136 Shares 6863 views

Router ZyXEL Keenetic Viva: opinie, recenzje, cechy, podłączenie i konfiguracja

Zakup routera – ważne jest. Użytkownik powinien zbadać wszystkie możliwe modele, producentów i ogólne cechy, które mogą różnić się od konkretnego urządzenia. Interesujące jest, że rozwój technologii nie stoi w miejscu, a teraz są bardziej wiarygodne firmy, które produkują dobre urządzeń dla swoich fanów.


nowość

Nie tak dawno temu, użytkownicy zapoznają się z nowym sposobem, aby połączyć się z siecią. Centrum Internetu – łączy w sobie funkcje nie tylko modem i router, ale również otrzymał szereg interesujących opcji, które przyczyniają się do rozpowszechniania Internetu za pośrednictwem Wi-Fi do telefonii IP. Tak więc, dzięki temu urządzenie może łączyć się z wielu komputerów i urządzeń mobilnych oraz wykorzystania połączeń VolP.

Zanim zapoznania się z bohaterem tego przeglądu, konieczne jest, aby zrozumieć, co może być internet facility. Zasadniczo, to jest przedstawione w dwóch formach: LTE i 3G / 4G. Pierwszą opcją jest uważany za tańsze, może kosztować około 6-7 tysięcy rubli. To jest działanie, aby utworzyć lokalną bezprzewodową sieć LAN i podłączyć dwa urządzenia za pośrednictwem sieci Ethernet, do nich kilkanaście gadżetów poprzez Wi-Fi i parę telefonów do VoIP. Antena z Internetowego Centrum posiada zysk 5 dBi max.

Druga opcja będzie kosztować nieco droższe. Koszt jest wprost proporcjonalna do możliwych urządzeń. Zgodnie z bezprzewodowym dostępem do Internetu, w tym przypadku jest podłączony do 32 jednostek, dwie pary przez Ethernet i parę telefonów. Istnieje także funkcja 3G.

producent

Przed opisaniem tego, co dostaje opinie ZyXEL Keenetic Viva, dowiedzieć się trochę o tym producenta. Firma wyłonił się stosunkowo niedawno, została założona w 1989 roku. Ma rodzaj publicznego i znajduje się w Republice Chińskiej Hsinchu. Producent dość wybitny i znany wielu jako twórca wysokiej jakości sprzętu sieciowego dla domu i przemysłu.

Firma produkuje głównie Ethernet, VoIP, ADSL, WiMAX, Wi-Fi. Zyskał sławę dzięki dialup-modem, który często jest kupiony w Rosji. Kto jest najczęściej producent sprzętu nabytego z Ethernet i DSL, z których niektóre są modemy ADSL, centra internetowe i routery.

pomijane bohater

оит отнести неплохую модель от ZyXEL. Przez Centrum dystrybucji Internetu art OIOM to dobry model z ZyXEL. Charakterystyka Keenetic Viva był przyzwoity średnim segmencie cenowym. W ogóle, to jest ustanowienie połączenia z Internetem za pośrednictwem dedykowanej linii. Jednocześnie obsługuje wszystkie protokoły, które mogą wystąpić. Wśród nich, jak zawsze, PPPoE, PPTP, IPv4 / IPv6 i inni.

wygląd

Natychmiast należy stwierdzić, że spółka nie przywiązują szczególną wagę do pakowania towarów. Wygląda to dość skromny, ale elegancki i dyskretny. Biorąc pod uwagę, że nie jest to zupa gra na PC, nadmierny patos w opakowaniu nie powinno być. Więc ZyXEL Keenetic Viva. Przegląd rozpakowywanie, oczywiście, nie jest tak ważne. Chociaż, aby upewnić się, że został zakupiony tego samego urządzenia z niezbędnymi akcesoriami i dowiedzieć się o sprzęt.

Tak więc, centrum internetowe jest zapakowany w mocnej białej tektury. Twarz logo firmy zdobi w środku – obraz modelu, a obok jasnym tle wykazywanego obsługiwane technologii i ogólną wydajność produktu. Na dole skromnie określony model i jego możliwości.

