344 Shares 6530 views

Najlepszą analogią "Propalina" "Ovestin", "Dietrin". Wskazania, instrukcje użytkowania

Psy, podobnie jak ludzie, mogą zachorować. Niektóre dolegliwości są nieodłączne dla zwierząt, bardzo podobny do człowieka. Dlatego dla takiej patologii jest nietrzymanie moczu, stosując lek „Propalin”. Jest również przewidziane w okresie pooperacyjnym. Na przykład, jeśli zwierzę przeszedł sterylizacji.

Jak w przypadku każdego leku, „Propalin” ma swoje analogi. Są one podobne właściwości farmakologiczne, ale różnią się nazwą i ceną. Zasadniczo zastępować lek stosowany jest również często: analogowy „Propalina” nie ma zbyt dużej różnicy, to jest prawie całkowicie podobny do obecnego samochodu. Ponadto, podobne leki można kupić w aptece regularnej, która sprzedaje leki do ludzi.

Właściwości farmakologiczne „Propalina”

Środek leczniczy zawierający substancję czynną o nazwie chlorowodorek fenylopropanolamina. Lek działa na receptory, przyczynia się do poprawy pracy mięśni dróg moczowych. Maksymalne działanie leku osiąga się w ciągu 1-2 godzin po nałożeniu. Posiada funkcję, aby szybko i łatwo wchłania się z przewodu pokarmowego.

Wywodzi się z organizmu zwierząt, a także ich odpadów metabolicznych. Pomaga wyeliminować takie problemy jak wyciek moczu lub jej moczu, które powstały w przypadku różnych czynników, z których jedna może być wiek psa. Oni zwykle cierpią z powodu tej choroby są bardziej prawdopodobne niż młodszych zwierząt. Ponadto, powodem może służyć jako zabiegu. Dlatego stosowanie leku radzi sobie z tą patologią.

Zwolnić Form „Propalina” i jego analogi

Preparat „Propalin” oznacza roztwór do podawania doustnego. Wytwarza się w fiolkach z tworzywa sztucznego zawierających 30 lub 100 ml aktywnego leku. W jednym zestawie posiada strzykawkę i dozownik leków, jak również instrukcje, które opisuje prawidłowego wykorzystania substancji.

„Propalin” – syrop może być przechowywane do dwóch lat w normalnych warunkach stosowania i przechowywania. Po otwarciu butelki lek może korzystać nie dłużej niż 3 miesiące. Jeżeli okres trwałości lek wygasła, jego używanie jest zabronione. Sklep musi być w odosobnionym miejscu, z dala od kanałów i różnych produktów spożywczych. Najlepiej, jeśli jest to miejsce, z dala od światła słonecznego. Temperatura przechowywania powinna wynosić 15-25 °.

„Propalina” Głównym odpowiedniki są „Ovestin” i „Dietrin”. uwalnianiu forma pierwszym lekiem różnorodnych: tabletki, maści, czopki. Ten lek może być przechowywany w miejscu, samodzielnie przed światłem, w temperaturze nie przekraczającej 25 stopni Celsjusza. Kolejnym analogiem „Propalina” – „Dietrin”, który jest dostępny w tabletkach. Składają się one również z substancji czynnej – chlorowodorku fenylopropanoloaminy.

Wskazania „Propalina”

Lek ten jest przewidziany suk z nietrzymaniem moczu, które występuje z powodu zaburzeń i niską wydajność zwieracza cewki moczowej. Pokazuje również, jeśli istnieje:

 1. Wyciek moczu podczas snu u szczeniąt i dorosłych zwierząt.
 2. Moczowego w wyniku sterylizacji. W tym przypadku możliwe jest, aby wykonać ponownie operację i wyeliminować konsekwencje.
 3. Czynnik wieku, który przyczynia się do osłabienia mięśni miednicy i mięśni.

Jeśli to konieczne, stosowanie substytutów narkotyków, takich jak „Dietrin” i „Ovestin” powinna uwzględniać niektóre funkcje w powołaniu leków medycznych. Na przykład, pierwszy lek stosowany w celu regulowania masy ciała zwierzęcia. W swoim składzie zawiera ten sam składnik aktywny jak „Propalin” – fenylopropanolamina.

