467 Shares 4249 views

Stań na bar za pomocą własnych dłoni. Jaka powinna być podstawa

Dla wszystkich rodzajów ćwiczeń bardzo dobry jest dobry stół do karmienia: do przysiadów z ciężarem, prasy stołowej, prasy stołowej , podnoszenia skarpet, trzymania wagi i tak dalej. Dla tych, którzy nie lubią ćwiczyć w halach sportowych, wykonywanie wszelkiego rodzaju ćwiczeń staje się problematyczne. Głównym problemem jest stojak na bar. Ta skorupa często nie wystarcza do przeprowadzenia efektywnego szkolenia domowego. Ale jeśli to jest tak ważne, to dlaczego nie zrobić to z własnych dłoni.

Dlaczego musisz stanąć samemu

Dlaczego musisz robić to samo, jeśli możesz znaleźć porządny stojak w sklepach internetowych lub sklepach sportowych, które będą wysokiej jakości i praktyczne? Przede wszystkim bar stojakowy , wyprodukowany ręcznie , kosztuje trzy, a nawet cztery razy tańszy niż sklep. Wszystko, co jest konieczne, ma mieć wszystkie narzędzia i być w stanie z nich korzystać.

Po drugie, własne stoisko będzie odpowiednie dla wszystkich parametrów osobistych. W nim nie ma nic zbędnego, a projekt może przybliżyć jakiekolwiek warunki własnego mieszkania.

Środki ostrożności

Bezpieczeństwo jest przede wszystkim! Należy to zapamiętać podczas używania maszyny do zgrzewania, wiertła i wszystkiego innego. Konstrukcja musi być przede wszystkim niezawodna, aby wytrzymać duże obciążenie. Stojak nie powinien mieć ostrych zakrętów, za które można złapać i napełnić coś. Lepiej pomyśleć wszystko, aby później nie było to konieczne.

Układ

Tak więc podjęta decyzja – stojak na barze będzie domowej roboty. Przed rozpoczęciem pracy należy dokładnie przemyśleć. Aby uzyskać większą dokładność, najlepiej narysować rysunek. Wspornik pręta musi być proporcjonalny. Konstrukcje łożyskowe muszą wytrzymać całą masę, dlatego trzeba obliczyć wszystko i umieścić na rysunku. Ponadto rysunek pomoże Ci nie kupować za dużo. Ponieważ oczy są zazwyczaj kupowane materiały z marginesem, a to wszystko. To, co jest ważne dla samozamykanej półki, jest niska. Więc lepiej przygotować plan z wyprzedzeniem, w którym powinien zostać opisany przyszły szuflada.

Co powinien wyglądać stojak na pręcie, zrobiony własnymi rękami

Stojak powinien być praktyczny i kompaktowy, aby dopasować się do "surowych" warunków pomieszczeń mieszkalnych. Dlatego opisany pocisk ma tak wiele adaptacji i udogodnień. Sekretem jest, że stojak w tym samym czasie serwowane i bary. Wszystko to powinno być składane, regulowane długością i wysokością. To dzięki takim cechom konwencjonalne stojaki na pręty przekształcają się w wielofunkcyjny symulator.

A co z ławeczką

Trzeba zrobić wiele wysiłków, aby uzyskać pasek do baru. Z ławeczką masz dużo wykończeń, więc ten projekt nie obejmuje obecności specjalnej ławki. W ekstremalnych przypadkach można kupić w dowolnym specjalistycznym sklepie. By the way, będzie to dobre rozwiązanie, ponieważ na pewno zakupiony leżak będzie wyposażony w urządzenia do pompowania prasy. Stoisko i stojak na barki zajmują dużo miejsca, więc lepiej zbierać je osobno.

Materiały do pracy

Nie potrzebujesz zbyt wielu materiałów na stojak. Wszystko to będzie tańsze niż w sklepie. Więc najpierw musisz pracować z dwoma typami rur o kształcie kwadratowym (rodzaj walcowanego metalu). Aby zmienić wysokość i szerokość szafy, musisz umieścić jedną rurkę w drugiej, więc trzeba być mniejsza od drugiej. Mechanizm jest prosty: z jednej rurki inne wybrzuszenia, a jego pozycja może być regulowana, a tym samym obniżając lub podnosząc poziom pręta.

