250 Shares 8455 views

Starożytne rzemiosło Rosji. Co rzemiosła opracowany w Rusi?

Starożytne rzemiosło Rosji – jeden z filarów, na których spoczywa oryginalną kulturę naszego kraju. Jego pochodzenie biorą w prymitywnym społeczeństwie, gdy wszystkie działania były zbiorowe i narzędzi – najbardziej proste. Jednak nawet w tym czasie nasi przodkowie byli charakterystyczne dla realizacji urody. Stworzony wspólnie wdraża i przedmiotów gospodarstwa domowego zostały ozdobione ornamentami, dał specjalny formularz. W zasadzie wszystko co można by powiedzieć teraz, elementy dekoracyjne mają właściwości magiczne: strzeżony, przyciąga szczęście. Wschodnich Słowian były podobne pod tym względem do innych plemion. Odróżnić stare rzemiosła Rosji specjalnych technik i metod, oryginalne motywacji. W czasie stanu Rusi, nasi przodkowie byli panami wielu rodzajów rzemiosła.


Kowal – rzemieślnik i mag

Na co dawnego rzemiosła w Rosji cieszy się szczególną cześć, to nie jest trudne do zrozumienia licznych opowieści, legendy i przysłów. Często znaleźć historie kowala, jest bohaterem miecz cud, często jest on obdarzony magiczną mocą i mądrością.

Obróbka metali w Rosji był rzeczywiście jednym z umiejętności najbardziej poszukiwanych. Ona jest jedną z pierwszych pojawiły się jako niezależny zawód. Smith czczony i szanowany, a żelazo uznano oberezhnym materiał zdolny przy odpowiednim leczeniu i szacunku stosunek do niej, aby chronić swego pana, a nie tylko od złych ludzi, ale także z siłami zła.

Rozwój rzemiosła w Rusi osiągnęły zaskakujące wysokości: nasi przodkowie byli znani niemal wszystkich nowoczesnych rodzajów metali. Najczęściej jest ona wykorzystywana kucia, filigran, czarny, odlewanie i tłoczenie.

delikatna sztuka

Wyróżnienie godne tworzenia biżuterii. Jest również w Rosji osiągnęła znaczne wysokości. Ulubioną techniką już nazywany filigran (filigran), telefon komórkowy, a także zboża i szkliwa (emalii). Stworzenie mistrzów Rusi i później czasami zdumiewające. Na przykład, szkliwo było jak wzór mozaiki tak starannie wypisanym, że w oczach naniesione znaki widać było ciemną źrenicę i Bright White. Tworzenie podobne obrazki z kawałków kolorowego szkła. Ich tłuczek i miesza się z niewielką ilością wody. Otrzymaną masę wypełnione szczegóły ich produktów, a następnie pieczone kilka razy. Wskutek szkliwa topionego z metalu.

koronki i sprayu metaliczny

Filigran maswerku był ornament z najczystszego złota lub drutu srebrnego. W tej technice produkowane różne ozdoby, pudełka z biżuterią i niektóre inne przedmioty gospodarstwa domowego. Filigran dał im szczególną lekkość i lekkość. Bez przesady, te produkty mogą dzwonić wykonane z koronki metalicznej.

Ziarno było również częścią dekoracji różnych produktów. Wyglądała jak maleńkie krople posypane na dekorację powierzchni. rzemieślnicy umiejętności nie znać granic: grubość Koraliki jest często nie więcej niż 0,4 mm.

Tusz jest stop srebra siarką. W produkcji biżuterii na metalowej obrabianego zarysowany wzór. Następnie wypełnić go z czarnym i wszystkie zostały wysłane do pieczenia. Pod działaniem wysokiej temperatury stopów związana, rysunek wypełniono mieszaniny siarki i srebra. Po master musi tylko usunąć zbędnych fragmentów tłum. W celu otrzymania produktów o różnej kontrastu połysk szlachetnego metalu i wzór matowej powierzchni.

Praca z gliną

Za drugim razem po pojawieniu obróbki metali w Rosji był ceramiki. Początkowo, naczynia i inne przybory ukształtowana przez strony. Jednak rzemiosło w Rosji rozwijała się szybko, aw 9-10 wieków. Słowianie byli już przy użyciu kole garncarskim. W rezultacie, ceramika rozłożone w całym stanie. Ceramika przestały być rzadkością. Każdy z tych produktów stworzył, coś innego od dzieł innych rzemieślników. Wizards orzekł w nowoczesnym języku, własnym stylem. Różnice mogą dotyczyć czynników technologicznych: temperatura i czas wypalania, z gliny, – kompozycja lub wykończenie: Barwniki stosowane, cechy kształtu, różne inne elementy dekoracyjne.

