615 Shares 5544 views

Kwiat Aucuba: Opieka w domu. Obchodzi japońskiej Aucuba

Aucuba stał się ozdobą wielu pomieszczeń. Złote plamy na liściach roślin sprawiają, że szczególnie atrakcyjne. Te niezwykłe miejsca dał mu drugą nazwę – Złoty drzewo. Podczas kwitnienia rośliny wśród liści marmurowe są widoczne małe czerwone kwiaty, a potem są tego samego koloru jagody. Ale niektórzy wolą Aucuba opieki w domu? Dbają o to mało wymagająca roślina naprawdę nie wymaga wiele wysiłku.


Ten kwiat jest dobry w tym, że nadaje się nawet dla ludzi, którzy nie szczególnie lubią grać z różnego rodzaju roślin. To pasuje do niemal każdego wnętrza i nie wymaga tworzenia specjalnych warunkach. Spośród kilku odmian roślin jest najpopularniejszym japońskim Aucuba. Mimo niechęć Japończyków dzielą się swoją zielony skarb, nadal jest miłe dla oka dzisiaj ludzie w wielu krajach. Porozmawiać, który preferuje japoński opieki Aucuba i reprodukcji w domu.

oświetlenie

Japoński Aucuba bardzo skromny. Naturalnym obszarem jego siedliskiem jest las podzwrotnikowy, co oznacza, że jest przystosowane do przetrwania w głębokim cieniu. Więc co z punktu widzenia reżimu światła preferuje Aucuba opieki w domu? Jak dbać o rośliny powinny zawierać jego świadczenie rozproszonym świetle.

Oznacza to, że roślina może być umieszczony w dowolnym miejscu w pokoju, ale biorąc pod uwagę dostęp do co najmniej niektóre z promieni słonecznych. Dla soczystych kolorów zaleca się kwiat jeszcze nie byłem w najdalszym rogu okna. Ale bezpośrednie promienie słońca może być bardzo szkodliwy wpływ na złotego drzewa.

temperatury letnie

Jedyna trudność, która obejmuje treści egzotyczne Aucuba w domu – jest dostosowanie temperatury. Roślina po prostu nie tolerują bardzo wysokich temperatur. Ponadto jest do takiej temperatury, która przekracza 20 ° C Zbyt ogrzanego powietrza może powodować przedwczesne starzenie Aucuba. Przejawia się to tym, że zacznie tracą liście marmuru.

Ale aby nie stracić liście, który wymaga opieki Aucuba w domu? Opieka, jeśli temperatura w pomieszczeniu nie może być obniżona, należy odłożyć go na ulicy. Jeśli chodzi o mieszkania, można zrobić kwiat na lato na balkonie. Jeśli nie ma balkon, nadszedł czas, aby przenieść garnek do kącie i zaciemnione. Lepiej niech liście tracą kolor niż absolutnie osyplyutsya.

Temperatura w zimie

Idealnie temperatura powietrza otaczającego roślinę, lepiej jest zmieniać stopniowo. Aucuba toleruje tryb zimowy termicznej, która jest w zakresie od 7 do 15 ° C nie dopuszcza się temperaturę poniżej 5 ° C w przypadku jest znacznie wyższy niż 15, to jest możliwe, że liście rośliny reset.

Oczywiste jest, że 15 pomieszczenia dla człowieka – to jest zbyt zimno. Przynajmniej spróbować zorganizować złote drzewo z dala od grzejników i najfajniejszych pomieszczenia w domu. Reszta nie jest tak kapryśna Aucuba japoński. W domu opieki dla niej będzie w stanie przeprowadzić nawet dziecko.

Podlewanie i nawożenie

A co powinno Aucuba otrzymać opiekę w domu pod względem wilgotności? Opieki wymaga różnych ilości wody przez cały rok. Zima kwiat polevat konieczne sporadycznie, częściej lepiej jest spryskać wodą. Jeśli w tym czasie Aucuba silny polewać liści pokryte czarnymi plamami. Zamiast częstego podlewania w tym okresie lepiej jest spróbować nawilżać często złote drzewo przez nebulizator. W zimie, gdy kwiat nie jest już aktywnie rośnie, to nie potrzebuje nawożenia.

