745 Shares 9907 views

Broń sygnalizacyjna MR-371 – charakterystyka, zalety, cechy eksploatacyjne

Pistolet sygnałowy MP-371 jest opracowany na podstawie legendarnego pistoletu bojowego PM (pistolet Makarova). Warto zauważyć, że producenci modelu pustego skopiowali nie tylko zewnętrzny projekt prawdziwej próbki, ale także zasadę działania wszystkich części funkcjonalnych i mechanizmów.

Powołanie

Podczas opracowywania modelu sygnału MP-371 producent wycofał się z metody pełnego wypalania prawdziwej broni. Jednocześnie, dzięki specyficznym cechom mechanicznym, taki pistolet jest zupełnie niemożliwy do przekształcenia w walkę. W celu zakupu, zużycia i używania jako środka do samoobrony , pistolet MP-371 nie wymaga zezwolenia.

Do generowania sygnału dźwiękowego używany jest model sygnału. Głośne wydechy, przypominające prawdziwy strzał z broni palnej, działają jednocześnie jako czynnik odpychający napastnika i umożliwiają przyciągnięcie uwagi innych osób.

Pistolet sygnalizacyjny MR-371 – charakterystyka

Wśród parametrów pistoletu są następujące:

 • Kalibru – 5,6 mm;
 • Pojemność wkładu – 8 wkładów;
 • Materiał korpusu i żaluzje – metal;
 • Materiał uchwytu – tworzywo sztuczne;
 • Zejście – regulowane;
 • Typ systemu bezpieczeństwa – nieautomatyczny;
 • Tryb ognia – półautomatyczny;
 • Amunicja – pęcherzowa kapsuła "Zhevello";
 • Pluton – podwójna akcja;
 • Środki do obserwacji – typ otwarty;
 • Ciężar – 730 g;
 • Całkowita długość pistoletu wynosi 161,5 mm;
 • Długość tułowia wynosi 93,5 mm.

Amunicja

Prowadzenie ognia z pistoletu MR-371 polega na wykorzystaniu specjalistycznych kapsułek "Zhevello", które mają łatwopalny efekt. Te ostatnie są umieszczone w nabojach, których wygląd symuluje żywą amunicję. Cała amunicja jest początkowo zawarta w zestawie pistoletu sygnalizacyjnego. Dlatego przy zakupie środków ochrony własnej użytkownik nie musi osobno szukać odpowiednich wkładów.

W magazynie standardowego, niezmodyfikowanego pistoletu sygnałowego umieszczono 8 wkładów z hałaśliwymi wkładkami łatwopalnymi. Taka amunicja może być wykonana z mosiądzu lub tworzywa sztucznego. Ta ostatnia opcja charakteryzuje się niższą ceną i jest przeznaczona do jednorazowego użytku. Startery z mosiądzu zakładają możliwość ładowania do ponownego użycia.

Zwykle przy zakupie pistoletu sygnałowego MP-371 w zestawie, konsumentowi oferowane są plastikowe jednorazowe naboje do ładowania magazynu. Kasety z mosiądzu są często kupowane oddzielnie. Jednak niezależnie od charakteru kapsułek ładowanie broni jest wymagane po każdym zdjęciu.

Bezpieczeństwo

Działanie pistoletu sygnałowego MP-371 jest całkowicie bezpieczne. Urazy wynikające z kontaktu z łatwopalnych substancji są możliwe tylko przy lekkim użyciu broni, na przykład w kierunku tułowia w twarz. Z tego powodu zaleca się, aby pistolet był przechowywany poza zasięgiem dzieci.

Użyj broni sygnałowej, aby zwrócić na nią uwagę lub kiedy trzeba stworzyć specjalne efekty. Jeśli chodzi o możliwości użycia pistoletu do prawdziwej samoobrony, są one bardzo ograniczone. Jednak ostry klasztor, który pojawia się, gdy nasadka jest złamana, może przestraszyć atakujących i agresywnych zwierząt. Ważną rolę odgrywa realistyczny wygląd broni, która może stać się czynnikiem odpychającym intruzów.

Korzyści

Jakie są zalety pistoletu sygnałowego MP-371 przed innymi popularnymi przykładami pustego uzbrojenia dla samoobrony? Przede wszystkim uwagę konsumentów krajowych przyciąga projekt modelu, który całkowicie powtarza zewnętrzny projekt legendarnego Makarova.

Komponenty MP-371 są wykonane w całości ze stali o wysokiej wytrzymałości, w przeciwieństwie do tych samych modeli importowanych, które są głównie wykonane z tworzywa sztucznego. Z tego powodu nie trzeba wątpić w niezawodność i długą żywotność takiej broni.

Użytkownicy, którzy zakupili już pistolet MR-371, nigdy nie narzekają na problemy z naprawami. W szerokim dostępie zawsze znajduje się cały niezbędny zestaw elementów. Części zapasowe służące do przywrócenia skuteczności środków sygnalizacji samoobrony można kupić w prawie każdym specjalistycznym sklepie.

Ogromny wybór części umożliwia wykonanie tuningu MR-371. Zmiana pistoletu nie pozwala na przywrócenie jakości broni, ale daje możliwość poprawienia projektu, szybkości pożaru, zwiększenia pojemności sklepu i wykonania innych modyfikacji.

Model sygnału jest prosty i przyjazny dla użytkownika. Ze względu na ekstremalne podobieństwo do rzeczywistej próbki, można użyć pistoletu do szkolenia użytkowników, którzy chcą zdobyć umiejętności podstawowej obsługi broni bojowej.