162 Shares 1737 views

Jaki jest Hamulec wylotowy-kompensator?

Podczas fotografowania jakiegokolwiek odrzutu broni palnej nieuchronnie powstaje. Jest to spowodowane przez ciśnienie gazu w cylindrze i automatycznego mechanizmu ruchu, w przygotowaniu do następnego strzału. Wpływ powrotu na takie parametry, jak dokładność, celowania i łatwość obsługi, jest bardzo duża. Wielu projektantów próbowali minimalizować odbijania broni i poziom oddziaływania. Wraz z pojawieniem się broni automatycznej , kwestia ta stała się jeszcze bardziej istotne. To kiedy były pierwsze DTC (pysk hamulca kompensatora). Należą one do kategorii urządzeń wylotowego gazu.


Definicja i cel

Hamulec wylotowy – kompensator, który jest przeznaczony do stosowania w automatycznych broni strzeleckiej, aby zmniejszyć impuls odrzutu. W zależności od typu konstrukcji, efektywnego poziomu redukcji wynosi od 25 do 75%. Ponadto, w części lub całkowicie wygaszony niepożądane skutki, takie jak wystrzału, płomień i odwracanie ramion do góry. Ogólnie rzecz biorąc, ten projekt nie jest wymagane, ale często bez niego po prostu nie da się uniknąć. Klasycznym przykładem – hamulec kaganiec na „dzika” lub AK-74.

Zasada działania

W urządzeniach opartych na zasadzie zmiany prędkości i kierunku przepływu gazów nośnych, które są uwalniane podczas spalania głównego wkładu naładowania lub pocisku. Szybkość rozprzestrzeniania się ich jest bardzo duża – do 1500 m / s. To jest siłą, która jest bezpośrednio przeciwny do kierunku ruchu kuli. Hamulec wylotowy skutecznie tłumi tego impulsu. Ten wykorzystuje część wydzielanych gazów proszku. Ponieważ urządzenia te są bardziej opłacalne, ponieważ nie naruszają same balistyki broni, a ponadto są one niezawodne i proste w konstrukcji. Głównym obszarem stosowania – pistolety, karabiny i artylerii.

gatunek

DTK sklasyfikowany na kilku powodów. Ta liczba komór (bezdętkowych jedno- lub wielokomorowe), przy czym liczba otworów bocznych (jedno- i wielo-rząd) i formy (okna siatkową i szczelinowy). Istnieje również klasyfikację zgodnie z zasadą działania – reaktywne, aktywny lub czynnej i biernej.

Aktywnie oznacza strumień gazu nadmuchują przy określonej powierzchni, który jest dołączony do cylindra. W tym przypadku, przeciwnie do kierunku siły uderzenia.

Reaktywnego działania stanowią symetryczne wycofanie propelentów stosowanych w kierunku powrotnym. Po tym, reakcja zachodzi, który jest nazywany „wypływ gazu w proszku”, a broń nabiera tempa, popychając ją do przodu.

Działanie aktywnego strumieniem łączy zarówno zasady w jednej konstrukcji, w związku z tym, gaz jest najpierw wysyłane do przodu, a następnie odprowadza się w przeciwnym kierunku i tłumi oddziaływanie.

Niektóre funkcje

Jednak pomimo swojej skuteczności, jednak hamulcem wylotowym – urządzenie jest daleki od doskonałości. Na przykład, tłumiący wpływ może towarzyszyć jednocześnie znacznego wzrostu odgłos strzału. Innym czynnikiem nieprzyjemne – Wpływ miotającego gazów ramion i dłoni, które ma decover efekt.

Bardzo ważny charakter wpływu hamulcem wylotowym, jak to określa stopień sprawności tłumienia uderzenia. Istnieją trzy rodzaje połączeń:

  1. Podłużna działanie. Zmniejsza to oddziaływanie hamulca wylotowego i odrzutu bębna tylko w kierunku wzdłużnym.
  2. Krzyż działania. A bardziej udane projekty, które tworzą siłę poprzeczną przy wystrzeliwaniu, zapobiegając wygląd momentu przechylenia. Urządzenia te są określane jako kompensatorów.
  3. Połączone działanie. To oni, którzy otrzymali najwyższą częstość występowania w siłach zbrojnych. Urządzenia takie są nazywane wylotowych hamulcowe-kompensatory. Są one popularne, ponieważ i osłabić wpływ i zmniejszyć moment wywracający w tym samym czasie.

