319 Shares 4070 views

Nawożenie winogron na wiosnę – porady i wskazówki

W czasie lądowania młodych winorośli w glebie, to zwykle dostaje wystarczającej ilości nawozów mineralnych i organicznych. Nawozy są stosowane na dolnym podeście wykopu. Czasami podczas sadzenia niewielką ilość popiołu drzewnego. Takie karmienie jest wystarczająco często, aby pomieścić młodego Busha, a on nie potrzebuje dodatkowego nawozu w pierwszym etapie rozwoju.

Jednakże, jeśli zakład ten nie jest aktywnie rosną, musi karmić. Zwykle jest to wykonywane przy użyciu siarczanu amonu lub azotan amonu. nawozy, znajduje się w roztworze (45-50 g nawozu na wiadrze wody).

Nawożenia winogrona sprężyna jest zwykle prowadzi się w porcjach. Po raz pierwszy jest on produkowany w drugim roku życia, gdy młode pędy winorośli zacząć aktywnie rozwijać. Sprężyna opatrunek winogron tradycyjnie przeprowadza się w następujący sposób: składniki odżywcze w roztworze napełnia się rurę, której pewne uprzednio określone wykopane głębokości pół metra.

Na kilogram gleby roślin spędza w przybliżeniu 35 g potasu i 15 g azotu i fosforu. Powinno to być z pewnością pamiętają go i zrobić nawóz po zbiorach, gleba była w stanie przywrócić ich właściwości odżywcze.

Oprócz obowiązkowego spadek nawożenia, dla prawidłowego rozwoju i wzrostu pędów wymaga aktywnego karmienia winogron na wiosnę. Instalacja jest zasilana roztworów mocznika i azotanu amonu (5%) i wprowadzania ich do gleby za pomocą specjalnej rury. Może to również być wykonane i dolistne winogrona aplikacji.

Istotą takiego dolistnego dokarmiania jest odżywcze przyjść do zakładu, a nie tylko poprzez system korzeniowy, ale również przez liście. Zaletą tej procedury jest to, że gdy jest przeprowadzenie wchłanianie składników odżywczych dzieje się wystarczająco szybko. Dzięki tej metodzie nie ma ryzyka nadmiernego stężenia nawozu w glebie. W tym listowia winogron karmienia sprężynowych mniej pracochłonne. Takie karmienie odbywa się zwykle na kilka dni przed kwitnieniem i po kwitnieniu, to znaczy, że ważne jest, aby mieć czas, aby nawóz przed rozpoczęciem dojrzewania. Nawożenia winogrona wiosna zwykle odbywa się w bezwietrzny dzień pochmurny. Niedobór magnezu może spowodować gromadzenie się azotanów w gronach winorośli oraz ich zanik (skurczu). W związku z tym, ważne jest, na początku dojrzewania wytwarzać nawóz dolistny z wykorzystaniem takich nawozów jak potas, magnez lub magbor.

W celu zapewnienia wysokiej jakości winorośli karmienia przez długi czas, z obu stron części roślin w ziemi kopania rowu, szerokość, która powinna wynosić około 80 cm i głębokości. – 50 cm w rowie jest 3 wiadra kompostu na rośliny. Próchnica jest zmieszany z ziemią około połowa głębokości wykopu. Mieszaninę łagodnie ubija się i wlewa się resztę gleby. Takie nawozy organiczne zapewnia prawidłowy rozwój winogron w 3-4 lata. Następnie taką samą procedurę przeprowadzono przez kopanie rowu podobną do drugiej stronie. Środki te są skuteczne w pobudzaniu wzrostu i aktywny rozwój układu korzeniowego winorośli.