164 Shares 6489 views

Czego nie mówić podczas pierwszego spotkania z kolegą lub klient: 21 frazy

Czy jesteś zaznajomiony z debiutanckim kolegi, lub po prostu porozmawiać z klientem w miłej atmosferze przy filiżance kawy, twoje słowa sprawiają wrażenie na swoich towarzyszy. Nawet jeżeli fraza spadł z twoich ustach nieświadomie, może zaszkodzić reputacji i zepsuć pierwsze wrażenie. Oto zdanie, że nie trzeba mówić, jeśli będzie zapoznania się w środowisku zawodowym.


„Nienawidzę tej spółce, a mój szef – klauna”

Nic lepszego niż zepsuć pierwsze wrażenie jest sprawiedliwy udział negatywności. Nawet jeśli dążą do wprowadzenia drugiej osoby prawdę, ukazując wszystko o swojej firmie, mieć świadomość, że istnieją pewne granice przyzwoitości, dla których nie może się poruszać podczas spotkania. Środowisko społeczne i biznesu wymaga, aby pokazać swoje najlepsze cechy. Pozostawić do odwołania się od ludzi, z którymi trzeba się na wzajemnym zaufaniu.

„Ile można zarobić?”

Pytania o poziomie dochodów są uważane za bardzo osobiste, a więc są nieistotne przy spotkaniu. Pytanie o zarobki niegrzeczny i nietaktowny, a jeśli są bardzo ciekawe porównanie wynagrodzenia, można to zrobić za pośrednictwem prywatnych kanałów lub wyspecjalizowanych witryn.

„Przykro mi przeszkadzać”

Jeśli nie chcesz, aby trzymać się z pytaniami początkujących, dlaczego to zrobiłeś? Na pierwszym zdaniu jest znacznie bardziej właściwe jest zastosowanie innego szablonu: „można znaleźć wolną chwilę”

„Co sądzisz o naszym prezydentem?”

Zgodnie z ogólną zasadą etykiety na pierwszym posiedzeniu nie rozmawiać o polityce. Nawet jeśli nie zgadzasz się z obecnego reżimu, zaufaj agitacji przez specjalnie przeszkolonych osób.

„Czy wierzysz w Boga?”

Oto jeden z bardziej oczywiste tabu. Jednak niektórzy ludzie udaje się na znajomości iść tak daleko, że są oni zainteresowani religijnych przekonań rozmówców.

„Należę do mniejszości seksualnych”

Twoja orientacja odnosi się tylko do Ciebie i Twojego partnera. Współpracownicy i klienci nie muszą zaśmiecać informacje mózgu, że nie odzwierciedla swoje zawodowe kwalifikacje i osiągnięcia.

„Kiedy masz dziecko?”

Jeśli zobaczysz w ciąży kolega, nie pytaj jej pytania dotyczące terminu dostawy. Ponadto może się okazać, że jej zaokrąglony brzuch jest znakiem szybkiego rozwoju choroby. Umieścić towarzysza w niewygodnej pozycji.

„To niemożliwe”

Kiedy omówić wszelkie problemy, starają się unikać kategorycznych stwierdzeń. Bądź ostrożny i oferują rozwiązania alternatywne.

„Słyszeliście …?”

Można zapomnieć o dobrej reputacji w środowisku biznesowym, jeśli Twój znajomy towarzyszy rozprzestrzeniania plotek i pogłosek. Wiedzieć, jak on wygląda plotka w oczach innych jest jeszcze gorzej niż ludzie, o którym mówi. Zgadnij, po raz pierwszy, o którym zostaną omówione gdy twój nowy kolega przesłuchać ofiarę swoich intryg?

„Lubię swoją sukienkę”

W środowisku biznesowym nie zostaną podjęte, aby wypowiedzieć się na temat wyglądu danej osoby lub jego sposób ubierania. Śledź dowodzenia w miejscu pracy.

„Ja rozwieść”

Jeśli wystąpią trudności w swoim życiu osobistym, nie starają się udostępnić swoje kłopoty z nowym kolegą. Wszelkie wzmianki o osobistych trudach miejsce w środowisku zawodowym.

„Myślę, że …”

Jeśli wziąć przerwę na refleksję, oznacza to, że nie są pewni, w ich położeniu twardości. Kto chce do czynienia z taką osobą?

„Jestem bardzo zmęczony”

Etyka pracy nie akceptuje wymówek. Pierwszy kompletny pracy, a reszta będzie mieć czas na weekend.

„Wyobrażałem sobie ciebie inaczej”

Nie zaczynaj rozmowy z rozczarowaniem lub zagubienia. Twój klient nie wie, co miał na swoich wysokich oczekiwań.

„W życiu, są o wiele lepsze”

Ponadto, nie schować do klienta lub współpracownika o tym, co było pierwotnie myślał źle o nim. Najprawdopodobniej ta obserwacja zrobić mu czuć się swobodnie.

„Ile masz lat?”

Interesują wieku rozmówcy jest głupie i niestosowne, zwłaszcza jeśli jest to urocza pani.

„Szczerze”

Celowe nacisk na uczciwość może grać z wami złośliwy żart. Otaczający będzie można traktować z podejrzliwością, spodziewając się świństwo.

„Prawdopodobnie słyszeliście o mnie nie bardzo miły rzeczy … I zapewniam cię, że to nieprawda”

Ignorować plotki, które rozprzestrzeniają się wokół ciebie zazdrosnych współpracowników. Ponadto, jeśli znajomy z nowicjusza zaczniesz skupić swoją uwagę na swoją osobę, miał wrażenie, że wyobrażałem sobie najważniejszą osobą w biurze.

„Czy możesz coś dla mnie zrobić?”

Kolejne 10 minut temu, że nie znam tego człowieka, ale odważył się poprosić go o przysługę. Jak to rozumieć?

„Ja … ja … ja …”

Unikać egocentryczne słowa w każdej rozmowie, nawet jeśli jest to przyjazny charakter nieformalny. Pamiętam, że – z ostatniej litery w alfabecie. Ludzie nie lubią, kiedy ktoś mówi do nich próbuje „przeciągnij koc na siebie”, zwłaszcza jeśli chodzi o pierwszego spotkania. Zamiast tego, spróbuj jednego aktywnego słuchania lub praktyki pokazują, że zależy Ci na problemy ułożone na szczycie swojej branży.

„Och, jak mi się podoba!”

Może chcesz pokazać cały swój entuzjazm i pozytywne. Jednakże takie niepohamowane gorliwość prowadzi do przeciwnego efektu. Sekret sukcesu z nowymi kolegami i klientami? Wystarczy zatrzymać się.