Rzemiosła w Rosji od przyjęcia chrześcijaństwa zaczęła się rozwijać według kanonów prawosławnych. Potters, oprócz tradycyjnych zabawek i przyborów, zaczął produkować różne przedmioty potrzebne do kościoła, a płytki – płytki dekoracyjne, które były używane jako ozdoba.

materiał na żywo

Starożytne statki z Rosji trudno sobie wyobrazić bez rzeźby w drewnie. Stało się to również do naszych przodków dawno temu. Ozdobione rzeźbiarskich zabawek i mebli, wyposażenia wnętrz i domu. Drewno jest uważany za ciepły, żywego materiału. Jak metal, jest w stanie chronić, zachować się w kłopoty, więc produkty z drewna zostały spełnione w stanie starożytnego wszędzie. Odegrał ogromną rolę w tym, jak i dostępności materiału. Drewno zbudowane domy, wyprodukowany kądzieli i wrzeciona, zabawki i kołysek, sanki i łuków. Przez cały czas w Rosji, był traktowany z wielkim szacunkiem. Mistrz starał się zrozumieć duszę zamkniętą w kawałku drewna, a także stworzenie codziennie lub święty przedmiot, otwórz to tak bardzo jak to możliwe, bez dodawania zbyt wiele od siebie.

Najbardziej wykwalifikowanych rzeźbiarzy uważane Nowogrodzie. Na terenie starożytnego miasta jakiś czas temu imponujący zabytek architektury drewnianej Stwierdzono: kolumnę kary, pochodzący z 11 wieku. Na całej długości jest ozdobiona rzeźbami, motywów, które nigdy powtarzane.

zapomniane techniki

Jak to często bywa, wraz z pojawieniem się nowych materiałów i technologii nieaktualne znikną wiedzy w tle, czasami całkowicie zagubiony, niekiedy pozostają tylko w postaci rzadkich przedmiotów nie zniszczonych przez czas. Wiele rzemieślniczy Rusi ubogie w ten sposób. Na przykład, dziś niewiele osób wie, że rzeźba z drewna, stojąc na chrześcijańskiej służby, stosowane nie tylko do tworzenia wewnętrznej i zewnętrznej dekoracji wnętrza kościoła. Masters wykonane ikonostas i Kioto – to jest dość dobrze znany fakt. Przegrana w sztuce czasu drewniany ikon. Na tworzeniu obrazów przy użyciu świętych rzeźbiarskich dzisiaj bardzo niewiele wiadomo.

kamienne Goldsmiths

Rzemiosła w Rosji zostały powiązane z różnych materiałów dystrybuowanych na terenie Słowian wschodnich rozliczenia. Oprócz już wymienionych, mistrz użył kamienia. Wyroby z niego nie jest gorszy w elegancję i piękno drewnianych dzieł. Kamienna rzeźba zdobione budynki, często zbudowane z białego wapienia, łupków lub marmuru. Sporadycznie poznała na mniejszych przedmiotów. W Rosji, grzebienie kostne i ikony zostały rozdzielone. Masters pracował na tworzenie małych obrazów świętych. Ikony te mogą być noszone na szyi, wiszące na pasku. Często, rzeźba na kamiennych płytek uzupełniają kościół.

Stanowisko mistrzów

Starożytne rzemiosło w Rosji różnie oceniana. Są one podzielone na dwie grupy. Przez czcigodnego uważany biżuterii (złotniczej), ikona malarstwa biznesu i kilku innych. Wśród „brudne” należał, takich jak ceramiki.

W większości przypadków, mistrz pracował na zamówienie. Rzemieślnicy należał jednocześnie do różnych warstw społeczeństwa. W miastach można spotkać Single Masters. Byli zaangażowani w kowalstwa, biznesu biżuteria, tłoczone i ikonografii. Książąt i bojarów stoczni, osiedla mieszkaniowe i mieszkali rzemieślnicy zależnymi i niewolników. Various Artists można znaleźć w klasztorach.

Tworzenie kobiecych rękach

Jest w klasztorach najbardziej rozwinięte takie dawne rzemiosła Rosji jako szycia i tkania. Są one wykonywane przez kobiety. Masters iloczyn czasu i dziś zadziwiają swoim pięknem. Tkaniny z lnu lub konopi, wełny. Proces produkcji jest znacznie łatwiejsza sprawa po pojawieniu poziomym krośnie. Stało się to na przełomie 12 i 13 wieku.

