i powięzi brzusznej. Ukształtowana w taki narządu u płodu z górnej części omoczni. Ten ostatni stanowi również płodu układu oddechowego. Blastoderma tego rodzaju, które rozwija się z płodową jelicie grubym ściany brzuszne. Nawiasem mówiąc, omocznia bierze udział w wymianie gazowej ze środowiskiem oraz przydział odpadów.

Funkcje ciała zarodka

Czy wiesz, że to, co jest potrzebne urahusa pępka? Co to jest? Raportowanie zdjęcia kształcenia przedstawione w tym artykule. Według ekspertów, jest to kanał pochodzi płodu moczu w płynie owodniowym.

Po pięciu miesiącach życia wewnątrzmacicznego występuje kanał zniszczeniu. Zakończono ją do natychmiastowej chwili urodzenia (czyli 40 tydzień ciąży). Stanowi pępowinowej środkowej więzadła.

Zaburzenia rozwoju przepływu moczu

W niektórych przypadkach, nieprawidłowo rozwinięte urahusa pępka? Co to jest? Powody takich odchyleń ustala się tylko przez doświadczonych specjalistów.

W pewnych warunkach, dany kanał nie pokrywają się całkowicie. W efekcie tworzą się następujące nieprawidłowości:

  • przetoki pępowinowej;
  • vesicoumbilical przetoki;
  • uchyłek pęcherza;
  • Torbiel urahusa.

Jakie są te odchylenia i jak je leczyć? Kwestia ta zostanie omówiona teraz.

Pępowinowej przetoki (przyczyny, objawy, leczenie)

Zjawisko to obserwuje się w rozpadlinie urahusa który jest w obszarze pępka. Objawy takie anomalie pojawiają płacz rany.

Jakie inne objawy są nieodłącznym pępek gwizdek? Urahusa pępek (co jest u dorosłych, powiemy teraz) z rozszczep objawia się zaczerwienieniem, obrzękiem skóry wokół pępka i wysięków surowiczych, które są obserwowane w fossa pępowinowej. W ciężkich przypadkach, stają się ropne lub krwawe. Należy również zauważyć, że podobne zaburzenia charakteryzujące się zwiększenie temperatury ciała pacjenta do 38-39 ° C.

Jak leczyć tę chorobę? Gdy zapalenie pępka wymaga pilnej konsultacji doświadczonego chirurga. Jeśli to konieczne, przeprowadzić bakteriologiczne absolutorium wysiewu. Sposób leczenia choroby zależy od przyczyny zapalenia.

Zazwyczaj przetokę pępowinowej leczonych chirurgicznie.

Vesicoumbilical przetoka: jak leczyć?

Dla takiego anomalii charakteryzuje się całkowitym rozszczep urahusa. Tego rodzaju charakteryzuje się regularne uwalnianie moczu z rany.

Cystic przetoka urahusa pępek nie jest traktowany przez konserwatywne. Aby wyeliminować takie zjawisko patologiczne wymagają operacji.

Uchyłek pęcherza (objawy, leczenie)

W typowym anomalii sacciform ściany występ pęcherza. Zwykle pojedynczy wrodzone uchyłki. Znajdują się one na tylno ściany i komunikować się z głównej komory przez długą szyją.

Jak dla nabytej choroby, co do zasady, jest wielokrotnością.

Jak wyeliminować patologię tego rodzaju organ jako urahusa pępka? Co to jest? Leczenie chirurgiczne uchyłki pęcherza moczowego, szczególnie jeśli pomaga zatrzymanie moczu i jest przyczyną zapalenia pęcherza. Przewidywanie korzystne działanie.

Należy również zauważyć, że strategia leczenia nabytych uchyłek powinien obejmować wszelkie środki, które mają na celu wyeliminowanie przyczyn przeszkody podpęcherzowej.

torbiel urahusa

Teraz już wiesz, że to pępek urahusa. Co to jest, mamy wyjaśnione powyżej. Jednym z najbardziej rozwijających się zaburzeń w organizmie jest torbiel. Jest on utworzony w wyniku częściowego rozszczep zarodka przewodu moczowego. Zatem, w swojej środkowej części, utworzonej torbielowate wgłębień, które następnie napełnia wydzieliny błony śluzowej.

Zakażone torbiele urahusa brzucha tworzą znaczny obrzęk. Ponadto, pacjent ma ból, gorączka, zaburzenia dizuricheskie i objawy zatrucia.

Przy nieprawidłowym ropień wgłębienie może przeniknąć do pęcherza lub w jamie brzusznej. Ponadto, poprzez ściany brzusznej, może się na zewnątrz, tworząc przetoki pępowiny.

Jak diagnozuje się uznać za odchylenie? Torbiele diagnoza urahusa wykonywane podczas cystogram, CT i USG pęcherza.

Na zaostrzenia choroby koniecznie wydać fizjoterapię i leczenie anty-bakteryjne. Po remisji zapalnej procesu przedstawionego torbieli wycięcie.

okres zwrotu

Jak wspomniano powyżej, nieprawidłowy rozwój pępka nie urahusa traktowany metodami konserwatywnych. Takie odchylenia mogą być wrodzone lub nabyte. W chirurgii ostrej fazy jest przeciwwskazane. Zazwyczaj operacja jest wykonywana po zmniejszyć stan zapalny.

Wykonywanie procedury wycięcie torbieli, zapalenie uchyłków, i inne rzeczy powinny być tylko doświadczony chirurg. W większości przypadków takie operacje są dobrze tolerowane przez pacjentów. W tym przypadku wynik jest prawie zawsze korzystne.

Po operacji lekarz ma obowiązek pouczyć pacjenta o okresie zdrowienia. Pacjent został zakazany od angażowania się w pracy ręcznej i podnoszenia ciężkich. Im większa ilość czasu musi spędzać w łóżku, leżąc na plecach. Ponadto, jeśli pacjent ma przepisane ścisłej diety.

Zgodnie ze wszystkimi zaleceniami lekarza w miejscu wycięcia należy skutecznie leczyć jak najszybciej. Jeśli pacjent odczuwa ból i dyskomfort w jamie brzusznej, należy natychmiast skontaktować się z chirurgiem, który przeprowadził operację. To samo odnosi się do przypadków, absolutorium z pępka (krwi, ropy i innych rzeczy).

Dla szybkiego powrotu do zdrowia pacjenta him różne suplementy witaminowe i mineralne mogą być przepisywany.