352 Shares 5466 views

Jak dbać o fiołki domu

W 1892 Vlter Saint Paul odkrył tę roślinę. Zebrał nasiona zostały wysłane do Niemiec, gdzie zostały one posadzone w ogrodzie botanicznym niedaleko Hanoweru. Na jego cześć nazwali Saintpaulia.

Odnoszą się do rodziny GESNERIACEAE, która zawiera 21 gatunków wieloletnich roślin zielnych, w rycie wspólne obszary Afryki Południowo-Wschodniej. W kulturze pokojowej zyskała powszechnej akceptacji fiołkowce Saintpaulia, powszechnie znany jako Afryki lub fiołków.

W tej chwili istnieje ponad 1500 wdowy fiołki. Wszystkie z nich są hybrydy, skrzyżowanie fioletowym Saintpaulia Saintpaulia i błędne. Różnią się od siebie, ich kształt, rozmiar i kolor liści kwiatów. Kwiaty na gatunki roślin są proste, półpełne i podwójne fiołki. Różnią się one pod względem wielkości i trzech typów: – duże więcej niż 40 cm, miniaturowy – mniej niż 20 cm, a subminiaturowe – mniej niż 7 cm.

Violet – nie najłatwiejsze do dbania o rośliny. Poniżej dowiesz się, jak dbać o fiołki domu.

Zakup.

Szczególną uwagę należy zwrócić na zakup liści. Nie należy roślinę z dziwnych plamek na liściach lub zbyt ciasno dokładnego wzrostu. Najprawdopodobniej roślina jest dotknięte chorobą. Wybór musi być zatrzymany na zakład z jasnozielony pozostawia żadnych oznak choroby i szkodniki. Ponieważ, jak dbać o zdrowe i mocne fiolety jest znacznie łatwiejsze niż pielęgnować chorą roślinę. Co nie zawsze jest cnotą, a nawet specjalista.

Lokalizacja.

Violet kocha światło, ale należy unikać bezpośredniego światła słonecznego. Mogą być szkodliwe dla roślin. Ideałem byłoby okna wschodnie i zachodnie. Ale musimy mieć pewność, że po południu słońce nie spadnie na roślinach. W tej chwili używać zasłon do ochrony roślin. W zimie, roślina jest lepiej zmienić południowe okno i pritenit z silnym słońcu.

Optymalna temperatura dla fiołków + 20 … 24 ° C, nie niższej niż 16 ° C

godzinach dziennych powinien wynosić 13 – 14 godzin.

Podlewanie i nawożenie.

Podlewanie – jeden z najważniejszych elementów w opiece fiołków. Aby zrozumieć, jak dbać o fiołki prawidłowo, konieczne jest, aby stosować się do następujących zasad podlewania. Wody do podlewania powinny być ciepła do temperatury pokojowej, pożądane jest, aby miękka. W tym celu wodną zdekantowano.

Gleba w puli zawsze powinien być wilgotny. Podlewanie może być wykonane zarówno na górze i na dole. Ale na górze zdecydowanie powinni mieć podlewania oczu tak, że woda spada na liściach i punkt rośnie.

Najlepszym sposobem nawadniania jest nawadnianie od dołu. On przeprowadzone w następujący sposób. Musimy wziąć głęboki błoto miska miski, wlać ciepłą wodę, aby bronić i umieścić garnek z roślin tam. Woda powinna sięgać krawędzi garnka. Trzeba dostać pulę gdy pączek na górze wygląd i będzie mokra. Podlewanie fiolet więc powinno być nie więcej niż raz w tygodniu.

Fiolet jest również zagwarantowanie optymalnej wilgotności powietrza dookoła. Od strumienia roślina może nie, najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie w puli z roślin na tacy kamieni lub torfu okra.

Nie powinno to często zrobić nawóz. Słabe gatunków roślin nie zawsze wynika z braku składników odżywczych. Może to być z powodu naruszenia warunków przetrzymywania. Podczas kwitnienia rośliny powinny być karmione co 2 tygodnie. Okres spoczynku zaleca się robić to co 3 – 4 tygodnie. Nie należy stosować nawozu, gdy nerki nie wyschnie.

mieszanina ziemi.

Do masy na fiołki spełniać pewne wymagania. Ma dobrą przepuszczalność powietrza, być luźne i łatwo absorbują wodę. Można kupić gotową mieszankę gleby w sklepie, ale możliwe jest, aby gotować w domu. Wylądować na fiołki spełniać wszystkie wymagania, trzeba ziemię iglastych i torfu w stosunku 2: 1.

Fiołki wymagają dobry drenaż. Po przesadzeniu rośliny prawie połowę puli powinna być wypełniona keramzyt.

Jest to również czas, aby usunąć nowe gniazda, uszkodzone liście i wyblakłe kwiaty. Wszystko to utrudnia wzrost i rozwój fiołków.

W następstwie tego wszystkiego nie jest bardzo skomplikowane zasady, można łatwo dowiedzieć się, jak dbać o fiołki w domu.