768 Shares 2217 views

Spawanie "Neon" aparatura (NEON): cechy marki. sprzęt spawalniczy

Staje się wybór tego, co jest najlepsze spawarka, wielu Rosjan zwrócić uwagę na importowanego sprzętu. Niektórzy ludzie uważają, że jest znacznie lepiej niż krajowe. Ale w rzeczywistości nie zawsze tak jest. Firma z Niżny Nowogród JSC „Electro Intel” oferuje sprzęt spawalniczy pod nazwą handlową „Neon”.

spawarki „neon” są dostępne w różnych modelach. Różnią się one między sobą parametrami technicznymi i operacyjnymi. Pozwala to na ich zastosowanie w różnych dziedzinach, czy to budownictwo, przemysł czy prywatny dziedziniec. Są przeznaczone dla początkujących i spawaczy bez doświadczenia zawodowego, jak i profesjonalistów.

Główne zalety urządzenia

spawarka „Neon” jest wykonana z nowoczesnych materiałów. Główne urządzenia są dostarczane przez wiodących producentów. Dlatego ich jakość nie wymaga dodatkowej weryfikacji, nie ma wątpliwości. Ale mimo to, kontrola jakości produkcja odbywa się na każdym etapie montażu. Wszystko to pozwala na tworzenie wysokiej jakości sprzęt konkurencyjną, która ma wiele zalet. Główne z nich to:

 • Łatwy w użyciu (to znaczy może być stosowany jako spawania elektrycznego dla początkujących mistrzów, którzy nie mają wielkich umiejętności w pracy z takimi urządzeniami).
 • Niezawodność.

 • Wysoka wydajność (do osiągnięcia 90%).
 • Małe wymiary i waga ułatwiają transport urządzenia, jeżeli jest to konieczne.
 • Atrakcyjny wygląd.
 • Łatwa konfiguracja (zdolność do regulowania parametrów technicznych).
 • Funkcjonalność.
 • Bezpieczeństwo (dostarczone przez automatyzację).
 • Wysoka jakość spawu (grubość jest regulowana).

Te cechy sprawiają, że spawanie maszyna „Neon” konkurencyjny. I nie jest to zaskakujące, że nadal popularne na rynku rosyjskim.

braki

Wraz z wielu zalet, nie jest w spawarce „Neon” i minusów. Są kilka, a nie pogorszyć jakość spawania. Przetwornica pracuje na niskich częstotliwościach. W związku z tym biegu jałowym usłyszał gwizdek. Wśród bardziej prostych modeli, są tacy, którzy nie mają wynik. Oznacza to, że w tych modelach, informacje na temat postępów poczynionych przez ustawienie i tak nie jest odzwierciedlona wszędzie.

Modele kategorie

Firma oferuje modele, które można zespawać przy użyciu dowolnej technologii. Jeśli weźmiemy pod uwagę to kryterium, to asortyment można podzielić na trzy kategorie:

 • MMA (wliczone w kategorii modeli takich jak "HP-160", "HP-253", etc.).
 • Argon łukowego spawania (które modele takie jak "WA-201-AD").
 • MIG (model "CDP-201").

Aby zrozumieć, co spawacz lepiej spojrzeć na niektóre z modelu oddzielnie.

Opcje dla ręcznego spawania łukowego

Firma oferuje szeroką gamę modeli dla ręcznego spawania łukowego. Mogą być stosowane jako spawania elektrycznego dla początkujących, jak i profesjonalistów. Modele różnią się obecnością drobnych funkcji.

Tak więc, spawarka „HP-160” różni się tym, że jest w stanie pracować z przenośnych źródeł energii. W dodatku, nie zakłócają funkcjonowania jednostki i wahań napięcia w sieci. Powinno to być model rzędu 9-10 tysięcy rubli.

„HP-180” ma niskie zużycie energii i wysoki wskaźnik efektywności. Jest on odporny na niskich temperaturach (do minus 40 ° C), a ciepło smażyć (do + 40 ° C). Cena modelu w średnio 10 tysięcy rubli. Ale może zależeć od obecności (brak) dodatkowych elementów.

