625 Shares 8814 views

Jak dostosować prędkość roweru? Jak regulować prędkość roweru?

Pomimo faktu, że selektor prędkości ma prymitywną konstrukcję mechaniczną, jego korekta może być dla miłośników jazdy na rowerze raczej skomplikowane ćwiczenia. Aby dowiedzieć się, jak ustawić prędkość na rowerze i nauczyć się korzystać z przełącznika, przeczytaj ten artykuł.

Możemy zdefiniować pewne terminologii

Przed mówimy o takiej koncepcji jak prędkość regulacji roweru, trzeba zrozumieć podstawowe definicje, tak że nawet początkujący jeździec, było jasne, co się dzieje.

selektor prędkości jest czasami nazywane perekidkoy. Jest niezbędnym elementem każdego współczesnego szybkiego roweru. To jest podobne do kwadratu z mechanizmem sprężynowym, który jest przymocowany do ramy (lub stopy). Mówiąc o przełączniku prędkości, to jest niemożliwe, aby zignorować drążek sterowania – urządzenie, które służy do zarządzania perekidkoy poprzez dostosowanie kablowej. Normalnie, to ważny szczegół jest zamocowany bezpośrednio na kierownicy. Ale istnieją modele rowerów, gdzie dźwignia znajdujących się na przedniej dolnej rury ramy trójkąta.

Każdy doświadczony rowerzysta wie co kurek, kaseta i system na szybkim rowerze. Co do reszty, dajemy definicji tych terminów:

– Rooster – często elementy aluminiowe, którego głównym celem – aby zachować bezpieczeństwo w tylną zmiany biegów i ramkę. Jest on przymocowany bezpośrednio do ramy, a już jest ustalona perekidka.

– U – koło zębate / koło zębate o różnych średnicach, które są AFT transmisji rowerów. Na tylnej części bębna tulejowego kasety.

– System – przednia jednostka transmisji. W przeciwieństwie do taśmy, system gwiezdny montowane na pręty drążone śruby. Wystarczy pamiętać, że jest to nowoczesny modele wysokiej jakości. Na taniego systemu rowerowego nie może zrobić, i wszystkie gwiazdy są mocowane ze sobą za pomocą nitów.

Jak dostosować prędkość jazdy na rowerze bez śrub mocujących? Dwa notorycznie przełącznik do H i L znaków znajdują się bezpośrednio na perekidke. Pierwszy – Wzrost – to Śruba do regulacji przekazywania dużych (lub małych kół łańcuchowych lub kół). L (poziom niski) reguluje przekazywanie małe. Na różnych modelach ich położenie może się zmieniać.

Możliwe przyczyny nieprawidłowego przesunięcia rozmytej /

Zanim porozmawiamy o tym, jak skonfigurować prędkość roweru, porozmawiajmy o możliwych przyczyn takich wad:

– odkształcenie kurka lub przełącznika;

– nie działa sprężynę powrotną;

– kabel napięcie.

Jak naprawić defekt?

Każdy rower z prędkością musi być ostrożny właściciel. Oznacza to, że wszystkie szczegóły – kabel, koła i przełączniki – muszą być smarowane specjalnymi środkami – smarów.

Jeśli kabel zostanie przedłużony, to może być trochę ciągnąć. W przypadku, gdy jest on już podarte, należy natychmiast wymienić. Algorytm jest:

– najpierw trzeba uwolnić śrubę mocującą linkę na przełączniku;

– następuje przez pociągnięcie lub przeciąć kabel, jeśli jest poważnie najeżone;

– to pomaga zrozumieć drążek sterujący;

– w otworze, aby wstawić nowy, bogato olejowanych smary linowe;

– to, że musi przejść przez koszulki, które są wstępnie montowane w szczelinach;

– na końcu kabla, aby zabezpieczyć śrubę przełącznik odpowiadający.

Jeśli sprężyna może nie działać dobrze, musi być myte wodą i tłuszczem.

deformacja kurek można zobaczyć nie tylko w specjalnym sklepie rowerowym. jeśli umieścić tylną przerzutkę przekątnej Bent cock widoczne. W przypadku niewielkiego odkształcenia można dostosować własny rozciągnięty aż będzie gładkie występów tylnych nogach. Należy jednak pamiętać, że jest to tylko środek tymczasowy. Zdeformowanych część jest najlepsza zastąpiona przez nową. To samo odnosi się do wygiętej perekidki.

Jak dostosować prędkość roweru?

W nowoczesnych modelach danych środków Transfer ma dwie prędkości Switch – przednią i tylną. korekty zwykle zaczynają się z nią, ale są też przypadki, kiedy trzeba skonfigurować tylko jeden perekidku.

Ustawić przerzutkę tylną

Przede wszystkim trzeba umieścić łańcuch na najmniejszej gwiazdy kasety. Można to zrobić za pomocą prawego drążka sterującego – to część wpływa bezpośrednio na tylną shifter na rowerze. Aby zwolnić kabel, trzeba uwolnić śrubę, który naprawia swoje stanowisko. Śruba z napisem N trzeba odkręcić śrubokrętem, tak aby najmniejsza zębatka była w tej samej płaszczyźnie z gwiazdką w stopę. Następnie trzeba ciągnąć linę i przykręcić śrubę.

Po zawsze sprawdzić perekidki pracy. Jeżeli łańcuch nie włącza się dużych rolek (gwiazdy), to trzeba kabel ciągnąć jeszcze z bębna jest już na dźwigni zmiany biegów lub perekidke. Łańcuch jest przesuwany na najwyższym krążkiem a położenie śruby L sterowanego przełącznika. Idealnie perekidki nie powinien być w stanie dostać się do szprych, czyli stopy, a gwiazda musi być w tej samej płaszczyźnie.

Konfigurowalny przednia przerzutka

Ta sekwencja działań powie, jak dostosować prędkość jazdy na rowerze, dostosowując przednią perekidku:

– Circuit ponownie muszą zostać przeniesione do mniejszej gwiazdy.

– poluzować śruby, konieczne jest, aby zwolnić blokadę.

– z pomocą wkrętu L należy dostosować położenie ramy, to układ powinien znajdować się w środku, a nie dotykają płyty.

– Następnie trzeba ciągnąć kabel i zamocować śrubę zaciskową.

– Z pomocą tylnej przerzutki, aby przesunąć łańcuch potrzebne w kasecie w większości mniejsze gwiazdy.

– perekidkoy przednia trzeba przesunąć łańcuch z bardzo przeciętnego filmu. Jeżeli łańcuch jest na drugim gwiazdy stukot zewnętrzne ramy boczne powinny być silniejsze wyciągnąć bęben linowy po lewej manetki.

– Kiedy trzeba umieścić przełącznik na największego koła zębatego. Jeżeli łańcuch dotyka ściany ramy, to musi być przemieszczane tak, że była w środku. Można to zrobić za pomocą N. śrubę

Po przeczytaniu tego artykułu, będziesz znać odpowiedź na pytanie, jak dostosować prędkość roweru. Najważniejsze – aby śledzić powyższą sekwencję działań, a proces regulacji zmiany biegów wydaje się nie tak trudnym zadaniem.