Aby zapewnić, że konstrukcja wytrzymuje całe obciążenie, wystarczy mieć rurę profilową typu 40 do 40 milimetrów i przekrój 2 mm. Jego długość wynosi 5 metrów. Druga (rura wysuwana) powinna wynosić 30 na 30 milimetrów, w przekroju 2 milimetrów i długości 3 metrów.

Również ważną częścią jest uchwyt na kark. Wymagać będzie dwóch blach stalowych o grubości 6 mm o wymiarach 50 na 200 milimetrów.

Aby wykonać słupki, potrzebna jest mała rura o wymiarach 30 centymetrów. Ponieważ długopisy będą dwa, najlepiej jest wziąć dwie lampy o długości 15 centymetrów.

Zajmie kilka więcej śrub (działa jako regulator). Nie powinny być zbyt cienkie, inaczej pod ciężarem mają tylko kęs. Najbardziej optymalna grubość takich śrub wynosi 8 milimetrów. Ponieważ cała konstrukcja jest wykonana z metalu, poważnie zarysuje podłogę i grzmot. Aby zmniejszyć szkody w mieszkaniu, a nie ingerować w sąsiadów, musisz stać na gumowych stojakach. Są to kawałki gumy o grubości 5 mm. Takie dostosowanie sprawia, że cała struktura jest bardziej stabilna, a zatem niezawodna.

Bliżej punktu, lub jak założyć fundament

Na podstawie prawie całego obciążenia. Musi być bardzo silny i stabilny. Ponadto, musi być składana, tak że zajmuje mniej miejsca w mieszkaniu. Zajmujemy się produkcją podstawy przyszłego stojaka. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest wycięcie profilu metalowego w pożądanych słupkach długości. Dno jest częścią, do której zostanie wstawiony mniejszy profil (30 do 30), który będzie trzymał pręt. Będzie wyglądał jak duża litera "T".

Najpierw musisz przygotować wszystkie narzędzia. W bazie potrzebujesz dwóch bloków o długości 700 i 300 milimetrów. Wymaga to grubszego profilu (40 na 40). Dwa słupki powinny być spawane tym samym literem "T" tak, że od środka dłuższego w obu kierunkach 15 centymetrów. To właśnie ten projekt zapewnia maksymalną stabilność. W 30-centymetrowym pręcie otwiera się otwór śrubowy – dostosuje szerokość.

Należy zwrócić uwagę na środek litery "T". To jest miejsce, gdzie powinieneś spawać następny pasek o długości 850 milimetrów. Z tego baru będzie kolejny, na którym będzie kark. Ale przy dużym obciążeniu, pręt może wygiąć się, więc od podstawy do środka pręta trzeba spawać dodatkowy pasek o długości 550 milimetrów. Będzie służyć jako dodatkowe wsparcie. Jest spawana pod kątem tak, że łączy pasek pionowy i poziomy. Na końcu pionu trzeba wykonać otwór na śrubę. Powinna być nie mniejsza niż średnica śruby.

Przy tej samej zasadzie wykonano podobną konstrukcję.

Jak zrobić resztę

Przed spawaniem należy zgiąć blachę stalową tak, aby wyglądały jak zaczep. "Haczyki" są spawane do prętów (30 na 30) o długości 900 mm. Okazuje się 2 długie pręty z haczykiem na końcu. Za hakiem spawana jest wylew rury – przyszłe słupki. To samo dotyczy innego profilu.

Co 5 cm wywiercony jest otwór o średnicy śruby. Dzięki tym otworom słupek pręta może regulować jego wysokość.

Wysokość można już wyregulować, ale jak zmienić szerokość? W tym celu potrzebny jest profil (30 na 30) o długości 1100 milimetrów. Wykonuje także wiercenia otworów o średnicy 5 centymetrów. Jego miejsce w większym profilu (40 na 40), mianowicie w małym bloku podstawy litery "T". Opuszczając podstawę, można dostosować szerokość stojaka lub szyny.