176 Shares 5796 views

Przyzwoitość? Że nie przejdzie!

„Integrity” – to słowo znane nam wszystkim dobrze, a w większości przypadków oznacza coś nudnego. czyż nie? Tylko wydaje „nerd” okulary, które przekłada staruszki przez ulicę, ustępując transportu publicznego i wszystko w gotówce, a wieczorami usuwa koty z drzew. Nie mogę uwierzyć, że człowiek jedzie na jeepa i posiadanie świat, może być przyzwoity. Albo może? Czy nie jest to szczęście? Porozmawiajmy o tym w tym poście.


Cnota nie jest już w modzie

W modzie, i wychodzą z mody to nie tylko ubrania lub style muzyki, ale również pewne wartości moralne. Ponieważ większość z nas urodzili się w czasach radzieckich (a niektóre nawet przywilej dorosnąć i uzyskać wykształcenie w tym czasie), nie wiemy z pierwszej ręki, która „timurovtsi”. Było to „tendencja”, we współczesnym języku, młodzież starała się być szczery, czuły, ludzki. Słowo „przyzwoitość”, wtedy wszystko było dobrze znane i honorowane.

Gdy żelazna kurtyna podniosła, stało się modne być niegrzeczny. Beatniks, dysydenci – młodzi ludzie mają tendencję, aby sprzeciwić się systemu, nawet jeśli nie do końca uczciwy sposób. Co znajduje się w modzie dzisiaj? Na pewno nie altruizm! Niech to nie uczy się w klasie w szkole, ale modne dzisiaj jest dążenie do wysokości, aby uzyskać bogactwo i sławę. Przyzwoitość? To jest coś, co może kolidować osiągnąć wszystko. W trakcie wypowiedzi jak „bezczelności – drugi szczęścia”, „każdy dla siebie”, a jest to „awaria” zachowanie jest milcząco zaakceptowane przez społeczeństwo.

Uczciwość i rzetelność

W rzeczywistości żaden system lub społeczeństwo rząd nie może decydować za ciebie, jak być człowiekiem. Pamiętaj, że mama powtarzała nam dziecko za głupi jej zdaniem zachowanie? „A jeśli oni iść skoki z ósmym piętrze, wtedy też iść?” Let jest teraz „modne” być taki nieposłuszny człowiekiem bez zasad i reguł, ale nie jest też wewnętrzny głos, siła znacznie mocniejszy niż głos systemie publicznym.

Każdy z nas może usłyszeć głos, który zwany sumienie, duszę, umysł, ani głosu serca. Przyzwoitość – jest to jeden z naszych najlepszych wyświetlaczy. Co to się objawia?

Co to jest uczciwość?

  1. Rozróżnienie między „dobre” i „złe”. Nie chodzi o wzorce społeczne i swojej wewnętrznej intuicji. Bez zasad religijnych i kk wiesz, co jest dobre, a nie bardzo.
  2. Niechęć do „zło” działań. Integralność wewnętrzna wywołuje w nas poczucie wstydu w przypadku popełnienia czynów niemoralnych. Zauważ, że nie ma przymusu – zdecydujemy co zrobić. I nawet jeśli wybrać coś „złego” (naszym zdaniem), możemy zatrzymać się całkowicie bezkarni, a dopiero po nasze sumienie będzie dręczyć.
  3. Pragnienie, aby robić dobre uczynki. Wewnętrzna przyzwoitość „zatwierdza” nasze pragnienie, aby być „dobry” i satysfakcjonujące uczucie głębokiej satysfakcji.

Co sprawia, że uczciwość osoby?

Może się to wydawać dziwne, ale raczej można odmówić większość ludzi taki dar natury jest wątpliwa jak przyzwoitość. Dlaczego jest to konieczne? Kolidować z osobistego rozwoju, awansu, wzbogacenie?

Jednakże, jak praktyki i doświadczenia milionów ludzi, wszystkie „zabawki” jak pieniądze, sława, władza nie niesie wielką satysfakcję moralną (oczywiście, trudno w to uwierzyć, ale nie „świadomie” mają mnóstwo). Ludzie gonią wszystkie duże ilości tych osiągnięć, ale aby je poczuć frustrację i poczucie czegoś ucisku pod prysznicem. Ale starają się godnie żyć! Nie zyska niczego materialnego, ale dusza będzie radować i wszyscy śpiewają. W Faktem jest, że materiały takie rzeczy fałszywych zabawek choinkowych – „nie zachęcające.” Jednocześnie pozwala to przyzwoitość czuć wszechmocny i prawie na szczycie świata, nawet jeśli jesteś biedny student.

Przyzwoitość – niekoniecznie jest jakość. Co więcej, „dobre” zachowanie, według współczesnych stereotypów społecznych uniemożliwić osobie zrealizować. Ale to tylko jeśli rozumiemy przez „realizacji” samych dążeniu do wartości takich jak rozwój kariery, dla pieniędzy, nowych markowych przedmiotów. Jeśli chcesz po prostu być szczęśliwym, aby żyć w zgodzie z samym sobą, to nie dostaniesz się nie być przyzwoity.

856 shares 6140 views
8 lekcji życia od Włochów
750 shares 5666 views
Jak to układ systemu?
764 shares 962 views