Wykorzystuje lek do całkowitego wyleczenia zwierzęcia. Zasadniczo, lek ten nie ma żadnych skutków ubocznych, więc każdy pies pokazuje. Ale jeśli w ogóle należy przerwać na chwilę, a następnie spróbuj ponownie, stosując tę samą kwotę pieniędzy.

Drugi zażywanie narkotyków w potrzebie leczenia psów w dziedzinie ginekologii, gdyby okazało się, że brak żeńskich hormonów. Dlatego w tym przypadku należy użyć analogowego „Propalina” – „Ovestin”. On, oprócz składnika aktywnego, zawiera wymaganą estrogenów.

Skuteczne analogi „Propalina”

Wielu ludzi zmierzyć się z tym problemem, kiedy nie mogą znaleźć żądany lek. Co robić w takim przypadku zostaje zastąpiony przez „Propalin”? Jak wiecie, ten weterynaryjny produkt leczniczy podobny do „Dietrin” i „Ovestin” farmakologicznie. Dlatego są one często stosowane, gdy nie jest dostępny w sprzedaży leki przepisane przez lekarza weterynarii.

„Dietrin” dla psów jest idealny. Jest on stosowany w regulacji masy ciała zwierzęcia. Substancja lecznicza jest centralna akcja utratę apetytu. Dostępny w kapsułkach po 10 sztuk. Każda zawiera 75 mg fenylopropanoloamina i 9 mg benzokainę. Przeciwwskazane u psów ciężarnych i karmiących suk. Ponadto należy stosować zgodnie z zaleceniem lekarza weterynarii.

„Ovestin” dla psów to doskonały leki estrogenowe. Aktywnie działa w chorobach ginekologicznych, eliminuje wszystkie problemy, które pojawiły się wraz z wiekiem. W tym przypadku, w moczu leczyć zwierząt domowych i innych przejawów, które powstały z powodu braku estrogenów. Dostępny środek farmakologiczny w 3 formach: to jest tabletka, świeca i śmietana. Każda wersja zawiera naturalny estrogen. Aby wziąć ten lek musi być w tym samym czasie poszanowaniu dawki i interwał po otrzymaniu ostatniej kapsułce. Postępować zgodnie ze schematem przedstawionym w opisie leku.

w sprawie stosowania „Propalina” Instrukcji

„Propalin” odnosi się do psów codziennie, bez przerwy. Lek podaje się zwierzęciu podczas karmienia 2-3 razy dziennie. Dawka 0,3 ml leku na 10 kg wagi ciała zwierzęcia, 2 razy dziennie lub 0,2 ml na 10 kg, masy ciała, ale 3 razy dziennie. Takie użycie w pełni odpowiada chlorowodorek fenilpropanolamipa 1 mg na 1 kg wagi ciała zwierzęcia. Istnieją przepisy dotyczące stosowania leków „Propalin”. Instrukcja zawiera następujące zalecenia:

 • Lek podaje się psom, mieszając w syropie do pasz, albo, jeśli to możliwe, z łyżeczką w czystej postaci.
 • Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę wagę zwierzęcia. W przypadku nadmiaru masy ciała 75 kg, dawka rachunek – 0,75 ml, 2 razy dziennie na 0, 5 ml 3 razy. Gdy zwierzę dalej poproavku Drug dawka może zostać zmniejszona.
 • Ograniczenia dotyczące stosowania „Propalina” nie. długotrwałe stosowanie leku należy ustalić z lekarzem-weterynarzem.
 • Nie można używać lekiem stateczny otwarta dłużej niż trzy miesiące. Utrzymać powinien mieć temperaturę od 15 do 25 stopni Celsjusza.
 • Po użyciu dozownik strzykawki oraz fiolkę leku należy usuwać w odpowiedni sposób. Ale w żadnym wypadku nie używać ich do niektórych swoich potrzeb.

Składniki leku „Propalin”

Kompozycja środka jest syntetycznym sympatykomimetyczne. Ponieważ substancja czynna zawarta w nim chlorowodorku fenylopropanoloaminy. Preparat ma stężenie: 1 ml oznacza pripadaet 50 mg aktywnego składnika i dodatkowego (syrop sorbitolu). Sam lek jest bezbarwny przezroczysty zawiesiny, jednorodny wygląd. Może on być wytwarzany w fiolkach 30 ml i 100 ml. Dołączona do leku ma dozownik strzykawki.

