867 Shares 9844 views

Lewonorgestrel: co to jest ten hormon, i za które jest on odpowiedzialny w organizmie?

Wiele osób zastanawia się: lewonorgestrel – co jest tego hormonu? Jest to syntetyczna progestagen, który przekształca endometrium zmniejsza hamowanie owulacji zapłodnienia oocytu przygotowane. Ponadto, może to zmniejszenie wrażliwości receptorów śluzówkowych związku. W tym artykule przyjrzymy się preparatu zawierającego hormon zwany.


farmakologia

Lek „lewonorgestrel” – to estrogenu, który zapobiega aktywacji plemników z powodu zwiększenia właściwości lepkości śluzu. Lek działa miejscowo w macicy w jajowodzie, endometrium, konsystencja śluzu, co powoduje hormon folikulotropowy zmniejsza jego aktywność.

Spożycie zwana medycyna aktywnie wchłaniana w przewodzie pokarmowym, Bioindykacja do 100%. We krwi, jego składniki są skupione w maksymalny odbiór razovo 75 ml w ciągu 60 – 130 minut. Oglądane hormon oddziałuje z osocza i globuliny wiążącej wynosi około 50%.

Metabolizm skupia się na wątrobę bierna farmakologicznie metaboliks. Głównym izoenzym tego hormonu jest CYP3A4. Okres półtrwania może trwać do 30 godzin.

właściwości

W odpowiedzi na pytanie „lewonorgestrelu – co to jest hormon?” należy kierować się instrukcją o tej samej nazwie leku i zaleceń lekarza prowadzącego. Wskaźniki zazwyczaj różnicy wartości rzędu 1,0 ml / min. / Kg (osocze). Hormon ten jest metabolizowany głównie przez moczowód, mała część jest usuwana z kału.

W leczeniu charakter systemowy spadającymi wskaźnikami prędkości w macicy nie jest większa niż 20 mg na dobę, a po pięciu latach spadnie do 11. Średnia stopa wyjście hormonu waha się około 14 ug / 24 h. W ciągu 50-60 miesięcy.

Terapia wewnątrzmaciczna dozwolone dla kobiet z zastępczej terapii hormonalnej w połączeniu z estrogenem, progestagen nie jest w tym składzie. Lewonorgestrel – a implanty hormonalne w osoczu 60 minut po podaniu. Maksymalne stężenie w nich notuje się po 14 dniach stosowania.

świadectwo

Zastosowanie tego leku jest to możliwe z terapii wewnątrzmacicznej, jak również w następujących przypadkach:

 • Idiopatyczne orientacja krwotok miesiączkowy.
 • Długotrwała ochrona antykoncepcyjna.
 • Środki zapobiegawcze redukcji podstawienia estrogenu.
 • Antykoncepcji awaryjnej.

Hormon lewonorgestrel, którego efektem ma szeroki zakres, stosuje się co następuje dopiero po zaleceniem lekarza.

Zastosowanie i dawkowanie

Uważany za lek aktywowany przez wstrzyknięcie wewnątrzmacicznego – wstrzyknięto do jamy macicy. Stosowany przez 4 dni po stosunku, w ilości 0,75 do 1,5 mg. Antykoncepcja doraźna ekspertów zaleca, aby nie ćwiczyć częściej niż raz na sześć miesięcy.

Wyeliminowanie cyklu miesiączkowego, konieczne jest do wykonania zalecanego dawkowania bez ponownego użycia. Nie należy stosować leku doustnie raportowania jako metoda trwałej antykoncepcji, ponieważ prowokuje pojawienie się skutków ubocznych i zmniejsza skuteczność leku. W przypadku tworzenia się krwi macicy po antykoncepcji jest bardzo procedurę rozpatrywania zalecane przez lekarza ginekologa, aw naruszeniem menopauzy więcej niż jeden tydzień jest konieczne, aby opóźnić poczęcie.

Dopiero po konsultacji i świadomej decyzji ginekologa w zwykłych przypadkach, pozwala na zaangażowanie leku do antykoncepcji u nieletnich podczas awaryjnej.

Stosowane hormon lewonorgestrel?

W jaki sposób ciało używać hormon opisane, i co zrobić, aby uniknąć skutków ubocznych? Więc pytanie jest podniesione przez wielu. Ścisłe przestrzeganie porad ekspertów, szanować dawkowanie i postępuj zgodnie z instrukcjami – gwarantuje bezpieczne stosowanie leku.

Przed użyciem należy przekazać kontrolę u ginekologa Navy, w tym wyboru gruczołów sutkowych, narządów miednicy, co sprawia, wymaz z szyjki macicy.

Ponowne badanie przeprowadza się po 30-40 dniach po zainstalowaniu spirali, a następnie co roku, a gdy istnieje założenia – często. Ta terapia jest skuteczna wewnątrzmacicznego 4 do 5 lat. Jego instalacja powinna zajmować się wyłącznie lekarz specjalizujący się w tej dziedzinie lub mają doświadczenie w badanym rodzaju leku.

ryzyko

Kobiety przyjmujące leki z progestagenem, możliwe jest zwiększenie zakrzepicy żylnej w krytycznym momencie. Gdy takie objawy pilna potrzeba podjęcia pilnych działań w dziedzinie diagnostyki i leczenia.

Po wycofaniu się z marynarki w wieku wskrzeszona po sześciu miesiącach u połowy kobiet, które stosowane po upływie 12 miesięcy – ponad 96 procent. orientacja antykoncepcyjny jest mniej skuteczny u pacjentów z otyłością.

