824 Shares 4911 views

Bezpieczeństwo dzieci w przedszkolu. Zasady i bezpieczeństwo w przedszkolu

Bezpieczeństwo dzieci w przedszkolu zależy od kompleksowego podejścia do tej kwestii przez wszystkich stron. Ostrzeżenie o niebezpieczeństwie powinni być zaangażowani nauczyciele przedszkola, ich bezpośredni przełożony i oczywiście rodzice.


Dla każdego rodzica, który kocha swoje dziecko – najlepszy w życiu. Dzieci nie zawsze są posłuszni, zwłaszcza w małym wieku. Dlatego wiek dziecka, gdy jest on przyniósł do przedszkola, ma ogromne znaczenie w zapobieganiu urazów z dzieciństwa.

W celu ochrony dzieci, zostały one opracowane podstawowe zasady, które są odpowiedzialne za bezpieczeństwo dzieci w przedszkolu. Tutaj, dla każdego dziecka odpowiedzialna jest osoba, która była bezpośrednio obok niego w ciągu dnia.

Bezpieczeństwo w przedszkolu

Są to podstawowe zasady ochrony pracy dla opiekunów. Ta pozycja może posiadać osoby poniżej 18 roku życia. Człowiek powinien przejść badania lekarskie i przy ubieganiu się o pracę, aby produkować książki sanitarnej.

Po rejestracji do pracy bezpośredniego przełożonego prowadzi szkolenia wprowadzającego. Pedagog musi znać podstawowe zasady pracy i nieskazitelnie je obserwować. Należy rozumieć, że poprzez swoje działania zależy bezpieczeństwo dzieci.

W przedszkolu, nauczyciel ma prawo być zostawiony w spokoju miejsce, w którym dzieci są.

Rano, przychodzi do pracy, nauczyciel analizuje wszystkie pokoje w grupie na obecność wad. Jeżeli którykolwiek znajdują informuje podstawnik AHR lub umiarkowane.

Instrukcje dotyczące sposobu pracy z dziećmi w ciągu dnia pracy

Pedagog musi zapewnić bezpieczne prowadzenie działalności i, jeśli to konieczne, dokonać zmian w harmonogramie szkoleń, aby osiągnąć jak najlepsze warunki w procesie edukacyjnym.

Ogromne znaczenie w adaptacji dziecka do dramatów życiowych stworzonych przez edukatora dziedzinie bezpieczeństwa w przedszkolu. Jego zadaniem jest wyraźna demonstracja ludzkich zachowań wśród ludzi.

Narożniki są różne. Niektóre koncentrują się na rozwoju wyobraźni, kreatywności, inni – w celu zbadania przepisów ruchu drogowego, zapamiętywania kolorów i kształtów geometrycznych. Z tych form gier dzieciom rozwijać się szybciej i stają się bardziej towarzyski.

Mentor jest zobowiązany do prowadzenia lekcji, w których dzieci studiują bezpieczeństwa ruchu drogowego. W przedszkolu, dzieci muszą się nauczyć podstawowych zasad bezpieczeństwa w domu, w przypadku pożaru, trzęsienia ziemi i innych katastrof naturalnych.

Zachowanie na ulicy

Podczas spaceru wychowawcy nie może być rozproszony przez obcych rozmów niezwiązanych z dziećmi. Musi śledzić każde dziecko wiedzieć każdy osobiście i monitorowanie jego pobytu. Nigdy nie zostawiaj dziecka samego na ulicy, nawet na ziemi, gdzie dzieci grają cały czas. Jeżeli grupa jest jeszcze co najmniej jedna osoba, nauczyciel jest zobowiązany do opuszczenia młodszego asystenta do obejrzenia go w trakcie walnego spacer.

Środki ostrożności w grupie

Surowo zabrania angażowania się w zespole, a na ich miejsce pracy postronnych, niezwiązanych z vospitatelskoy pracy.

Złóż pedagog, jego stół, muszą być utrzymywane w porządku. Jest to niemożliwe, aby utrzymać na szczycie śruty (igły, nożyczki, szpilki, spinki do włosów, noże do papieru, i tak dalej). Do pracy trzeba użyć nożyczek z tępymi końcami tylko. Jest również zabronione ubojem jego mrowienie ubrania. Konieczne jest, aby pamiętać, że w kieszeni nie było ostre i łamliwe przedmioty. Tylko wolno nosić buty z niskich obcasach.

Pedagog jest surowo zabronione, aby dać dziecku do nieznajomego i krewnych w wieku poniżej 16 lat. To samo odnosi się do rodziców, którzy pojawili się na dziecko w stanie nietrzeźwości.

Spacer poza terytorium przedszkola

W czasie wyjazdu na wycieczkę nauczyciela powinny unikać ruchliwych ulic z ruchu samochodowego. W tym czasie, nauczyciel jest zobowiązany do towarzyszenia młodszego opiekuna lub innego asystenta.