„Neon WA-201” można kupić za 14 tysięcy rubli. Wysoki poziom zabezpieczeń modelu różni. Regulacja temperatury odbywa się specjalny system ochronny, który jest wyłączony, gdy urządzenie przegrzewa.

Model „Neon WA-253” może pracować bez przerwy przez długi czas. Gładkie ciągłe działanie jest zapewnione przez silny system wentylacyjny, który jest reprezentowany przez żebra usztywniające. Model jest ergonomiczne i łatwe w obsłudze. Cena za tego typu spawarki wynosi 18 tysięcy rubli.

Najdroższe numer modelu urządzenia jest „neon WA-315”. Jego koszt to 30 tysięcy rubli. Tak wysoka cena ze względu na obecność opcji, które mogą znacznie ułatwić pracę.

spawarka "HP-160"

Przeznaczony do spawania maszyna „Neon WA-160” dla ręcznego spawania łukowego. Jeśli prąd jest stały, urządzenie może być używane do osadzania metalu. Nawet argon spawanie łukowe mogą być podłączone przy użyciu elektrody nonconsumable. Jedną z cech tego modelu jest możliwość korzystania w przypadku braku prądu elektrycznego. Urządzenie może być obsługiwane, kiedy połączony jest z generatorem napędowego.

Urządzenie działa w szerokim zakresie temperatur (-40 ° C do + 40 ° C). Ze względu na małe rozmiary i waga (mniej niż 6 kg), urządzenie jest łatwe w transporcie.

Zużycie energii przez falownik jest w zakresie od 0,6 do 4,2 kW. To zależy od warunków spawania. Wydajność osiąga 90%. Nadaje się do elektrod o średnicy 1,6-4 mm. Całość chłodzi się za pomocą wymuszonego obiegu powietrza systemu. Cena spawarki „Neon” Ten model jest około 9000 rubli.

"Neon HP-201-AD"

Jest to kolejny popularny model w kategorii ręcznego spawania łukowego. Można korzystać ze sprzętu do pracy w środowisku chmury ochronnej argonu. Model odnosi się do profesjonalnego sprzętu.

Żywi moc z jednostki 220 ze wskaźnikami oraz 50-60 Hz. Zużycie energii zależy od warunków spawania (3 do 5 kW). Jest automatyczny przełącznik, który jest wyzwalany przy przekroczeniu dopuszczalnej temperatury. Przetwornica waga 15 kg.

„WA-201-AD” – to niezawodne, bezpieczne i wytrzymałe urządzenie, które oprócz coraz skromny w eksploatacji. To kosztuje około 15 tysięcy rubli.

Model "CDP-201"

Model ten jest wielofunkcyjnym narzędziem, które może pracować w trybie ręcznym lub automatycznym, a także do osadzania metalu. Może on być stosowany do wytwarzania obrabiarki, w przypadku stosowanych materiałów wypełniających. Ze względu na szeroką funkcjonalność urządzenia mogą być używane w domu i przedsiębiorstwa z różnych dziedzin działalności.

„Neon CDP-201” doprowadza się od napięcia zasilania 220 V o częstotliwości 50-60 Hz. Ponadto, możliwe jest podłączenie urządzenia mobilnego do źródeł energetycznych (takich jak generatory diesla) w przypadku problemów z dostawą energii elektrycznej. Waga urządzenia wynosi 18 kg. Wysoki poziom bezpieczeństwa jest zapewniona przez automatyczny system, który w przypadku przegrzania na wyłączenie urządzenia.

wniosek

spawarka „Neon” może być używany w różnych dziedzinach gospodarki narodowej. Łatwość obsługi i łatwość konfiguracji pozwalają na pracę z jednostkami w domu. Wysoki stopień bezpieczeństwa i duży asortyment robót dokonać spawarka niezbędne dla celów domowych. Z tego powodu, nawet początkujący spawacz może uporać się z pracą urządzenia, nie posiadającego duże doświadczenie i umiejętności.

Duży zakres zadań i wysoką jakość spawania zastrzec wykorzystanie pojazdów przez profesjonalnych spawaczy w miejscu pracy.

Kolejnym punktem, który przyciąga kupujących, jest optymalny bilans ceny i jakości. Wiele modeli nie są gorsze pod względem jakości i funkcjonalności do analogów importu, ale są one znacznie tańsze.