304 Shares 7644 views

Ile dostaje programista w Ukrainie, Rosji i Stanów Zjednoczonych?

Programista zawód stał się już jednym z najbardziej rozchwytywanych na rynku pracy w krajach byłego Związku Radzieckiego, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz regionach rosyjskojęzycznych. Dlatego wielu młodych ludzi myśli o tym, jak wybrać specjalizację. Jednym z najbardziej podstawowych pytań przed podjęciem ostatecznej decyzji – to „ile pieniędzy są programiści.” Dla pełnej odpowiedzi jest konieczne do przeglądu sytuacji w krajach takich jak Rosja, Ukraina i Stany Zjednoczone. To, co będzie tematem tego artykułu.

Ile dostaje programista

Najpierw wyjaśnić niektóre z cech tego zawodu, a zatem podkreślić powstawanie kosztów pracy. Na wynagrodzenia, które mogą dostać programista, bezpośrednio zależy od profilu zawodowego, jego doświadczenia i tym samym miejscu pracy – w firmie.

Warto zauważyć, że pracodawcy nie są już prowadzone przez generalistów. Wąska specjalizacja są wyceniane znacznie więcej. Wynika to z faktu, że takie programiści rozwijający specyficzny i poszukiwane oprogramowanie (gry, redaktorów fotograficznych, sprzętu medycznego i tak dalej. D.). Próbując zrozumieć ile programista otrzymuje taki profil, można mieć do czynienia z bardzo różnych ilościach.

Dlatego też, w celu określenia średnią ceną, należy brać pod uwagę nie tylko te regiony, ale również konkretną specjalizację.

Czynniki wpływające na poziom wynagrodzenia

Jeśli weźmiemy pod uwagę poradzieckiej przestrzeni, istnieje kilka kluczowych czynników, które bezpośrednio określa, ile dostaje programista miesięcznie.

 1. Znajomość języka angielskiego, co ułatwia pracę z dokumentami, może zwiększyć dochody specjalisty w 1/5 jego wynagrodzenia miesięcznego. umiejętność pracy z dokumentacją w języku angielskim jest szczególnie istotne w tych firmach, które współpracują z partnerami zagranicznymi.
 2. Jeśli programista pracujący zdalnie, to zwykle obejmuje ewentualne zagrożenia w kosztach swoich usług, co ma również pozytywny wpływ na poziom dochodów.
 3. Innym ważnym czynnikiem, który wpływa na zarobki specjalisty IT – jest rzeczywista wydajność. Nie ważne gdzie programista pracuje, nie płacą za czas spędzony w biurze, a pod względem liczby zrealizowanych zadań. Im więcej projektów zakończy pracownika, tym większa będzie jego zapłatą.
 4. Doświadczenie, które monitoruje działalność zespołu. Ci, którzy wierzą w dziale rozwoju i może otrzymać 150 000 rubli. miesięcznie.

Zasady pracodawca

polityka firmy – czynnik, który powinien być zawsze brane pod uwagę przy określaniu potencjalnego poziomu dochodów. Na przykład, jeśli zwrócić uwagę na to, jak dużo dostaje inżynier oprogramowania można znaleźć oferty od 40 do 100 tysięcy rubli. Jak widać, poziom programista dochodów zależy od wielu czynników, dlatego konieczne jest, aby budować swoją karierę mądrze.

Płace w Rosji

Oczywiście, biorąc pod uwagę perspektywy IT-sfery, warto zwrócić uwagę na fakt, ile są programiści w Rosji.

Jeśli skupimy się na popyt na danym języku programowania, pomijając dane według regionu, to możemy wprowadzić następujące rozróżnienie:

 1. Programiści, którzy pracują z Java, otrzymujący średnio 170 tys. RUB. miesięcznie. Ale jeśli weźmiemy pod uwagę niższą stawkę wynagrodzenia, należy wskazać dochód 130 tys. RUB. Potencjał granica pozostawia piętno 250 tys. RUB. Wiele zależy od umiejętności danego specjalisty i polityki firmy, w której działa. Ale ogólnie rzecz biorąc, to język programowania, jest jednym z najbardziej wypłacane.
 2. Kontynuując zrozumieć ile dostaje programista, należy zwrócić uwagę na tych, którzy pracują z językiem jak PHP. W niektórych przypadkach, specjalistów, rozwój w tym segmencie może otrzymać 40% mniej niż ich odpowiedniki w poprzedniej sekcji. Fakt ten można wytłumaczyć fakt, że deweloperzy, którzy są właścicielami danego języka, całkiem sporo. Średnia roczna cena tag w tym obszarze oscyluje wokół 100 tysięcy. Rub.
 3. Dla tych programistów, którzy specjalizują się w pracy z 1C, to można się spodziewać średnio 70 tys. RUB. miesięcznie. Ci, którzy mają wysoki poziom umiejętności, a może zapłacić 290 tys. RUB. za miesiąc pracy.