Ważne jest, aby ściśle przestrzegać zasad ruchu drogowego. Każdy operator musi przeprowadzić działania na rzecz zapobiegania urazom dzieci na drogach.

Odbywają się one w zabawny sposób za pomocą wywiadów, rysunków, warsztaty, gry, historia, konkursach nalotów drogowych i wiele innych gier. Bezpieczeństwo w przedszkolu, a jej terytorium obejmuje badanie zachowania dzieci regulaminu ulicy. Ważne jest, aby zaproponować tematy na temat przyczyn wypadków drogowych, jak zachowywać się podczas przechodzenia przez ulicę (opłaty dla pieszych), w transporcie. Badamy sygnalizacji świetlnej i znaków drogowych.

Na chodzie jest ważne, aby upewnić się, że dziecko nie jeść nieznanych jagód lub grzybów (w lecie).

Zasady temperatury i higieny

Zadaniem wychowawcy – monitorowania reżimu temperatury. W czasie upałów należy dopilnować, aby dziecko było kapelusz, a zimą należy nosić buty nie wchłaniają wilgoci. Mentor jest zobowiązany do zapobiegania chorobom wybierając odzieży wierzchniej ze względu na warunki pogodowe.

Ważne jest, aby przestrzegać podstawowych zasad higieny. Każdy uczeń powinien być indywidualnie szczoteczka do zębów, grzebień i ręcznik.

Nie trzymaj leki kryte, zwłaszcza w polu widzenia dzieci. awaryjne apteczka powinna być na półce w miejscu niedostępnym dla dziecka. musi zawierać tylko Zelenka jod, nadtlenek, bandaże, wata, taśmy klejącej.

Opieka medyczna w przedszkolu

Aby Zaobserwowano bezpieczeństwa dzieci, należy mieć przedszkolu gabinecie lekarskim, gdzie znajduje się wykwalifikowany personel medyczny.

Jego obowiązki obejmują działania na rzecz zapobiegania przeziębienia i infekcje różnej genezie (pochodzenie). Pielęgniarka powinna być w przedszkolu cały dzień.

W zapobieganiu przeziębień bardzo ważne jest, aby zachować pewne tryby wentylacji, ale ważne jest, aby uniknąć przeciągów. Przewietrzanie przestrzeni pojawia się w momencie, kiedy dzieci nie są w grupie.

Pokój do gier i sypialni powinny być na tyle lekki, a temperatura i wilgotność powietrza nie może przekraczać dopuszczalnych limitów. Pielęgniarka i szef przedszkola są zobowiązane do monitorowania stanu sanitarnego kuchni i wokół przedszkola.

W wielu dużych ogrodów warunkiem pielęgniarkę na diecie tempie żywienia. Trzeba zweryfikować nabyte produkty do daty ważności, czyli należy przede wszystkim interesują się bezpieczeństwem dzieci w przedszkolu. Pielęgniarka powinna liczyć kaloryczności pokarmów i przygotować menu na każdy dzień dla dzieci w każdym wieku.

Czasami mogą wystąpić sytuacje, w których dziecko pilnie potrzebują pomocy lekarskiej. W tym przypadku, środki na pomoc w nagłych wypadkach do karetki ma pracownik służby zdrowia, a jeśli nie – nauczyciela.

Instrukcje dotyczące pracy z dziećmi pod koniec dnia pracy

Pod koniec dnia nauczyciel przekazuje wszystkie materiały na poniższym pedagog, rano lub nocnej zmianie. Jeśli po opuszczeniu pokoju nikt pozostaje w pracy opiekuna jest do sprawdzenia grupowego. należy wyłączyć wszystkie urządzenia elektryczne, przewietrzyć pomieszczenie, a następnie zamknij wszystkie okna i otwory wentylacyjne. Po rodzice zajęli ostatnie dziecko, wychowawca powinien przygotować materiały do zajęć na następny dzień. Ważne jest, aby pomyśleć o tym wcześniej.

Zasady bezpieczeństwa w przedszkolu w sytuacjach kryzysowych

Nagłej sytuacji nie można panikować. Każdy nauczyciel ma pewne instrukcje działania w konkretnym przypadku. Może to być wypadek, pożar, klęska żywiołowa.

Początkowym zadaniem każdego – uratować dzieci z grupy, a następnie zgłoś się do głowy lub zastępca naczelnego kwatermistrza. Ważne jest, aby być zgodne ze wszystkimi ich instrukcjami. Każdy pedagog powinien zrozumieć, że niesie ze sobą wielką odpowiedzialność za życie i zdrowie dziecka.

