587 Shares 6977 views

174 Region – Region Moskwa i

Przybywając w regionie 177, który miasto powinno być pierwszym podróżnikiem odwiedzić? Naturalnie, Moskwa – stolica ojczyzny. Jest to największe miasto w Rosji. Poza Moskwie, turyści często odwiedzają jedną z wielkich miastach Rosji – Czelabińsk (rejon 174). wyróżniające produkt można nazwać dużą liczbę obiektów jądrowych, które do tej pory prowadzone są różne badania w dziedzinie energii jądrowej i utylizacji odpadów nuklearnych. Obecność takich obiektów prowadzi do tego, że pewien obszar wokół nich skażone promieniowaniem, a obszar «Mayak» Zakłady Chemiczne w ogóle jest uważany za najbardziej niebezpieczne miejsce na ziemi z powodu promieniowania.

Przegląd

Region Industrial Development Czelabińsk jest na drugim miejscu po Swierdłowsku, a do pracy w przemyśle stalowym zajmuje pierwsze miejsce w kraju. Zanieczyszczone powietrze jest bardzo silna, ale z drugiej strony i nie może mówić. Jednak regionu 174 rząd płaci znaczną uwagę na kwestie ochrony środowiska i poprawy stanu środowiska.

W Czelabińsku i przylegające są dość duża liczba rezerwatów przyrody, zabytków historycznych i przyrodniczych, parków narodowych. Jednym z zabytków – łuku, co wielu uważa za kolebkę cywilizacji. Zakłada się, że Zaratustra urodził się tutaj.

geografia

174 region jest granica między Europą i Azją. Oddzielenie tych dwóch części świata na rzece Ural, pass Ural-Tau, Uralu. Znaczna część obszaru znajduje się na wschodnim zboczu gór Ural. Niewielka część była rozciągana na stoku zachodnim.

Zasoby naturalne są zróżnicowane, niepowtarzalny i ciekawy charakter. Tutaj można zobaczyć bezkresne stepy, gęste lasy, górskie szczyty, bardzo piękne rzek i jezior.

174 region (jak już wiemy, jest to obszar Czelabińsk) na południu graniczy z Orenburg, na północy – z regionu Swierdłowsku, w zachodniej, północno-zachodniej, południowo-zachodniej – z Baszkirii, na wschodzie, północnym wschodzie – z regionu Kurgan na wschodzie, południowym wschodzie – z Republiki Kazachstanu.

Samo miasto graniczy z wodą ze wszystkich stron: zbiornik Shershnevskoye, jezior Sineglazovo, Smolin, pierwszy.

podział administracyjny

174 Region – Moskwa region jest. Chciałbym powiedzieć kilka słów o miastach. Tak, Czelabińsk jest podzielona na 7 dzielnic:

 • Kalinin.
 • Lenin.
 • Kurczatow.
 • Radziecki.
 • Centralna.
 • Steel.
 • Traktorozavod.

Podróżujący często mylące kodów dla różnych obszarów. Tak więc, w regionie 177 – region Moskwa i Moskwa. Region o 174 – to Moskwa. Tylko jedna postać, a zmiany znaczeniowe się radykalnie. Tak więc, w mieście i regionie Czelabińska ma wiele fabryk:

 • Cynku elektrolitycznego;
 • Steel Works (pełny cykl);
 • samochodów drogowych;
 • Tube;
 • Machine Tool;
 • mechanicznej;
 • Kuźnia i Press;
 • przyczepy ciągnika;
 • "Teplopribor";
 • "Chelyabzhivmash";
 • maszyny elektryczne;
 • ścierny;
 • narzędzie;
 • godzin.

Ciągnik zawodowych zawarte fabrykę ciągników i produkcję ciągników siodłowych. przemysł lekki jest reprezentowany przez garbarni, butów, przędzenia i tkania, dziania fabryki. Przemyśle chemicznym do produkcji słynnego farby, chemicznych i farmaceutycznych. Przemysł spożywczy – fabryka, a fabryki nabiał, mięso, wyroby cukiernicze, makarony. Warto wspomnieć o produkcji na terytorium materiałów budowlanych. Ponadto, istnieje kilka celów.

populacja

174 Region – wypełniana obszar. Za 1 metr kwadratowy. 39.37 km są ludzie. Liczba ta jest typowa dla Uralu. Łączna liczba mieszkańców wynosi 3,485,272 osób. Większość populacji stanowiły 5 największych miast w regionie w związku z Czelabińska. To miasto jest domem dla 1,156,201 ludzi. Dlatego, Czelabińsk odnosi się do miast.

Poziomem urbanizacji regionu nie tyle za jego sąsiednich: 82,22% ludności znajduje się w obszarach miejskich.

Pomimo faktu, że w regionie Czelabińsk znajduje się na granicy z Kazachstanem, zdecydowana większość ludności – rosyjskiej. Rząd przywiązuje wielką wagę do kwestii społecznych, poprawę jakości życia.

Miasto regionie Czelabińska

W każdym katalogu, który można znaleźć obszar 177. Ten Moskwa. Wielu turystów podróż zaczyna się tutaj. Następnie kupić bilety w innych regionach i krajach badanie zaczyna amatorów zagadek. Wiele osób chce przyjść do Czelabińska, ponieważ jest uważany za jednego z największych osiedli na całym obszarze regionu 174. Również na jej terytorium znajdują Magnitogorsk, Zlatoust, Miass, Kopejsk.

13 września 1736 w związku z budową małej osady kolejowej Samara-Zlatoust i Kolei Transsyberyjskiej została założona. Jednak pod koniec ubiegłego wieku Czelabińsk stał się dobrze prosperującym miastem handlowym. Mieszkańcy miasta mówią, że raczej duże promieniowanie tła zawyżona z powodu złóż granitu. Chociaż w rzeczywistości, złe warunki środowiskowe tworzyć liczne młyny promieniowania.

Metalurgia jest stolicą Rosji Magnitogorsk, która w połączeniu nie jest ostatnim miejscem w świecie przemysłu stalowego. Dzięki najbogatszych złóż rudy żelaza, Magnitogorsk stał się drugim co do wielkości miastem w regionie po Czelabińsku.

Miasto, nazwane na cześć św Ioanna Zlatousta, jest trzecim co do wielkości. Kluczowe sektory to przemysł ciężki, hutnictwo, przemysł spożywczy. Chryzostom słynie z fabryki legendarnych broni, która produkuje zdobione i broni białej.

Pod koniec XVIII wieku została oparta Miass, Ural stał Klondike. Gdzie złoto wydobywa się w dużych ilościach. Miasto stało się najszybciej opracowane podczas II wojny światowej, kiedy tutaj ewakuowano do różnych roślin i ludzi. Między innymi Miass jest uważany za najbardziej przyjazny dla środowiska osada w okolicy.

Co jest znany Kopejsk? Rozliczenia 22 pracowników, który rozciąga się na długości 55 km. Tu działają duże zakłady przemysłowe.

Tak, mamy uznać obszar 174. Jakie miasto, że bardziej pociąga? Oczywiście, każda wioska ma swoje tajemnice i zagadki, unikalnych atrakcji, bogatej historii i dużym doświadczeniem w różnych dziedzinach. Gdzie się udać, wybrać tylko dla Ciebie. Dowiedzieliśmy się także 177 region – co miasto. To jest Moskwa, gdzie można rozpocząć swoją podróż na Uralu.