Na odwrocie pudełka jest całkowicie uszczelniona z różnymi specyfikacjami w kilku językach. Natychmiast tam jest obraz z panelu interfejsu wskazującym formatów złączy. Bezpośrednio nie ma wsparcia dla poszczególnych technologii i informacji, zasobów mineralnych.

Wewnątrz pudełka, nie ma nic zbędne. Niestety, nie ma też żadnych prezentów. Centrum Internetu znajduje się w folię ochronną z podstawową dokumentacją oraz kartą gwarancyjną. Drutów widać zewnętrzną bloku przełączania, który otrzymał zasilanie 12 V 1A. patch cord sieć jasnożółty kolor jest obecny również w zestawie.

projekt

Oczywiście, wygląd routera – to nie jest ważne, ale chciałbym, żeby wyglądało przyzwoicie. W tym przypadku wszystko jest. Uczestnicy chwalili projekt ZyXEL Keenetic Viva, opinie o nim w lewo dobre. Pomimo rozległych możliwości, urządzenie ma niewielkie rozmiary, wykonane w czerni i, nawiasem mówiąc, jest bardzo podobne do ich odpowiedników w sklepie. Tak więc, na przykład, model Keenetic Extra bohater tego przeglądu mogą być identyfikowane przez anteny.

Obudowa wykonana jest z tworzywa sztucznego, na czarnej powierzchni odpornej i wysokiej jakości. W górnej i dolnej części za pomocą routera połysk, górna posiada dodatkowe elementy geometryczne, które ozdobią modelu. Na ogół, górny panel wygląda interesująco. Większość objętych faliste linie nieprzezroczyste, które wraz z plastiku wyglądają harmonijny.

Uniwersalny przycisk znajdujący się w prawym dolnym rogu panelu górnym. Wokół wszystko to wykonane są z połyskiem, jakby to wybiera z masą, dzięki czemu użytkownik nie traci, i zwracać uwagę na funkcjonalność. W pobliżu nie było to miejsce, logo firmy.

Jak wspomniano wcześniej, rozmiar ciała zwartego. Jeśli pominiemy anteny, która w tym przypadku cienka i krótkie, bardzo „skrzynka” otrzymane grubości 34 mm, długość 157 mm i szerokość 110 mm. Tylny panel posiada gumowaną, śruby obok nich (chociaż jest to mało prawdopodobne, będą przydatne), jak również miejsca montażu routera na ścianie. Większość z dna bierze białą naklejkę wskazującą model i numer seryjny usług i informacji dla konfiguracji i charakterystyk energetycznych.

szczegóły

Router ZyXEL Keenetic Viv otrzymała wszystkie niezbędne porty. Znajdują się one na tylnym panelu pomiędzy dwoma antenami. Ich lokalizacja jest typowe dla wielu modeli, nie tylko od tego producenta.

Przed nami jest ukryty przycisk reset z którym użytkownik jest czasami do czynienia. W pobliżu znajduje się inny uniwersalny przycisk. Poniżej podano pięć ponumerowanych Gigabit porty sieci LAN / WAN, przy czym pierwsza cyfra jest 0, a następnie 04/01. Port Zero podpisał jako „Internet” i jest oznaczony na niebiesko, pozostałe złącza „Home Network” są zaznaczone na żółto.

Następnie przycisk zasilania oraz złącze zasilania. Anteny – nie odpinane.