Latem Aucuba, wręcz przeciwnie, potrzebuje składników odżywczych. Karmić jej potrzebę raz w tygodniu. Może on być zastępowany mineralnego nawozu organicznego z dobrym skutkiem. W lecie rozpylać roślina ma specjalnej potrzeby, ale to musi być podlewane, gdy gleba jest sucha warstwa wierzchnia.

Przycinanie i szczepienia

Do formowania korony Aucuba najlepszy start na wiosnę. Aby Bush miał ładny kształt i tyle przepychu, przeprowadzić przycinanie i szczepienie. Części cięte mogą być używane do hodowli. Ponadto, nawet w zwykłej konieczności przeszczepu japoński kwiat Aucuba. Opieka w domu oznacza wyborze na to czasu i zapewnienie odpowiedniej gleby.

Podczas gdy roślina jest młoda, powinna być przeszczepione do nowej ziemi rocznie. Jeśli już mamy do czynienia z długimi kwiat (ponad 5 lat), zmienił jego ziemia powinna być nieco mniejsza. Jest najlepszy w tym przypadku, aby skupić się na systemie korzeniowym. Kiedy wnika do całej ziemi w doniczce, konieczne jest przeszczep.

reprodukcja

Weź Aucuba nasiona niezwykle trudne, ze względu na ich przygotowanie jest konieczne, aby rośliny zarówno męskie i żeńskie. Ale jest łatwiejszy sposób, aby jego reprodukcji. Można to zrobić poprzez sadzonki cięcie. Najlepszy czas na ich cięcie jest sierpień-wrzesień lub w marcu i kwietniu. Ich wybór jest lepiej, aby zatrzymać się na sadzonek liściastych z kilku liści i pąków gotowy do otwarcia.

Aby sadzonki zakorzenić, powinny być sadzone w piasku lub piasku i mieszanki torfu. Potem trzeba zbudować tzw cieplarnianych. W tym celu muszą być pokryte łodyga słoik lub plastikową torbę. Nie zapomnij o podlewanie, opryskiwanie i cięcia wentylacji. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to sprężyna będzie rozwijać dobry system korzeniowy już. Około kwitnienia kwietnia można sadzić do przygotowanej glebie.

gleba

Aucuba, opieka w domu, dla którego tyle prosty, nie wymaga specjalnego podejścia do przygotowania gleby, w której będzie rosnąć. Dobrze zaobserwować tak przybliżonych proporcjach: 600 g gliny podłoża darniowy arkusza się 200 g i 200 g torfu i dodając do mieszaniny 100 g piasku. W tej części Aucuba czuje się świetnie.

W innym przypadku można mieszać torfu, liści i próchnicy gleby i piasku w równych ilościach, a następnie dodać je do podwojenia ilości torfu. Na dnie doniczki umieszcza niekoniecznie drenażowa Aucuba, opieka w domu i reprodukcji nie jest skomplikowany, nie lubi nadmiernej wilgoci. Inną opcją – jest to uprawa roślin w pożywce bez gleby.

Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z niebezpieczeństwa stwarzanego przez Aucuba. Opieka w domu, ogrodzie lub w biurze dla zakładu jest czasami wiąże się z ryzykiem dla zdrowia. Wszystkie części tej pięknej i na pierwszy rzut oka, to nieszkodliwy kwiat trujący. Kontakt z tej trucizny w organizmie może powodować zapalenie żołądka i jelit, biegunki, prowadzić do pojawienia się krwi w moczu. Bardzo ważne jest, aby chronić je przed kontaktem z dziećmi i zwierzętami.

Duma japońskich Aucuba może ozdobić każde pomieszczenie. Ten kwiat jest wyceniane projektantów i ludzi, którzy nie lubią dbać o rośliny. Wszystko co jest potrzebne do złotego drzewa był bujne i piękne liście korony jest zapewnienie mu odpowiedniego podkładu, raz w roku lub rzadziej do repot i śliw, staram się nie wystawiać go do temperatury krytycznej nie zapomnieć okresowo pojone i karmione.