Skutki uboczne „Propalina” i jej analogi

Wszelkie leki mają skutki uboczne, które rozwijają się na skutek niewłaściwego użytkowania lub przechowywania leku i jego zastosowania w dacie ważności. Tak więc, „Dietrin” dla psów może być niebezpieczne. Spośród działań niepożądanych, reakcji alergicznych, które nie występują u wszystkich zwierząt. Jest to związane z indywidualnym nietolerancji dowolnego składnika farmakologicznego leku. „Ovestin” dla psów, które zostały zakupione może powodować podobne skutki uboczne leków z poprzedniego, gdyż ma podobne właściwości farmakologiczne i są stosowane w leczeniu tej samej choroby.

Cena „Propalin” lek

Koszt każdego leku może być różna w zależności od miejsca zamieszkania i liczby aptek sieciowych nabytych w opakowaniu leku o nazwie „Propalin”. Jej cena waha się od 300 do 400 rubli 30 ml fiolki od 800 do 1500 rubli. 100 ml.

Przeciwwskazania „Propalina” i jej analogi

Lek „Propalin” i jego analogi, – „Dietrin” i „Ovestin” – są silnymi środkami farmakologicznymi. Więc jakieś przeciwwskazania. Nie są zalecane do stosowania w następujących przypadkach:

 1. W czasie ciąży kobiety.
 2. Podczas laktacji u psów.
 3. Jeśli nie jest indywidualne nietolerancja dowolnej substancji w kompozycji leku.

Ponadto, narzędzie i jego substytuty zabrania się używać razem z innymi lekami: psychotropowymi, antycholinergicznych, sympatykomimetyków i innych leków silnie działających. Takie połączenie może spowodować komplikacje u zwierząt. Zanim dasz psu leków, trzeba odwiedzić lekarza weterynarii i konsultować się, jak prawidłowo stosować narzędzia.

substytuty Cena „Propalina”

Jeśli jest to niemożliwe, aby kupić sobie narkotyk, może być z powodzeniem zastąpione przez analogi, które są dostępne w każdej aptece. Ich wartość jest pod wieloma względami podobny do ceny „Propalina”. Więc nie trzeba płacić, ale efekt pozostaje ten sam. Cena „Ovestin” i „Dietrina” waha się od 1500-1700 rubli. Koszt zależy również od wielu czynników: miejsca zamieszkania, ilości leku, apteki sprzedają leki w większym lub mniejszym marginesem i tak dalej.

Instrukcje dotyczące stosowania analogów

Substytuty „Propalina” mają podobne instrukcje użytkowania. „Ovestin” i „Dietrin” należy stosować wyłącznie zgodnie z zaleceniami lekarza weterynarii, po dawce leku i zaleceniami opisanymi w instrukcji obsługi. Ponadto, należy podjąć środki ostrożności dotyczące stosowania różnych leków, nie zapominając o higienę osobistą.

Każdy preparat obliczono w zależności od wagi ciała zwierzęcia, a stosowane wyłącznie dla tego celu – w obecności chorób związanych z nietrzymaniem moczu lub jego Dribble. Dawkowanie „Dietrin” spowodowane przez masy ciała psa i jego wiek. Głównie dorosłych poltabletki zwierząt wyznaczyć jeden dzień w okresie laktacji. Pożądane jest, aby dać wodę pies natychmiast po użyciu narkotyków.

Analog „Propalina” – lek „Ovestin” – dawkuje się także na podstawie masy ciała, w zależności od nasilenia choroby i braku estrogenów u psów, ze względu na leki hormonalne. Dzienne spożycie tego leku nie powinna przekraczać 8 ml.

Środki ostrożności dotyczące stosowania „Propalina” i jej analogów

Podczas używania tego leku lub jego substytuty musi spełniać pewne środki bezpieczeństwa są przeznaczone do pracy z wszelkimi środkami. „Propalin” (dla psów) i jej syntetyczne analogi obejmują następujące metody zapobiegawcze:

 • Po kontakcie leku do skóry i błon śluzowych, przemyć bezpośrednio umieścić pod bieżącą wodą. W razie przypadkowego połknięcia leku, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.
 • Nie można użyć pustej butelki leków do użytku domowego i przechowywać ją w bezpiecznym miejscu dla dzieci.

Kiedy każdy awaryjnych, na przykład, po zjedzeniu zwierzęcia zachorował czy są jakieś skutki uboczne, należy natychmiast pokazać psa do weterynarza i zdać egzamin wyznaczony.