454 Shares 1077 views

Pomidor Tsifomandra: Opis gatunek, zdjęcia i opinie

Pomidor Tsifomandra to tropikalna roślina. Jak opinie, gatunek ten jest uważany za egzotyczny dla naszego kraju. Kolebką drzewa pomidorowym jest Ameryka Południowa. Jednakże, łodygi roślin różni się niezwykły kształt, przyjemny smak i bogaty użytecznych składników owoców. To zyskał popularność wśród fanów egzotycznych nie tylko w Rosji, ale także w Europie.


Pomidor Tsifomandra: opis odmiany

Obecnie istnieje kilka rodzajów klasy, z których każda ma pewne cechy. Najczęstszą odmiana pomidora Tsifomandra – to Tsifomandra burak. Ta niezwykła roślina należy do rodziny psiankowatych. Z reguły tego rodzaju pomidory uprawiane są nie tylko w szklarniach. Zimozielone drzewa można sadzić w doniczkach. W okresie letnim zaleca się narażać zakładu na ulicę, ponieważ potrzebuje światła słonecznego.

Liczba plantatorów wskazują, że pomidory są użyteczne w leczeniu Tsifomandra nasycony przydatnych mikro i makroelementów oraz witamin. Dlatego odmiana pomidora jest bardzo popularny wśród rolników. W rzeczywistości, oprócz smaku takie pomidory mają wysoki poziom wydajności przy dłuższym okresie owocowania.

W jaki sposób roślina Tsifomandra buraków

Co jest pomidor Tsifomandra? Opis rośliny powinny rozpocząć jego tułowia. Ta część drzewa rozwija się dość szybko. Stopniowo i szybko tworzą rozgałęziony zdrewniałe łodygi. Liście mają owalny kształt. Długość może wynosić około 20 centymetrów. Gdy krawędzie mają gładkie arkusze i bez wysepek.

Sądząc po licznych opiniach, pomidor Tsifomandra dobrych owoców. Pomidory do smaku podobna do konwencjonalnych odmian, które są często uprawiane w naszym kraju. Owoce mają kształt okrągły. Z jednej strony może to być utworzona 8 pomidora. Oni wydają się być nieco wydłużony i niewielki rozmiar. Co do nasion, są one większe i bardziej spłaszczony niż konwencjonalnych odmian.

Innym rodzajem

Drugim popularnym rodzajem klasy, w oparciu o opinie klientów jest Tsifomandra drzewo. Jak wynika z nazwy, to roślina wytwarza bardzo nietypowe pni. Przypominają małe drzewa size. Liście przypomina małe, lekko wydłużone serca. Ich długość może wynosić około 12 centymetrów. Jak na kalafiory w procesie formowania, są bardzo podobne do kubków ziemniaka.

Owoce Tsifomandra drzewo ma owalny kształt i niewielkie rozmiary. Dojrzałe pomidory stać pomarańczowy. Należy zauważyć, że owoce muszą być zbierane w sposób terminowy. Przejrzałe pomidory długo trzymać na gałęziach i rośliny zaczynają szybko odpadają. Same nasiona są małe i nieco podobna do nasion ziemniaka.

Charakterystyka odmian drzew owocowych Tsifomandra

Pomidor Tsifomandra drzewo jest często mylony z owoców. W wolnym wzrostu tej rośliny mogą osiągnąć wysokość dwóch metrów. Jest to pełne drzewo. Smak owoców tej odmiany wystarczająco słodka. Po tym wszystkim, zawierają one 2,3% cukrów. Średnią masę owoców wynosi 200 gramów. Odpowiednie takie pomidory są nie tylko do stosowania w postaci surowej, ale również do posypywania.

Jako mnoży roślinnych

Pomidory Tsifomandra, zdjęcia, które zostały przedstawione powyżej, reprodukowanie głównie przez nasiona. Istnieje jednak inny sposób – wegetatywny. On przeprowadzone za pomocą sadzonek. do rozmnażania roślin według tego sposobu należy zachować sekwencję:

  1. Młode gałęzie powinny być odcięte od dobrej owocnej drzewa. Powinna ona wynosić co najmniej trzy pąki.
  2. W słoiku kwarta powinien wlać czystą wodę i umieścić ją na patyk. Regularnie trzeba sprawdzać materiału roślinnego do pojawienia się na dole typowy obrzęk. Będzie ona wskazywać na początku formowania się systemu korzeniowego.
  3. Kiedy opuchlizna, bank musi zamknąć polietylen i umieścić w miejscu, gdzie jest ciepło i nie ma światła słonecznego.
  4. Gdy korzenie mają być przeszczepione przeszczep zaczynają się tworzyć w glebie.

