321 Shares 7089 views

Co do karmienia dziecka?

Wszystkie młode matki nie ma wątpliwości, co do karmienia dziecka najlepsze mleko z piersi, ale w dzisiejszych czasach coraz częściej znaleźć niewystarczająca ilość mleka lub jego całkowity brak. Wszystko to z powodu narażenia na działanie substancji zanieczyszczających, które wypełnione planecie różnych chorób i tak dalej. Dlatego też, w naszych czasach, wielu chce wiedzieć, jak karmić dziecko oprócz mleka.


Zasadniczo, te kobiety, które są w stanie karmić piersią, stosowanie mieszania lub sztuczne karmienie. Ale nadal, nawet jeśli wiesz, że możliwe są te opcje, najlepiej jest przestrzegać zaleceń lekarza o tym, jak życie powinno być prowadzone w taki sposób, aby nie stracić okazji do laktacji. W ogóle, bez względu na to, co ktoś powiedział, mleko matki – jest najlepszą rzeczą, można dać dziecku.

Począwszy od czterech miesięcy, należy zacząć karmić dziecko łyżeczką, ale nie wcześniej. Dlaczego więc nie myślę o tym, jak karmić dziecko z łyżką, aż pewnego okresu? Po prostu dziecko może jeść tylko płynnej żywności, a nie jest jeszcze w stanie opracować specjalne ruchy żywności. Mają też dzieci do czterech miesięcy, istnieje odruch ochronny, którego istotą jest naciskać języka pokarmów stałych i ciał obcych. I po czterech miesiącach tego odruchu zaczyna słabnąć i ostatecznie znika.

Karmienie niemowlęcia (nie mleka) powinna rozpocząć z czterech miesięcy. Dla każdego dziecka, tym razem przychodzi jeszcze inna. Tutaj konieczne jest, aby skupić się na wyżej opisanym odruchu, a jeśli zaczniesz dając pokarmów stałych przed, ale w przyszłości będzie to bardzo trudne do karmienia dziecka, ponieważ będzie to miało negatywny stosunek do jedzenia.

Więc w jaki sposób karmić swoje dziecko? Większość początek zwabić w różnych zbóż i puree. Gdy rodzice zaczynają dawać niemowlę pokarmów stałych, można je oznaczyć go Aktywny: dzieciak sam otwiera usta na widok jedzenia. Pięcio-miesięcznych dzieci już zaczynają się do siebie, aby utrzymać uchwyty butelkę. Na siedem miesięcy, dziecko może zacząć pić z kubka, który po raz pierwszy odbył rodziców i dziewięć miesięcy zaczyna go wspierać siebie. W ciągu sześciu miesięcy dzieci przed jedzeniem może zacząć związać śliniaczek i umyć ręce.

Około siedmiu miesięcy niemowlę może być udzielona w ręce kawałek chleba, tak że przyzwyczaja się je żuć. Po pierwsze trzeba wnieść rękę dziecka do jego ust słowa towarzyszące działania, upewnij się, że wie, co zrobić. Potem trzeba tylko mówić, ale nie pokazać. Konieczne jest zatem, aby zacząć myć ręce z tego wieku, gdy dziecko zaczyna trzymać jedzenie z ich rąk.

Biorąc pod uwagę fakt, że dziecko jest łatwo się rozprasza, należy sadzić w cichym, spokojnym miejscu, gdzie w kilka rozrywki, jak to możliwe.

Przez dziesięć miesięcy dziecko może rozpocząć naukę wziąć kubek wody, chleba przemian z płynnej żywności. Odpowiedni diety powinna składać się z płatków i puree z różnych warzyw i owoców, odwróconych mięsa przez maszynkę do mięsa (lub mieszalniku) i tak dalej. Jednakże, niezależnie od kwestii, jak karmić dziecko, warto pomyśleć o tym, co dziecko pije. Od pierwszych dni życia dziecka można podawać przegotowaną wodę. Kilka tygodni później, można dać dziecku wybór herbat ziołowych, takich jak kompot z jabłek lub biodra bulionu.

Nie wolno nam zapominać, że każdy rodzaj żywności trzeba wprowadzić do diety dziecka stopniowo i tylko stopniowo. Ponadto, należy zawsze dać nową żywność w godzinach porannych, więc można śledzić odpowiedzi w ciągu dnia. Płynnej żywności powinny stopniowo przejść do bardziej stałego. Nigdy nie należy objadać dziecko, nic nie wpakować do niego, jeśli nie chce go. W przypadku wprowadzenia nowych produktów, zawsze trzeba zrobić to osobno, lub w przypadku wystąpienia reakcji alergicznej, nie można ustalić, co alergii.

Teraz, gdy wiesz, co karmić dziecko i jak karmić dziecko. W następstwie wszystkie rady i sugestie, problemy powinny się pojawić.