Po bokach znajdują się otwory wentylacyjne, a po prawej stronie umieścić port USB 2.0, który jest jedynym i wskazuje, że urządzenie obsługuje hubów USB, a tym samym pozwala na podłączenie wielu urządzeń zewnętrznych.

pierwszy front end wydaje normalny panel matową, ale w rzeczywistości nie są ukryte diody LED, które są wyłączone nie są widoczne. Spośród dziewięciu. Nie ma porty wskaźnik prędkości, ale są Wi-Fi w Extra o dobrej jasności i wyświetlacz dwukolorowa. Co do reszty, to tutaj jest wyświetlany stan połączenia gadżetu jako sprawnego portów Ethernet, dostępności sieci i korzystanie z portami USB.

wnętrzności

Urządzenie bazuje na SoC MediaTek MT7620A, która opiera się na MIPS24Kc. Częstotliwość osiąga więc 580-600 MHz. Układ zużywa mało energii, więc nie jest on objęty małym rozrzutnika płytowym. Chip wewnątrz odbieranego radia z zakresu 2,4 GHz i posiada miejsca dla kontrolera USB 2.0.

bit pamięci Flash – tylko 16 MB, ale to za mało. 128 MB RAM powinno również wystarczyć. Aby zapewnić poprawne działanie portów przewodowych, devayse zainstalowany przełącznik. Na ogół wartości te będą wystarczające dla dobrych systemów klasy średniej. Zastanawiam się, co znajduje się wewnątrz procesora, która jest bardzo podobna do zapomnianej już trzeci Pentium.

możliwości

Anteny posiadają 3 dBi, który jest również w zwykłym mieszkanie powinno wystarczyć. Jeśli masz dwupiętrowy dom, trzeba szukać innego obiektu do Internetu. Nie bardzo miłą niespodzianką będzie, że antena nie zdejmowane, a zatem nie będzie w stanie rozszerzyć zasięg. Maksymalna prędkość sieci bezprzewodowej w naszym przypadku do 300 Mbit / s. Ten wskaźnik jest wyświetlany w oknie, w rzeczywistości, jego wartość może być niższa. Zazwyczaj, ograniczenie prędkości ze względu na różne przeszkody w postaci ściany lub sufitu pracy do drugiego routera.

Co ciekawe, wszystkie porty Gigabit Ethernet. Ich liczba pozwala na tworzenie sieci domowej i użyć go do szybkiego dzielenia się informacjami. Jak wspomniano wcześniej, nie ma gniazdo USB, ale rzadko używać, a często nie ma sensu.

Z innymi warto zauważyć, że router oprócz swoich normalnych obowiązków może obsługiwać telewizję interaktywną. Można również utworzyć sieć bezprzewodową gościa, ale będzie ona dostępna dla wszystkich użytkowników sieci domowej, a prędkość internetu będzie nieco wolniejsze.

Zarządzanie urządzeniem może odbywać się za pomocą smartfona dzięki specjalnej aplikacji. Możliwość utworzenia osobnego klienta BitTorrent, który pozwala zatrzymać się w sieci, ale komputer może być odłączony.

sieci domowej przez router Wi-Fi może pracować na kilka sposobów. Na przykład, nie jest serwerem DLNA, przyczyniając się do uruchomienia Medianet, w którym wzięło udział telewizyjne, smartfony i tablety. Możliwe jest podłączenie drukarki do tego jest precyzyjnie zaprojektowanym portu USB. Użytkownik może połączyć się z serwerem VPN, za pomocą filtrów na „Yandex”, które pomogą chronić przed niebezpiecznymi witrynami i botnetów. Oczywiście, nie możemy zapominać o kontroli rodzicielskiej.

w rzeczywistości

Przed dowiedzieć się wszystkiego o tym, jak przejść do ustawiania ZyXEL Keenetic Viva, aby zrozumieć działanie urządzenia. Najważniejsze, że chcesz przetestować – to prędkość routingu. Jeśli nie chcesz mieć klientów na więcej niż 2.4 GHz, model ten będzie więcej niż wystarczająco.

Jeśli weźmiemy pod uwagę połączenie IPoE i PPPoE, można zaobserwować niemal gigabitowe prędkości, który umożliwia wdrożenie sprzętu NAT. PPTP L2TP w zakresie od 200 do 270 Mb / s, wartość. Łatwo może wykonać pracę w masowym kanale 100 Mbit / s i, oczywiście, w trybie full-duplex. Wartości te będą miłym zaskoczeniem, ponieważ są one znacznie mniejszy pakiet.