Jak zauważył w swojej recenzji, taka roślina rozmnaża się nie tylko nasiona i sadzonki, ale również przez sadzonki. Dzięki tej metodzie można uzyskać roślinę, która wydaje się być bardziej jak krzaki.

Jak rosną z nasion

Jak mnoży Tsifomandra? Pomidor, których opinie są pozytywne, może być uprawiana z nasion. Jest to najbardziej niezawodny sposób. Zwłaszcza jeśli sadzenia materiał został zakupiony w sprawdzonej miejscu. Ten sam proces wzrostu prowadzi się w kilku etapach:

  1. Przed sadzenia nasiona roślin powinny być obowiązkowo przemywa słabym roztworem nadmanganianu potasu i wodą. Następnie ekspertów zaleca suchego materiału rozmnożeniowego, w temperaturze pokojowej, a tylko w cieniu.
  2. W celu przyspieszenia procesu kiełkowania nasion powinny znajdować się w ciągu 24 godzin, w miejscu, gdzie należy utrzymywać stosunkowo niską temperaturę. Dla tego ideału jest jedną z półek w lodówce.
  3. Podczas materiałów siewnych wytwarza należy zmieszać gleby. Dla tego rodzaju pomidorów jest idealna mieszanka piasku rzecznego i torfu. Gleba powinna włączyć światło i przewiewne.
  4. Wysiewu nasion rzędów pomidor Tsifomandra, pomiędzy którymi znajduje się szczelina musi być utrzymywane co najmniej 60 centymetrów. Wskazane jest również, aby pozostawić przestrzeń pomiędzy materiałem do sadzenia. W tym przypadku odległość między nasion powinna wynosić co najmniej 30 centymetrów.
  5. Siewki już w otwartym terenie jest na koniec maja. Również miłe rosną pomidory w szklarniach.

Charakterystyka uprawy w doniczkach

Rosną odmiany nasion pomidora nie jest tak trudne. Proces ten nie różni się od odmian pomidorów sadzenia konwencjonalnej technologii. Jednak istnieją pewne cechy uprawy odmiany Tsifomandra w skrzynkach i donicach. Nie zapominaj, że system korzeniowy tych roślin jest rozprowadzany w przeważającej części w różnych kierunkach, ale nie w głębi. Dlatego wybierają garnki powinny być poprawne. Nie powinny one być głębokie, ale wystarczająco szerokie. Również, gdy uprawy tej odmiany zaleca się stosowanie palet. To przez nich i prowadzone główne podlewanie.

Posadzone nasiona odmian sadzonek być wcześniej niż nasion tradycyjnych odmian dla naszego klimatu. Należy zauważyć, że z należytą starannością pomidorów Tsifomandra daje do 20 kg owoców z tylko 1 m 2.

podstawowa pielęgnacja

Tsifomandra odmiany pomidorów, według opinii ekspertów, niemal bezpretensjonalny w opiece. Najważniejsze – aby poznać wszystkie zasady i wymagania roślin. Ten gatunek jest przede wszystkim wymaga odpowiednio długiego fotoperiodyczności. Jest to jeden z podstawowych warunków. Dlatego też eksperci zalecają, aby zapewnić dodatkową fabrykę oświetlenia w ciemności.

Nie należy również zapominać o żywieniu. Zrobić nawóz powinien systematycznie. Jest to konieczne, aby użyć karmienia, który jest obecny w kompozycji, fosforu i potasu. Jeśli chodzi o podlewanie powinno być umiarkowane. Sądząc po opiniach, pomidory potrzebują okresowych oprysków. Można użyć sprayu. Jeśli liście zaczęły żółkną, to powinny one zostać usunięte. Warto także okresowo pasynkovanie.

Choroby pomidorów Tsifomandra

Wielu ludzi w ich opinii Polecam zakup Tsifomandra pomidorowy syberyjski ogród. Nasiona te są lepiej przystosowane do klimatu naszego kraju. Z tej rośliny będą mniej chore. Warto zauważyć, że sama odmiana pomidora danych jest dostatecznie odporny na wiele powszechnych chorób, takich jak Fusarium i vertitsillez. Zazwyczaj pojawiają się problemy z powodu owadów. Ten rodzaj najczęściej atakowanych wciornastki, przędziorki, mączliki i mszyce.

Do zapobiegania chorobom, eksperci zalecają, aby zdezynfekować sadzenie roślin i gleby. Można użyć specjalnych rozwiązań, które są sprzedawane w sklepach. Co do inwazji pasożytów, to jest możliwe, aby poradzić sobie z nimi za pomocą przemysłowych środków owadobójczych.