Przeciwwskazania

Zastanawiasz „lewonorgestrel – co to jest hormon?” Należy rozważyć wszystkie przeciwwskazania. Wśród nich:

 • Za wrażliwość (hiper), tromboflebitnye formacji.
 • Choroba zakrzepowo-zatorowa, zmiany w tętnicach.
 • Choroby naczyń mózgowych orientacja, ciąża.
 • W odniesieniu do połknięcia: żółtaczkę (w tym historii), powikłania chorobowe wyjściu żółciowego lub wątroby, laktacji.
 • Dojrzałość płciowa.
 • Ponadto, w przypadku wkładki – węzeł nawrotu zakażenia układu moczowo-płciowego lub aktywnego zapalenia w miednicy, nadmiar porodzie macicy, ostrej choroby wątroby.
 • Szambo poronne interwencja w ostatnim trymestrze, transformacja dysplastyczne szyjki macicy patologia w podobny krwawienia niewiadomego pochodzenia, nowotworów złośliwych.
 • Przyjdź lub wady wrodzone zniekształcające mięśniaków.
 • Progestagenoz (nowotwór, w tym zmian nowotworowych sutka).

ograniczenia

Czynnikiem ograniczającym jest często istotne dla interwencji terapeutycznej w macicy, to miejsce, jeśli masz następujące objawy lub choroby przewlekłe:

 • silne bóle głowy, powszechnym i lokalnym migrena z niewyraźne widzenie, inne objawy, koncentruje się na możliwości chorobą wieńcową;
 • wyraźnego kierunku nadciśnienie tętnicze, żółtaczka, skomplikowane procesy niszczące w układzie krążenia, takich jak zawał serca i udarów mózgu;
 • cukrzyca.

należy natychmiast skonsultować się w sprawie likwidacji marynarce podczas powstawania lub obecności któregokolwiek z tych państw.

Ciąża i laktacja Okres

Pomimo faktu, że lewonorgestrelu – żeński hormon, jego stosowanie jest niedopuszczalne w czasie ciąży. Jeśli przyszła, zaleca eliminację systemu ze względu na fakt, że każdy wewnątrzmacicznego antykoncepcja zwiększa ryzyko przedwczesnych porodów i poronień. Prowadzenie systemu wykrywania matka lub wyeliminowania czasami spowodować poronienie występujący losowo. To wymaga specjalistycznej porady na temat możliwości sztucznego przerwania ciąży w przypadku niemożności prawidłowego antykoncepcji ekstrakcji.

Gdy jest to niemożliwe, aby usunąć wewnątrzmacicznego systemu i pilne pragnienie, aby zapisać ciąży pacjent powinien zdawać sobie sprawę z możliwych konsekwencji i zagrożeń dla dziecka z powodu przedwczesnego porodu. W takich przypadkach, trzeba mieć pewność, aby ściśle monitorować ciążę. Zanim pacjent powinien przynieść informacje, które musi niezwłocznie poinformować o wszystkich objawów, które pomogą zaproponować komplikację procesu.

laktacja

Podczas karmienia piersią i używać „lewonorgestrelu” o jedną dziesiątą leku wchodzi dziecko ciała. Karmienie piersią wewnątrz do antykoncepcji należy odstawić na 1,5 dni.

w zalecanej dawce dla systemu terapeutycznego zainstalowanego w życiu płodowym, jak każdy inny progestagen tylko metody antykoncepcji, to jest charakterystyczne, że korzystanie z pół miesiąca po urodzeniu nie ma żadnego negatywnego wpływu na wzrost i rozwój dziecka, dlatego lek nie jest prawdopodobne, aby stanowić zagrożenie dla płodu ,

Do poważnych objawów

A wracając do pytania „lewonorgestrelu” – co to jest „, przyjrzyjmy się możliwych skutków ubocznych i przeciwwskazań leku mogą one wystąpić w różnych układów organizmu i są następujące objawy :.

 1. Od układu nerwowego: zmęczenie, depresja, bóle głowy, zmiany nastroju.
 2. GIT. Wymioty, niestrawność, skurcze, wzdęcia.
 3. narządów moczowo-płciowych. Krwawienie, separacji, ból, kandydoza, prawdopodobieństwo powstawania nowotworów złośliwych i łagodnych.
 4. wysypki skórne, objawem wyprysk, świąd, wysypka, trądzik.
 5. Inne: obrzęk, ból stawów, ciśnienie przepięciami, posocznica.

W rzadkich przypadkach napadów padaczki, skurcze i omdlenia.

Połączenie z innymi lekami

Studiowanie „lewonorgestrelu” (jaki rodzaj hormonu), konieczne jest, aby wspomnieć, możliwość kombinacji z innymi lekami i narkotykami organicznych. W przypadku danej substancji z induktorami układu cytochromu P450 może zmniejszać skuteczność ze względu na wzrost jej procesów metabolicznych.

Następujące leki mogą zmniejszać działanie „lewonorgestrelu”:

 • barbiturany, „Grupa”, „Tretinoin karbamazepina” kompozycje zawierające dziurawiec zwyczajny i jego komponatsiyu.
 • Zmniejsza skuteczność leków przeciwzakrzepowych, hipoglikemiczne, leków przeciwdrgawkowych.
 • „Lewonorgestrel” zwiększa zdolność glukokortykoidów w krwi, i jest także zdolny do zakłócać metabolizm.
 • Z uwagi na tłumienie płciowych steroidów recyrkulacji, w związku z reorganizacją flory jelitowej, zwiększone krwawienie miesiączkowe może wystąpić, gdy kompleks stosowanie niektórych leków.

Nie można jednak dodać, rozmowy o tym, jak stosować „lewonorgestrelu”, że środek ten powoduje wzrost skutków ubocznych innych leków, antidotum na nią nie jest. W przypadku przedawkowania wymagają leczenia objawowego.