596 Shares 4917 views

Zrób szampon w domu

Zrób szampon w domu


Zdrowe, zadbane włosy zawsze przyciągają wzrok i powodują podziw. Według francuskiego, brzydkich kobiet na świecie nie ma, ale są kobiety o rozczochranych włosach. Można być w prosty strój, ale jeśli fryzura i buty będą na górze, masz gwarancję sukcesu.

Dzisiaj na rynku produktów do pielęgnacji włosów reprezentował najbardziej różnorodne środki. Półki pełne są różnych firm szampony: słynnego i nie tak. Ale zdarza się tak, że próbowałem wiele różnych szamponów, nadal pozostaje niezadowolony z wyniku. Powodem jest to złe określenie rodzaju włosów, a tym samym złym wyborem szamponu. Uniwersalny szampon, nadaje się do wszystkich, bez wyjątku, nie ma rodzajów włosów, ale jest możliwe, aby szampon w domu, który będzie odpowiedni dla twoich włosów, a to nie jest takie trudne. I pewnie, że tym razem wynik będzie przewyższać wszystkie Twoje oczekiwania!

Oczywiście, łatwiej jest iść do salonu piękności i powierzyć swoje specjalistów włosów. Ale to nie zawsze jest możliwe Wynika to z kilku powodów: brak czasu, pieniędzy, a czasami kombinacja obu. Wiadomym jest, że substancje naturalne pod wieloma względami bardziej przydatnych na właściwości wszystkich innych substancji. A jeśli pieścić włosy, zastępując zwykły szampon do domu, poczujesz różnicę. Ale nie od razu, ale w sposób systematyczny, właściwą opieką. Więc, czy szampon w domu!

recepty szampon w domu w Rosji od dawna zawarte naturalnych środków, takich jak ziołowych herbat i naparów z ziół i różnych olejów, w zależności od rodzaju włosów. Rozważmy niektóre z nich.

Przygotować w domu szampon do włosów suchych. Wymagamy 2 żółtko 50 ml (czwarta Cup) wody, 100 ml wódki i 5-8 ml amoniaku. Mieszaninę nakłada się na mokre włosy, równomiernie rozłożone na całej jego długości, mały masować głowy i przemywa dokładnie ciepłą wodą.

Jest on również odpowiedni do suchych włosów szamponem następujące: 1 żółtka jaja miesza się z 1 łyżeczka oleju rycynowego i 1 łyżeczka szamponu dla włosów suchych. Powstałą mieszaninę podzielono na 2 części, dodaje się do każdej z nich wody w temperaturze pokojowej. Stosuje się pierwszą porcję mieszaniny na mokre włosy, ścierania i płukania. Następnie stosuje się drugą porcję mieszaniny oraz 3-4 minut delikatnie masować głowy. Spłukać włosy ciepłą wodą.

Aby przygotować się do normalnych włosów szamponem musimy 1 jajko zmieszane z niewielką ilością wody i szczyptą boraksu (dostępne w aptekach). Mieszaninę nakłada się na mokre włosy, rozłożone równomiernie lekko wbity. Następnie przemywa się ciepłą wodą. Ważne jest, aby nie używać do mycia w wodzie jest zbyt gorący, ponieważ wysusza włosy. Idealny do mycia włosów wodą bliskiej temperaturze ciała.

Do mycia włosów przetłuszczających trzeba miąższ chleba żytniego z otrębami, które są niezbędne z wyprzedzeniem, aby dodać serwatkę. Kompozycja ta masa mycia włosów. Przemyć gorącą wodą. W celu usunięcia zapachu produktów mleczarskich, można przemyć w ciepłej wodzie z dodatkiem suchego musztarda.

Oto kolejny przepis na szampon do włosów przetłuszczających się. Należy wziąć 2 łyżek sucha gorczyca, rozpuszczono go w małej ilości ciepłej wody. Stale mieszając, dodać 1 litr gorącej wody. Mycia włosów i przemyć gorącą wodą.

Zalecał szampon do wrażliwej skóry głowy: pół łyżeczki kwiaty rumianku, prokipyachonnoy 250 ml wody, 60 ml ciekłego gliceryna mydła, 1 łyżeczka oleju rycynowego, 3 krople olejków eterycznych z rozmarynu, szałwi i drzewa herbacianego. Przygotowany wlew rumianku dodać mydła w płynie, olej rycynowy i olejki eteryczne. Dobrze wymieszać i wstrząsać mieszaniny. Szampon jest idealny do częstego stosowania. Może być przechowywane przez kilka tygodni w lodówce. Umyj włosy mieszaniną gotowane ciepłe, jak zwykle, dobrze spłukać ciepłą wodą.

Mamy nadzieję, że te proste i dostępne receptury szamponów, gotowane w domu, pomoże Ci utrzymać włosy zdrowe i piękne.