Sytuacja w stolicy

Zważywszy na rynku pracy w Federacji Rosyjskiej, szczególną uwagę należy zwrócić na fakt, jak programiści są w Moskwie.

Jeśli przeanalizujemy delegowania pracy, możemy wyróżnić następujące dane, które oferują spółki kapitałowe:

 • Szef działu rozwoju – od 160 000 rubli.;
 • Specjalista Java otrzymuje średnio 140 000 rubli.;
 • Ci, którzy specjalizują się w 1C są w stanie znaleźć pracy z pensją 135.000 rubli.;
 • Programiści, którzy opanowali PHP, wyprodukował około 120 000 rubli.;
 • Deweloperzy, którzy wybierają C ++ mają wszelkie powody, aby wyszukać pozycje z pensją 100 000 rubli.;
 • Specjaliści pracujący w aplikacjach mobilnych na Androida OC, jak również IOS, ma sens, aby liczyć na wynagrodzenie w wysokości 90 000 rubli. w stolicy;
 • Flash-Programista ma wszelkie powody, by szukać firmy, która płaci 80.000 rubli.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że powyższe dane są średnie. W tym przypadku, jeśli starają się ustalić, ile dostaje programista w stolicy, nie biorąc pod uwagę kwalifikacje i specjalistycznej wiedzy, średnią ceną zatrzyma się na około 80-85 tys. RUB.

Perspektywy na Ukrainie

Jeśli weźmiemy za punkt odniesienia wynagrodzenia Kijów, możemy zobaczyć bez trudu, że ukraińscy specjaliści przychody nieco gorsze od poziomu zarobków rosyjskich kolegów.

Ci, dla których miejscowe kwestia ile dostaje programator na Ukrainie konieczne jest, aby zwrócić uwagę na następujące informacje. Mid-range pracownikach wynagrodzenia w dziedzinie programowania wynosi 8-30 tys. UAH. Fakt, ile otrzyma konkretny specjalisty, zależy od jego doświadczenia, języka programowania i firmy, w której pracuje.

Jeśli chodzi o organizację międzynarodową, ma sens polegać na 1 tys. $ Lub więcej. Dzięki współpracy z lokalnymi pracodawcami, mogą wystąpić z pensją 10 tys. UAH.

Innymi słowy, programiści poziom dochodów na Ukrainie, w Kijowie, a konkretnie może się znacząco różnić.

Jak ocenić specjalistów IT w USA

Biorąc pod uwagę standard życia programistów obcych, najlepiej wziąć pod uwagę Ameryce Północnej, gdzie specjaliści z tego profilu są bardziej niż łatwość.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę średni roczny dochód, konieczne jest, aby ogłosić cena tag $ 100,000. Tak więc dowiedzieć, ile dostaje programista w Stanach Zjednoczonych, możemy przyjść do zarobków równych miesięcznych do $ 8000. Musimy wziąć pod uwagę, że dochody te są dostępne dla przeciętnego programatora.

Dla tych, którzy obawiają się układ kosztów usług specjalistycznych w różnych językach programowania, odpowiednie informacje będą w następujący sposób:

 • Java (5 000-10 000 $);
 • PHP (4 000-8 000 $);
 • NET (7 000-15 000 $);
 • Delphi (2 000-5 000 $);
 • 1C (5 000-7 000 $);
 • Flash (4 000-6 000 $);
 • C ++ (4000-10 $ 000).

Oto zakres wynagrodzeń dla członków branży IT w Stanach Zjednoczonych. Oczywiście, szefowie działów są znacznie większe.

Należy pamiętać, że na półkuli zachodniej w pensją poziomie $ kosztuje 7-10 tys. będzie nieco inna niż w Rosji. Na jedzenie trzeba wydać w ujęciu procentowym jest znacznie mniejsza w technice Stany Zjednoczone są dostępne, jak również ubrania są również. Ogólnie rzecz biorąc, w związku z tym, że można twierdzić, że programiści w Stanach Zjednoczonych mają lepsze życie.

wniosek

Dowiedzieć się o ile są technicy, programistów, programistów i innych specjalistów w różnych krajach mogą dojść do oczywistego wniosku: Europa i USA są najbardziej atrakcyjne dla specjalistów z IT-sfery. Jeśli mamy walczyć drogę do wysokości finansowych na terytorium byłego Związku Radzieckiego, to najlepiej, aby celować w kapitale spółki.