512 Shares 9876 views

Dlaczego dziecko powinno znać znaki ruchu?

Wesoły i zdrowy dzieci są najcenniejszą rzeczą, która jest tylko w naszym życiu. Pragnieniem każdego z rodziców jest zawsze zdolność do ochrony dziecka przed wszelkimi niebezpieczeństwami, które czekają na nie w życiu. Niestety, nie możemy tego zrobić. Ale potrafią przygotować dziecko do spotkania ze sobą, stawiając mu niezbędną wiedzę i odpowiednie opcje rozwiązywania różnych sytuacji. Aby dziecko cicho i pewnie przeprowadziło się poza dom, musisz poznać zasady i znaki ruchu.

Każdy rodzic powinien pamiętać, że model zachowania, jaki dziecko będzie używać w życiu codziennym i później dorosłym, jest określany od najwcześniejszego dzieciństwa. Żeby wyrosnąć z małego mężczyzny, który jest obywatelem przestrzegającym prawa, który ceniłby życie swoich i innych, trzeba go nauczyć.

W dzisiejszym świecie transport, wiele dróg i szybkie tempo życia stały się jednym z głównych zagrożeń. Dlatego konieczne jest nie tylko poznanie wszystkich znaków drogowych niezbędnych do ruchu z dzieckiem, ale także pokazanie prawidłowego zachowania na ulicy jako przykładu osobistego.

Twoje słowa nigdy nie powinny się zgadzać z działaniami. W końcu dzieciak uważa, że bezwarunkowo i całkowicie kopiujesz zachowanie dorosłych. Trudno mu właściwie podjąć decyzję z samej drogi z wielu powodów. Obejmują one nie tylko brak niezbędnej wiedzy, ale także zwrócenie uwagi, a także złe zachowanie dorosłych. Dlatego też, jeśli w domu uczysz dziecka takich oznak ruchu jako przejścia dla pieszych, nie należy przekraczać drogi w niezidentyfikowanym miejscu. Niezależnie od tego, jak się spieszysz na ważne spotkanie, prowadzisz dzieciaka za rękę, chodź o dodatkowe 5-10 metrów, przejedziesz drogą tylko przez zebry.

Najbardziej zrozumiałymi znakami drogowymi dla dzieci są wielokolorowe sygnalizatory świetlne. Korzystając z wesołych rymów, zapamiętaj z dzieckiem wartości każdego sygnału świetlnego i działania podczas przekraczania drogi zawsze pokazują, jak zachowywać się z prawym pieszym.

Co może być cenniejsze niż życie i zdrowie dziecka? Nic. Zawsze pamiętaj to. Kilka dodatkowych minut, które spędzasz na drodze do przejścia dla pieszych, a zaledwie kilka sekund w oczekiwaniu na zielony sygnał ruchu może zaoszczędzić mu pewnego dnia życia.

Ale jak można podnieść obywatela przestrzegającego prawa, jeśli rodzice chcą złamać pewne przepisy na drodze? Podczas jazdy należy zachować ostrożność! Nie ignoruj znaków ostrzegawczych ruchu i przestrzegaj ograniczeń prędkości. Małe obywatele nie zawsze mogą szybko reagować na niebezpieczną sytuację na drodze. Dlatego jest kierowcą, który musi być dwa razy uważny.

Prowadzenie dziecka w samochodzie, nie poddawaj się jego prośbom i nie siedzieć na fotelu przednim bez specjalnego wyposażenia. Pamiętaj, aby nosić pasy bezpieczeństwa. Aby podróż była ciekawa i zabawna, powtórz te znaki ruchu, które Cię spotkają i wyjaśnij sytuację na drodze. W ten sposób dziecko szybko nauczy się zasad, a ty ciągle je powtarzasz. To będzie bardzo korzystne dla ciebie i dla dziecka.

Dziecko powinno stanowić wynik niewłaściwego zachowania na drodze. Dlatego wyjaśnij mu wszystkie przepisy drogi na konkretnych przykładach. Każdy z nas widział, jak dziecko wybiega na drogę za kulą lub walczy w dół wzgórza na jezdnię. Różne okoliczności i warunki pogodowe mogą uniemożliwić kierowcy zatrzymanie się. Dzieciak powinien wiedzieć, że nawet najdroższa piłka na świecie nie kosztuje jego życia. Śnieżne poślizgi, które stoją w dróg, są ogólnie wątpliwą przyjemnością.

Naucz się zasad i znaków ruchu z dzieckiem może być podczas wspólnej gry. Zrób w domu kilka skrzyżowań dla samochodów zabawek. Wytnij kolorowy papier i przygotuj niezbędne znaki we właściwych miejscach. I po prostu bawić się z dzieckiem, pokazując mu możliwe sytuacje na drodze z różnymi efektami, po drodze wyjaśniając zasady postępowania.

Bycie dobrym uczestnikiem ruchu jest bardzo proste. Naucz to dziecko, a on będzie chroniony przed wieloma niebezpieczeństwami. Czy to nie jest to, co każdy chce rodzic?