Należy również sprawdzić szybkość kontrolera bezprzewodowego. W przypadku korzystania z przełącznika Gigabit, wówczas wyniki 130-180 Mbit / s – doskonałe. W ogóle, to okazuje się, że wydajność urządzenia na poziomie twierdził. Router obsługuje wszystkie zadania, a nawet czasu, aby konkurować z droższymi modelami.

realizacja

Co ciekawe, ustawienie Keenetic Viva jest proste, ale jeśli masz do czynienia z firmware i można dostać kilka razy więcej pojemności. NDMS Series 2 jest specjalnie zaprojektowany, aby rozszerzyć podstawową funkcjonalność i otwórz użytkownikowi przyjemną niespodziankę.

Jest wsparcie dla wymaganych połączeń sieciowych. To odnosi się do kabla, Wi-Fi i 3G / 4G-modemów. Obsługuje Broadcast Porty i DDNS. Praca z interaktywnej telewizji może mieć kilka obszarów, w tym dedykowany port, multicast VLAN i Udpxy. Można ustawić standardową lub gość sieć bezprzewodową. Firmware ma budowę modułową, więc jest pewna elastyczność w konfiguracji, regulacji i realizacji dodatkowych funkcji. Aktualizacja oprogramowania odbywa się szybko i na czas.

Jeśli nie wiesz, w jaki sposób można wykorzystać port USB, który dostał router ZyXEL, to z tego powodu istnieje kilka pomysłów. Na przykład, aby podłączyć urządzenie do organizowania przechowywania danych z synchronizacją przez sieć za pomocą protokołów FTP i SMB ponownie tego samego serwera DLNA forma, należy użyć pliku pobierania autonomiczny i, jak wspomniano wcześniej, w celu korzystania z drukarki.

Aby podłączyć dysk tego typu, można użyć różnych systemów plików Railway. Czasem trzeba spojrzeć na module programowym. Są do tego i pakiet oprogramowania, który daje dostęp do zasobów poprzez konkretnej nazwy i hasła. Informacje, które są zapisywane na dysku zewnętrznym dostępnym. Może to zostać osiągnięte poprzez protokół DLNA dzięki wykorzystaniu sieci mediów. Użytkownik może korzystać tylko z jednego folderu do indeksowania i uruchamia przycisk skanowania.

oprogramowanie pomocnicze

W celu zapewnienia autonomicznego ładowanie plików, można użyć aplikacji transmisji. Na użytkownik posiada wszystkie niezbędne opcje, aby go dostosować. Są to numery portów, wartości prędkości, liczby połączeń, etc. Dane maksymalna prędkość pobierania wyniesie 5 MB s. W ogóle, to wystarczy. Aby skorzystać z usługi, można wybrać swój własny interfejs WWW. W razie potrzeby, istnieje sposób, aby połączyć się z Internetem do niego.

W tym zastosowaniu narzędzi nie kończy. Podłączanie Transmission Remote GUI również pomóc, ale przy niższej szybkości transmisji danych – 2-4 Mb / s. Mimo to dostęp jest priorytetem, szybko i prawidłowo.

regulacja

Ważne jest, aby zrozumieć, jak podłączyć ZyXEL Keenetic Viva i skonfigurować go. W ogóle, to nie jest trudne. Przewody nie są tak wiele, a instrukcja pomaga uczynić ten problem. Po zasilacza należy podłączyć router do gniazdka sieciowego, a przez żółty kabel jest podłączony do portu „Internet” z podobnym złącza w komputerze.

Ale ustawienie może powodować pewne problemy. Fakt, że nie wszyscy dostawcy Internetu, aby pomóc dostosować lub zapytać za tę usługę rekompensaty pieniężnej. Uczynić go bardziej proste.

