422 Shares 3621 views

Co zrobić, jeśli nie działa USB

Postęp nie stoi w miejscu, a czas, gdy tylko porty zewnętrzne są równoległe do LPT, lepiej znany jako drukarki i szeregowego – COM, już dawno przeszły w zapomnienie. Nie tylko laptopy i komputery, ale także reszta nowoczesnego sprzętu cyfrowego musi zawierać Universal Serial Bus USB. Rzeczywiście, słowo „uniwersalny” autobus ma słusznie: to początkowo w jej zadania rozwoju było stworzenie opony, która pozwoliłaby ustawiając mały sterownik urządzenia dziecko do interakcji z nim. Na przykład, nawet PATA dyski twarde SATA i standardy poprzez specjalny adapter pracować poprawnie z magistrali USB, nie mówiąc już o innych mniej specyficznych komponentów. Ponadto dokonując zasilające i sygnałowe kontakty o różnych długościach, twórcy udało się rozwiązać problem z „gorącą” podłączania i odłączania. Próba podłączenia urządzenia do portów starych opon (LPT, COM, PS / 2) komputer działających w większości przypadków prowadzi do wyjścia układu mikrokontrolera.


Uniwersalna magistrala USB nie było tak skuteczne, że od pierwszej rewizji do dnia dzisiejszego nie było więcej niż 18 lat, to okres, który wydaje się imponujący jak na standardy sprzętu komputerowego. Niestety, nawet ten rozwój czasami nie: to nie działa modem USB, myszy, kamery internetowej. W rezultacie, użytkownik pojawia się jako „hands-free” i zmusił do poszukiwania rozwiązania. O dziwo, większość z USB nie działa w laptopie, zamiast komputera osobistego. Właściciele takich urządzeń w podobnej sytuacji często pamiętać Prawa Murphy'ego, zgodnie z którym jeśli problem może się zdarzyć – to się zdarza. W rzeczywistości, musimy pamiętać, że zawsze istnieje rozwiązanie, a diagnoza „nie działa usb» – tylko tymczasowe niedogodności. Następnie spojrzeć na przyczyny tego problemu i jak go rozwiązać.

Patrząc w centrum serwisowego dla technologii komputerowej, można zobaczyć, że najczęściej nie działa USB notebooka. Wysoki stopień integracji elementów elektronicznych, aktywnego użytkowania i wysoką temperaturę wewnętrzną – są głównym zagrożeniem dla zdrowia USB. Łącznik metalowy na organizm, który łączy odpowiednie urządzenie – jest to tylko „wierzchołek góry lodowej”, mechanicznej realizacji cyfrowego interfejsu magistrali. Z niego przewody przejść do kontrolera USB zapewnia autobus interakcji z resztą logiki komputerowej. Regulator – elektroniczny układ scalony (lub jego część). Czasami ze względu na nieefektywne działanie temperatury chłodzenia wewnątrz systemu notebooka nadmiernie wzrasta, deska rozszerza się lekko, a złe układy lutowane nogi są rozłączone. Efekt – nie działa USB. Jednym z rozwiązań – centrum serwisowe.

Chociaż niektóre złącza, mogą być podłączone do jednego sterownika, które narzucają pewne ograniczenia dotyczące całkowitego prądu. Ciągłe stosowanie jednorazowa z wieloma urządzeniami USB o dużej mocy powoduje, że kontroler działa z maksymalną wydajnością, ogrzewając ją. To powinno być unikane. Nowa wersja (USB3.0) obsługuje prawie dwukrotnie większa niż wspólny prąd przy zakupie nowego komputera 2.0 należy uznać.

Komputery osobiste przegrzania problem nie jest tak ostry. Nie działają USB z innych powodów. Głównym z nich – regulator spalania nieprawidłowego zacisków łączeniowych przed jednostki systemowej. We wszystkich przypadkach, wyprzedzając złącza USB, które są podłączone do płyty głównej wiązki przewodów (pigtail) z bloku na końcu. Wystarczy losowo rozszerzyć blok zawierać jego przeciwnego, a po podłączeniu urządzenia są często uszkodzone samego urządzenia i sterownika w komputerze. Zbieranie komputer starannie i bez pośpiechu, można zabezpieczyć się od tych problemów.

USB nie może pracować z powodu mechanicznego obluzowania styków w złączu. W każdym centrum serwisowym takie uszkodzenie szybko wyeliminować.

A najbardziej podstawowe przyczyny

– obsługa USB jest wyłączony w BIOSie komputera. Aby to zrobić bez ważnego powodu nie jest zalecane;

– wtyczka USB w urządzeniu nie jest w pełni włożony;

– usterka oprogramowania. Można wypróbować inny system operacyjny.