791 Shares 9736 views

Frezja. Sadzenie i pielęgnacja terenów zewnętrznych i wewnętrznych

Frezja – piękne kwitnienia roślin z rodziny tęczówki, które pochodziły z Afryki. Jest to roślina wieloletnia klubnelukovichnoe. Do tej pory istnieje około 20 gatunków frezji. Liście liniowy, na kwiatostan racemose wynosi do 12 kwiatów. W zależności od gatunku i warunków uprawy, frezja osiąga wysokość od 30 do 60 cm. Zapach subtelny i przyjemnych kolorach, więc instalacja jest bardzo często uprawiane w szklarniach handlowych w kolejności na bukiety i do stosowania w przemyśle perfumeryjnym i kosmetyków. Ale wiele młynów i hodowane w domu w doniczkach na parapetach iw ogrodzie. Doskonałe nadaje się do dekoracji klombów w przedniej części domu lub biurze.

W celu zapewnienia regularnego kwitnienia tych roślin, takich jak frezja, sadzenia i pielęgnacji powinny być wykonywane poprawnie. Główną cechą jest to okres odpoczynku. Wynika to pory suchej w jego ojczyźnie. I, oczywiście, ważnym czynnikiem jest stworzenie niezbędnej temperatury dla wzrostu frezji.

Frezja – lądowanie w otwartym terenie

Po pierwsze, konieczne jest przeprowadzenie obróbki cieplnej bulw roślin w ciągu kilku dni. Zimą frezja nie można sadzić na zewnątrz, ponieważ nie mogą kiełkować. Optymalne warunki dla niego do lądowania na wiosnę, gdy temperatura gleby osiągnie 15 ° C, powietrze – nie niższej niż 20 ° C Wilgotność powinna być umiarkowane lub wysokie. Kiedy gwałtowny wzrost lub spadek temperatury o więcej niż 4ºC rośliny można produkować niski lub brak pąki kwitną w ogóle, i dają wiele bulblets, dzieci.

do uprawy gleby powinny być lekkie i jednocześnie płodne. Obficie podlewać roślin w okresie wegetacji, dopływ wody zostaje zmniejszona po kwitnieniu. Kiedy zbliża się uśpiony okres podlewanie wstrzymano całkowicie. Od roślin wymagających warunków temperaturowych hybrydowe frezja, frotte lub gładka, hoduje się w szklarni. Na okres odpoczynku należy wykopać żarówek.

Frezja – sadzenie i pielęgnacja w pomieszczeniach

Dla rosnących frezji domowych lepsze wykorzystanie ziemi torfowej i podłoża w stosunku 3: 1. Zapewni to dobry drenaż i nie pozwalają wody na stałym poziomie, co może prowadzić do gnicia bulw. W warunkach pokojowych frezja mogą być sadzone w lecie jak iw zimie. Sadzone na głębokość 5-7 cm. Pojawiają Kiełki, zazwyczaj po 2 tygodniach. Kwitnienie następuje w ciągu 5 miesięcy. Dla takich roślin, takich jak frezja, sadzenia i pielęgnacji są łatwiejsze do warunków otoczenia. To prawda, że dla optymalnego wzrostu i rozwoju wymaga dobrze oświetlonym pokoju. Frese lepiej sadzić na gatunkach, ale skład w garnku z kilku odmian wygląda bardzo oryginalnie. Rośliny w pomieszczeniach może wymagać karmienia. Lepiej jest stosować roztwór MAP. Przez okres odpoczynku kopać żarówek nie jest konieczne.

Frezja, sadzenia i pielęgnacji bulw

Jak wspomniano powyżej, cebulki posadzono na głębokość 5-7 cm. Wymagana jest obróbka wstępna ciepła. Muszą one być utrzymywane przez kilka dni (lub tygodni), w temperaturze 30 ° C Pomieszczenie powinno być suche i wilgotne. Tak więc symuluje naturalne warunki uprawy.

Propagowane przez żarówki frezji lub nasion. Do przeszłości należy zrobić sztuczne zapylanie kwiatów. Ale nasiona rośliny nie naturalnie rosnących ras źle. Lepsze wykorzystanie dzieci żarówek macierzystych, które powstają w okresie wegetacji.