342 Shares 5346 views

Zwracany towar bez odbioru – jest to trudne

Towar należy zwrócić jedynie po okazaniu czeku i obecności pakietu. Wiele osób w naszym kraju słyszałem taką frazę i sprawiają, że całkiem zwyczajne za pewnik. Tymczasem zwrócić produkt do sklepu, stracił voucher gotówki – całkiem realny pomysł. Oczywiście, perspektywa narysować zwrotu wadliwych elementów, a nawet bez kontroli, nie powodują gwałtowny entuzjazm od dostawców. Ponadto, mogą one znaleźć się w stanie z różnych powodów i wymówek, aby nie zrobić. Ale prawo jest po twojej stronie, a jeśli mocno znać i rozumieć swoje prawa, sprzedających nic innego nie pozostaje, jak wykonywać swoje uzasadnione wnioski.


Więc kupiliśmy wadliwy produkt. Sprawdź sklep nie zostały zabrane lub utracone. Dziecko z oryginalnego opakowania wybudował garaż do maszyn lub domku dla lalek. Wydawałoby się, że wszystko jest przeciwko tobie. Ale … Nie wszystko jest stracone. Uważnie „Ustawa o ochronie praw konsumentów.

Wdrożenie zwrot bez paragonu mogą podlegać co najmniej dwóch obowiązkowych warunków. Należy nabyć nie później niż dwa tygodnie temu, a jego prezentacja powinna pozostać taka sama. Tylko takie towary podlegają wymianie. Nawiasem mówiąc, utrata opakowania nie wpływa na koncepcję zachowania prezentacji. Następnie, Twoim zadaniem jest, aby szukać zakup świadków, a następnie można odwołać się do ich zeznań. Takie świadectwo może być również krewna Twoja, przyjaciela lub sąsiada, który był obecny w sklepie w momencie zakupu, i bardzo dobrze pamiętam ten fakt.

W przypadku uszkodzonych elementów zakupie nie było świadków, aby zwrócić przedmiot będzie trudniejsze bez paragonu, ale nadal realne. Starają się dołożyć wszelkich starań i pomysłowości, aby potwierdzić fakt kupowania go w sklepie. W tym celu będzie pasować i opakowania placówek i etykiety lub etykiety i różne tag pieczątkę sklepu. Być może, numer seryjny zostanie zapisany w magazynie certyfikatów. Ogólnie rzecz biorąc, trzeba powiesić aktywności dość psychicznego.

I ostatnia rzecz, którą trzeba zrobić – dostosować się odpowiednio. Musisz jasno zrozumieć, że zwracany towar bez paragonu jest mało prawdopodobne, aby być słodkie i zabawne przygody. Twój system nerwowy być ciężka próba sił. Dla ciebie jest to odosobniony przypadek, ale dla pracowników sklepów takie historie stały się powszechne. Jednak są przyjemne wyjątki.

Więc skontaktować się ze sprzedawcą z pilną prośbą o wymianę towaru lub zwrot pieniędzy. Pierwszy i nienaruszalna zasada gdy taka komunikacja – fragment. Staraj się być trwałe, nie ruszając do wysokich tonów, a jeszcze bardziej obelg. Jeśli menedżer dealerem lub usługa odmawia natychmiastowego zaspokojenia swoich prostu żąda – nie ma problemu. Dodać do nas roszczenia do zwracanego towaru bez otrzymania na piśmie. W tekście, listę wszystkich okoliczności i dowód zakupu. Reklamacja powinna być krótka i na tyle twardy, ale napisać powinno być w dwóch egzemplarzach. Jeden z nich, możesz zostawić sobie, drugi – sprzedawca minie. Nie zapominaj, że sprzedawca powinien zostawić podpis lub inny znak w dokumencie po otrzymaniu roszczenia. Jeśli kategoryczny ton i odmówił przyjęcia pisemną reklamację, należy niezwłocznie skontaktować się ze sklepem z góry. Najprawdopodobniej szef handlu nie będzie wnieść sprawę do sądu postępowania i będzie cię spotkać.

Jest możliwe, że będzie próbować winy błędnej operacji zakupu. W tej sytuacji wymaga zbadania, najlepiej przed sobą. I nie martw się o pracy ekspertów płatnych. Badanie musi być przeprowadzone na koszt sprzedającego, ale tylko w przypadku, jeśli zostanie udowodnione, że są właściwie transportowane, przechowywane lub eksploatowane produkt. Ale jeśli eksperci potwierdzili swoje prawa, należy natychmiast zwrócić pieniądze dla biednych zakupu jakości.

Jak widać, zwracany towar bez otrzymania na przejaw pewnego udziału wytrwałości i determinacji – nie taki bezużyteczny i beznadziejnego zadania.