558 Shares 2397 views

Bartholinitis leczenie i profilaktyka domu

Określenie „Bartoline” w medycynie wskazywały na proces zapalny, który występuje w tytułowego uszczelnienia, umieszczony w przedsionku. Choroba najczęściej występuje u kobiet w wieku 20 do 35 lat, ale może wystąpić w każdym wieku. Według lekarzy, choroba jest diagnozowana w jednym spośród pięćdziesięciu pacjentów. Jeśli nie rozpocząć leczenie na czas, Bartolini może rozwinąć się torbieli. Leczenie Bartholinitis w domu jest możliwe, a nawet pożądane, gdyby można było zauważyć na wczesnym etapie. Objawy towarzyszące choroby to gorączka, osłabienie, ból stały w obszarze warg sromowych, zwiększając podczas intymnego kontaktu.

tradycyjne przepisy

Bartholinitis leczenie w domu jest przede wszystkim na łagodzeniu bólu i łagodzeniu stanów zapalnych. Najbardziej powszechnym sposobem jest gorąca kąpiel ze słabym roztworem nadmanganianu potasu lub bulionu rumianku. Pomagają pozbyć spalania i innych nieprzyjemnych doznań. Nie mniej popularne wśród kobiet używać herbat leczniczych ziele dziurawca. Przygotuj narzędzia jest bardzo prosta: trzeba wziąć kwiaty i liście rośliny, posiekać, zalać gorącą wodą i gotować przez trzy minuty. Gotową mieszaninę należy ochłodzić się i przemywa jej genitaliami. Bartholinitis leczenie w domu może być przeprowadzona pomyślnie i czy rany były już otwarte. Dla ich przetwarzanie jest niezbędne do przygotowania specjalnego narzędzia na bazie tłuszczu króliczego oraz wosku pszczelego: są one dokładnie zmielony i gotować, aż kremowy, a następnie smarować chore miejsca.

lokalne media

Na wczesnym etapie leczenia Bartholinitis w domu można rozpocząć od zwykłych okłady z lodu: jest zawinięte w ściereczkę i siedzieć na działce. Czterdzieści minut później można zrobić krótką przerwę, zmienić lód i powtórzyć procedurę. Bardzo skuteczny roztwór soli 8-10 procent, w stanie wchłonąć ciecz bez zniszczenia krwinek czerwonych i leukocytów, a uszkodzenie tkanki już rannych. Jego gotowanie nie zajmuje dużo czasu: wystarczy wymieszać trzy łyżki soli w litrze ciepłej wody, namoczyć wacik w roztworze i stosuje się go do ból miejscu. Można to zrobić od trzech do sześciu razy dziennie, aż do całkowitego zaniku objawów. Jeśli zdiagnozowano Bartolini, leczenie soli powinno pomóc.

Maści i rozwiązania

Nie zaniedbuj i tak znane środki, takie jak Levomekol i Vishnevsky maści – na podstawie tych wykonanych okładów. Dezynfekcyjne należy stosować ze szczególną ostrożnością, tak aby nie powodować oparzenia. Lekarze powinni kupić w aptece Miramistin, Chlorophyllipt lub chlorheksydyny. Należy pamiętać, że wszystkie środki opisane powyżej powinny być stosowane wyłącznie po konsultacji ze specjalistą, szczególnie jeśli zostały zdiagnozowane w czasie ciąży Bartolini. Leczenie, jeśli jest tradycyjny, będzie dużo bardziej wydajny i skuteczny. Pamiętaj, że jesteś odpowiedzialny nie tylko za siebie, ale za życie jej nienarodzonego dziecka.