Pysk hamowania kompensator AK-74

AK-74 stał się w czasie, gdy wojska radzieckie potrzebowała radykalnie nowe bronie, zamiast bankomatu. Są bardzo różni się w sposób konstruktywny, pomimo faktu, że główne mechanizmy maszyny nie mają żadnych zmian. W szczególności, wśród wielu zmian można zidentyfikować i obecność całkowicie nowych konstrukcji hamulca wylotowego kompensatora w porównaniu z wcześniej stosowaną w ATM. W tej maszynie, miał wygląd małej wadze umieszczonej na pysku.

AK-74 Hamulec wylotowy znacznie poprawiona – teraz długa urządzenie zawiera dwie komory. Pierwsza komora jest siłownik przeznaczony do pocisku, ma również trzy wylotowe otwory dla gazów proszku i dwa otwory umieszczone w otworze. Druga komora ma nieco inną urządzenie – dwa szerokie okna oraz przód – ten sam otwór dla pocisku. Zmiany te mają pozytywny wpływ na równoważenie i dokładności rejestracji, a tym samym lepszej strony maskującego, gdyż race palność prawie nie zauważalne. W jednej z postaci lub innej podobnej konstrukcji i jej modyfikacje (1-4 DCT) są obecnie stosowane.

Ten kod DTC jest przeznaczony do montażu w szerokiej gamie broni: karabinów serii AK z "ar" up-to-date – AK-101-105, Karabinki myśliwskie "Saiga" MK i MK-103, a także AKS-74U i AK-74M

Hamulec wylotowy SCS 45

To jest stara broń ma dość akceptowalną wydajność do stosowania jako polowania. Ale ze względu na wysokie zyski projektanci stworzyli DTK oraz do karabinka. To urządzenie nazywa się „Wilk ząb” i łączy w sobie funkcje DTC i ogranicznika płomienia. Pierwsza komora służy jako ogranicznik płomienia i kompensatora, a drugi – absorbera skutków kierowanie gazów, tak że przeciwdziałają one odrzutu.

Jedną z różnic strukturalnych – możliwość zamontowania go na pniach, które nie mają gwint, co zwiększa wszechstronność. Zamontowane na DTK pomocą specjalnego zacisk, który jest przymocowany za pomocą myszy za pomocą dwóch śrub. Urządzenie dostępne w Stanach Zjednoczonych, ponieważ SCS jest popularny głównie w obcych krajach – i jako broni myśliwskiej, a broń do strzelectwa sportowego.

charakterystyka

Standardowe Hamulec wylotowy-kompensator do AK-74 ma następujące wymagania:

– całkowita długość – 83 mm;
– Grubość – 104 g;
– średnica – 27,5 mm.

DTC 14 (opis)

Kufa kompensator hamulca DTK-1 przeznaczony jest do montażu na AK 7,62 i 5,45 mm. waży 128 gramów. Wykonane ze specjalnej stali nierdzewnej 45 lub 40x z dodatkowej obróbce cieplnej.

Hamulec wylotowy DTK-2 posiada inną konstrukcję i jest przeznaczone do montażu na AK 7,62 i 5,45 mm. Okrągły kształt ma kilka otworów na wyjściu gazów proszku. waży 108 gramów, wykonany jest z tego samego materiału, co DCT-1.

Hamulec wylotowy DTC-3 jest również nazywany „DTK-1 długi,” on ma taką samą strukturę. Umieszczony na AK 7,62 i 5,45 mm. Wykonane z tych samych materiałów jak DCT-1.

DTK-4 – jest doskonała Próbkę ze stopu tytanu. Teraz dostęp do niego jest zamknięta, zakup jest możliwy tylko przez siły bezpieczeństwa, a tylko w firmie-producenta. To nie jest składane strukturę i bardziej przyjazne dla środowiska niż konwencjonalne DTC. Ponieważ efekt cieplny na ciele jest bardzo duża, to w pakiecie z specjalną taśmą zamkniętej.

wyniki

Wcześniej podobne urządzenia były egzotyczne, ale teraz są one – oczywista sprawa. Nowoczesne maszyny high-tech, chociaż, ale wciąż nie może poradzić sobie z takimi rzeczami jak uderzenia i jego wpływ na dokładność. Dlatego tak ważne jest DCT.