W przeglądarce musi wpisać 192.168.1.1. Musimy wejście wskazujący nazwę użytkownika i hasło. Zwykle nie jest zazwyczaj wprowadzane w polu logowania lub hasło administratora lub hasło wprowadź 1234. Kiedy po raz pierwszy dostać się do interfejsu routera, działa na komputerze „Quick Setup Wizard”. Jeśli zostały do tego urządzenia od tego samego producenta, nie będzie widać nic nowego, bo interfejs jest identyczny dla całej rodziny. Ale w ogóle, ta opcja jest odpowiednia do podstawowej konfiguracji, która pozwoli dziesiątą część tego, co jest potrzebne.

Tutaj, nawiasem mówiąc, można korzystać z konfiguracji automatycznej lub konfiguratora internetowego. Oczywiście, jeśli nie są dużo do zrozumienia, łatwiej będzie, aby połączyć się z usługodawcą internetowym, tak że ci pomogła. Ci, którzy mają duże doświadczenie, oczywiście, za pomocą konfiguratora internetowego. Tak więc, możemy dokładniej zrozumieć ZyXEL Keenetic Viva. Ustawienie w tym przypadku wymaga znajomości niektóre niuanse, takie jak protokół, który musi być określone w umowie z usługodawcą internetowym.

Wtedy będziesz miał możliwość nawiązania połączenia nazwy i hasła, jak również typ szyfrowania. W tym ostatnim przypadku zaleca się, aby wybrać WPA2-PSK.

opinie

Router ZyXEL, a obecnie jest popularnym urządzeniem, które często chwalona niż krytykowane. Opinie dużo, tak w ogóle, łatwo zrozumieć, w jaki sposób ostatecznie przejawia sam router. Członkowie zauważyć, atrakcyjny design. Pomimo czarnej plastikowej centrum zewnętrzny Internet naprawdę był bardzo atrakcyjny i stylowy. Przycisk układ, jak również wszystkie złącza, wygodne.

sieci domowej za pośrednictwem routera WiFi również okazały się łatwe do skonfigurowania i wyregulować. Zwłaszcza w Internecie a lot z instrukcją w formacie tekstowym, jak i opinii wideo. Na przykład, sieć lokalna może przesyłać informacje przez wszystkich komponentów. Także naprawdę zawarte w tej sieci smartfony, tablety, telewizory, iw ogóle wszystko, co jest w domu.

Ponadto, użytkownicy zgłaszali obecność cech, które pozwala zrobić router ZyXEL Keenetic Viva przekierowanie portów. Dla tych, którzy nie wiedzą – jest to możliwe, aby utworzyć odwołanie z sieci do komputera w sieci wewnętrznej z wykorzystaniem NAT (NAPT). Jednocześnie, dostęp do utworów przez przekierowanie ruchu zainstalowanych portów z adresu zewnętrznego routera na adres żądanej sieci komputerowej.

Byliśmy na ZyXEL Keenetic Viva negatywnych opinii. Najczęściej są one dotyczyły urządzeń, które cierpią z powodu nieuczciwej montażu. Niektórzy nabywcy domu zaczęli dostrzegać, że sieć bezprzewodowa jest przycięta prędkość. A jeśli w pierwszych obniżek były niewidoczne, a następnie po ich stało kilka razy mniej niż zadeklarowana wartość. Niektórzy próbowali radzić sobie z tym problemem reintegracji, ale działał tylko urządzenie zastępcze w sklepie.

Więcej informacji zwrotnych ZyXEL Keenetic Viva w kwestiach programowych. Niektóre modele wykorzystują kilka miesięcy zaczął niezależnie zresetować parametry do ustawień fabrycznych. Był zdenerwowany, zwłaszcza przez tych, którzy nie mogą zmienić model gwarancyjny i po kilku wypraw do centrum serwisowego są zdesperowani i kupiłem inny router.

Reszta modelu pozostaje w dobrym stanie z wielu nabywców. Pochwalony wyraźne możliwości szybkiego i technologii powlekania ustawienie. Ponadto urządzenie po kilku latach wykazano, że wiarygodnym opcji, który jest odporny na zmiany sygnału oraz połowy i o stabilnej miękki komponent.