442 Shares 2319 views

Tylko o Loperamide: instrukcje dotyczące stosowania u pacjentów


Nasze systemy regulacji procesów fizjologicznych przez tysiące lat ludzkiego rozwoju stały się coraz lepsze. Ale czasami jest niepowodzenie – i musimy znosić nieprzyjemne konsekwencje. Jednym z najczęstszych zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu jest biegunka. Bardzo nieprzyjemny stan. Oczywiście, w naszych czasach opracowano wiele środków, które mogą pomóc. Jednym z najlepszych jest Loperamide.

Instrukcja użycia mówi, że ten lek należy do kategorii agonistów receptorów opioidowych. Narkomani nie powinni się cieszyć – na centralnym układzie nerwowym, w ogóle nie może w ogóle działać. Działa lokalnie na splot nerwu, który uczestniczy w regulacji ruchliwości jelit. W wyniku tego osłabiona jest perystalty (ruchy nieumyślne) włókien ściany mięśnia usytuowane wzdłuż jelita, a ruchy mięśni poprzecznych są zintensyfikowane. Pozwala to cielętom poruszać się wolniej, w wyniku czego wchłania się więcej wody, a biegunka ustępuje, umożliwiając osobie chodzenie najmodniejszym miejscem do rzadziej.

Czy są jakieś inne skutki dla leku Loperamide? Instrukcja dotycząca używania wspomina również wzmocnienie mięśnia, które zamyka odbyt. Unika się nieprzyjemnych niespodzianek, które czasami występują u osób cierpiących na biegunkę. Ponadto lek "Loperamide" zapobiega uwalnianiu elektrolitów do jamy jelitowej, co oznacza, że w stolcu jest dużo mniej wody. Co również zmniejsza stopień niedogodności państwa.

Dlaczego Loperamide nie działa na ośrodkowy układ nerwowy ? Instrukcje użycia wyjaśniają, że sama substancja nie może przejść barierę między rzeczywistą krew i mózg. Jeśli jednak zastosujesz niektóre lekarstwa na malarię z lekiem, być może jest to efekt tłumienia leku na ośrodkach oddechowych, które mogą zagrażać życiu. Dlatego też lekarze, którzy leczy się u pacjentów z biegunką, którzy pochodzą z krajów, w których mogą zarażać się malarią, powinni być bardzo ostrożni, aby nie przepisywać Loperamidu.

Streszczenie mówi, że lek ten jest bardzo dobry do biegunki spowodowanej przez procesy alergiczne lub w wyniku niewłaściwego wyboru leków. W tym przygotowaniu prawie nie ma problemu ssania. Obciążenie wątroby jest również niskie, ponieważ ta substancja jest łatwo połączona i wydalana.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku "Loperamide"? Instrukcja użycia ogranicza wiek, w którym lek może być stosowany. Mianowicie: do 2 lat nie należy używać. Bardzo niebezpieczne jest stosowanie go w leczeniu niedrożności jelit, ale w tym przypadku doświadczony lekarz nigdy tego nie określi. Nie możesz go używać w pierwszym trymestrze ciąży. I, oczywiście, dobry lekarz nie przepisuje go do procesów zapalnych w jelicie grubym. Jeśli biegunkę wywołuje czynnik bakteryjny, to Loperamid nie pomaga w leczeniu podstawowej choroby.

Większość substancji podawanych jako lek będzie skutecznie wydalana z tym samym kałem. Jeśli chodzi o ilość – nie więcej niż 16 mg na dobę. Dotyczy to dorosłych, dla dzieci istnieje inny system dawkowania. Dorośli 1-2 mg mogą być wypisane do 6 razy w ciągu jednego dnia. Dzieciom podawana jest dodatkowa dawka tylko wtedy, gdy po kilku godzinach stolca jest nadal osłabiona w stanie ciekłym. Dorośli otrzymują 4 mg na początku leczenia i nie więcej niż 2 mg dla dzieci.

Działania niepożądane są rzadkie. Jeśli się pojawią, zwykle jest to senność, uczucie niewyjaśnionej aktywności zmęczenia i zawroty głowy. Czasem są zaparcia i nudności. Ale zdarza się to częściej u tych, którzy "nakazali" lek na siebie i dlatego nie mogli prawidłowo przepisać dawki.