Popularny rodzaj żeński robótek został wzorzyste tkania: Otręby, haft na płótnie, „biznes jedwab pyalichnoe” (Vshivkov z obręczą) i tak dalej. Masters ozdobione różnymi wzorami naczyń kościelnych i przedmiotów gospodarstwa domowego. Stare rosyjskie kupcy hafty często eksportowane do innych krajów. Istnieje również cieszył powszechny podziw.

tymczasowy spadek

Okres kwitnienia w historii najczęściej otrzymuje w ciągu roku, a czasami wieków rozkładu. Jest w takim stanie były rzemiosło Rosji z 14 wieku, w czasie najbardziej trwałą dominację chanów mongolskich-tatarskie. Wielu mistrzów zginęło podczas walk, próbując bronić swoich miast. W okresie istnienia w Rosji jarzma Mongol-tatarskie niemal całkowicie zatrzymał rozwój branży jubilerskiej, zaprzestała produkcji szkliwa, filigran i granulacji. Nie mniej dotknięte i inne rzemiosła. Jednak ożywienie sztuki użytkowej rozpoczęła się w kolejnej, 15. wieku.

ponownie kwitnące

W dniach 15 i 17 wieku był okresem umocnienia nowego państwa rosyjskiego. Centrum Stanów Księstw była Moskwa. Starożytne rzemiosło istniały w Rosji od wieków, zaczęły nabierać tempa ponownie. Wiedzieć starał się otaczać się rzeczami, znakomity luksusu i bogactwa. Na dwór księcia, a następnie króla, zgromadziła rzemieślników zajmujących się rzeźby w kamieniu i drewnie, tkania i haftu, biznesu biżuterii.

Rozwój odbierać i stosunki towarowo-pieniężnej. Wskutek rzemiosła w Rosji w 16. wieku stały się głównym źródłem dochodu dla mieszkańców wielu miast. Stopniowo tworzy domowe sztuki i rzemiosła. Najstarszym z nich jest powstała w wieku 16-17 w klasztorze Trinity-Sergiusz. Tu pan zaangażowany w rzeźby w drewnie i kości, a później pojawił się i zabawki ryb.

Świat gwiazdek

Po 15 wieku, aktywnie zaczął rozwijać prawie wszystkie jednostki w Rosji. Dla dzieci szczególnie znajomo wśród nich Khokhloma malarstwo i zabawki Dymkovo. Te rodzaje sztuki i rzemiosła, a dzisiaj są bardzo popularne, nie tylko w naszym kraju, ale także za granicą.

Khokhloma rzemieślniczy wzbogacony w Rosji 17. wieku. Ten rodzaj malarstwa używany do dekorowania różnych drewniane naczynia i meble. Khokhloma jest dobrze rozpoznawalny ze względu na tradycyjnych kolorach: czerwonym, czarnym i zielonym na złotym tle. Byliśmy mistrzami malarstwa swoje tajemnice. Na przykład, na tle z drewna nie jest osadzone złoto proszku i mieszaninę cyny i srebra. Produkt jest następnie pokryta specjalną związku i piec w piekarniku kilka razy. W ten sposób osiąga się pożądany złoty kolor. Khokhloma malarstwo zawsze całkowicie zakrywa produkt na drzewie nie ma zbyt wiele.

Jasny i niepowtarzalny

Innym znanym sztuki rzemieślniczej, pochodzące podobno w tym okresie – to Dymkovo zabawka. Jego imię otrzymała w miejscu pochodzenia. Kirov osada Dymkovo słynęła z czerwonej gliny. Na świecie nie ma produktu jak jasne i pogodne zabawki. Co ciekawe, technologia produkcji jest bardzo prosta, a statua, jeśli chcesz, możesz wykonać samodzielnie.

Rzemiosło starożytnej Rosji nie są dziś zapomniane. Można nawet powiedzieć, że są one nowy etap rozwoju. Ponowne zainteresowanie tradycjami ludowymi starożytności: przekonaniach, stroje, zwyczaje, a także sztuki i rzemiosła. Rzemiosło aktywnie badane w celu odpowiedniej specjalności w uczelniach i własnych. Rzemiosło cieszy się dziś duże zapotrzebowanie, ale dlatego, że mistrz chętnie zwracają się do tradycyjnego rzemiosła. Technologia ta w tym przypadku przechodzi szereg zmian: stosowania nowych kompozycji, farb, zasady i ustalenia, w niektórych przypadkach – urządzeń elektrycznych. Z drugiej strony, w niektórych przypadkach, sposób wytwarzania całość pozostaje niezmieniona.

Należy zauważyć, że badanie kwestii, jakiego rodzaju rzemiosła opracowany w Rosji, to jest ważne dla zrozumienia oryginalną kulturę rosyjską, pomaga poczuć ducha. Ożywienie zainteresowania w tym temacie pokazuje znaczenie tych procesów. Można powiedzieć, że jednostka w Rosji (zdjęć produktów w różnych napełniania internet, tylko to potwierdza) są wciąż żywe i nadal rozwijać.