Odpowiedzialny za naruszenie zasad bezpieczeństwa i ochrony pracy poddawane są nie tylko działania dyscyplinarne, ale także kar administracyjnych i sankcji karnych.

Bezpieczeństwo przeciwpożarowe w przedszkolu jest jednym z głównych tematów, które wymagają uwagi. Aby najlepiej chronić życie dzieci, przed podjęciem pracy wszyscy pracownicy tej instytucji powinno być wymagane, aby słuchać wiertła ognia, a jeśli to konieczne, należy przekazać nauki na temat zapobiegania pożarom i sposoby gaszenia go. Polecono raz na sześć miesięcy.

Podstawowe zasady postępowania dla zapobiegania katastrofom

Aby zapobiec rozwojowi pożaru, postępuj zgodnie z instrukcjami do eksploatacji gazu i urządzeń elektrycznych i nie pozostawić na noc włączone systemy grzewcze, sprzęt AGD (oprócz lodówki).

To nie może być stosowany w grupach, gdzie są dzieci, electroboilers i czajniki, a także organizować w pomieszczeniach niemieszkalnych składów makulatury lub przechowywanie metali palnych i materiałów budowlanych.

Jest to niemożliwe, aby zorganizować w pomieszczeniu fajerwerki i świece, ogni. Nie zaleca się całkowicie wyłączyć światło w pokoju i ubrać dzieci w strojach wykonanych z bawełny i gazy.

Ważne jest, aby monitorować okolicę przedszkola. Śmieci muszą być nakładane w odpowiednim czasie do specjalnego obszaru na zewnątrz budynku. Poddasze być zamknięte, a od nich klucze lewo w łatwo dostępnym miejscu (na pewno nie dla dzieci).

Co zrobić, gdy pożar dzieje

Bezpieczeństwo i przedszkola są tam dzieci w ogniu jak najwięcej będzie zależeć od tego, czy wszystkie przepisy bezpieczeństwa pożarowego w pokoju były spełnione.

Pierwszym krokiem jest sprawdzenie wejść i wyjść ewakuacyjnych. Nie powinny one być przytłoczony niepotrzebnych przedmiotów lub urządzeń. Ważne jest, aby utrzymywać drzwi zamknięte od wewnątrz mała, łatwo otworzyć zasuwę. Podejście do drzwi muszą być wolne.

Ewakuacja dzieci odbywa się w najbliższym czasie z budynku przedszkola. Najważniejszą rzeczą – aby usunąć dzieci z górnych piętrach przedszkola. Pierwszy ewakuować najmniejsza.

Dzieci powinny być pokryte mokrymi ręcznikami lub kocami, otworzyć okna w zadymionym pomieszczeniu. Jeśli ogień przeniknął do pokoju, okna nie można otworzyć z powodu możliwych nadmierne Robocze ognia.

Aby szybko wydostać się z płonącego pomieszczenia, trzeba dostać się na czworakach i doczołgać się do drzwi, obejmujące w tym momencie swój nos i usta mokrą szmatką.

Jeśli podczas pożaru spalił ubrania dziecko, jego potrzeby, aby owinąć mokrą szmatką, a następnie naciśnij szmatkę do ciała, aby zapobiec przenikaniu tlenu. W każdym razie jest to niemożliwe, aby użyć gaśnicy do gaszenia odzież. Z tego powodu mogą występować dodatkowe oparzenia.

Wyszukiwanie dzieci w pokoju płonącego zatrzymuje tylko wtedy sprawdzane wszystkich pomieszczeń przedszkolnych.

Gdzie jest plan ewakuacji

Malowane Plan ewakuacyjne zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo. Plan przedszkola powinien wisieć na ścianach korytarzy i pomieszczeń, w ścisłej kolejności miejsc wymienionych na niej.

przedszkola bezpieczeństwa pożarowego jest stale sprawdzana przez inspektorów nadzoru przeciwpożarowego.

Pierwsze dzieci do przepisów bezpieczeństwa dotyczących pożaru

Regularna praktyka „Bezpieczeństwo w przedszkolu,” nauczyciel spędza przy pomocy plakatów i pomoce wizualne. Dzieci praktykowane zasady postępowania w przypadku pożaru w praktyce. Nauki w przedszkolu odbywają się co najmniej 1 raz na kwartał (4 razy w roku).

W celu zapewnienia bezpieczeństwa w grupie przedszkola, rodzice muszą powiadomić nauczyciela o indywidualnych cech każdego dziecka. Każdy rodzic ma prawo do przeprowadzenia kontroli grupy, która zajmuje się dzieckiem, jak również obszar, w którym dziecko spacery. W przypadku wykrycia niezgodności z ustalonymi regułami rodzice mogą rozmawiać o tym z szefem przedszkola lub skonsultować się ze zbiorowej liście do Departamentu Edukacji.