410 Shares 8760 views

Bomba termojądrowa i jego historia

Jeśli w tym czasie nie został wymyślony przez bomby termojądrowej rządu światowego i będą walczyć ze sobą, ile na próżno. Dzięki tworzeniu tej wspaniałej ludzkości jako broń zarówno chronić się od poważnego konfliktu walki i dał sobie możliwość całkowitego samozniszczenia.


Rozwój w tej dziedzinie rozpoczął natychmiast po odkryciu ewentualnego istnienia zarządzanej syntezy jądrowej. Potem, oczywiście, żaden naukowiec i nie mógł sobie wyobrazić, w jakim celu można wysłać najnowszy wynalazek machinę wojenną. Ale aby stworzyć ładunek termojądrowy został dostarczony szybko i dokładnie. Naukowcy, oczywiście, nie odważył się powiedzieć słowo za dużo, a więc do pracy.

I poszło szybko – pierwszy pracujący reaktor jądrowy przyszedł do pracy tuż przed nowym, 1943 roku. Stało się to w Stanach Zjednoczonych, nie w nazistowskich Niemczech, rząd, który, nawiasem mówiąc, nie widział jego rzekomej zwycięstwo w wojnie w aurze takim rzadkim zjawiskiem w tym czasie, jako termojądrowej eksplozji. Jednak zwolennicy Hitlera do przeprowadzenia jego plany nie działa – niemieccy naukowcy nie znaleźliśmy wymaganej ilości wzbogaconego uranu, który jest po prostu niezbędna dla funkcjonowania reaktora. Uważam, że brakuje na sześć tygodni przed kapitulacją maja, co oznaczało, że czas dla inżynierów produkcji paliwa nie wystarczy w żadnym wypadku. W końcu, niemieccy naukowcy wraz z reaktora udał się do Stanów Zjednoczonych, gdzie kontynuował swoje badania, ale pod nadzorem lokalnych służb bezpieczeństwa.

Już na początku sierpnia 1945 r termojądrowa bomba została zrzucona na japońskim mieście Hiroshima. Trzy dni później, ta sama „prezent” ze Stanów Zjednoczonych i otrzymał miasto Nagasaki. Ze względu na wybuch i skutki promieniowania zginęło i zmarło kilka setek tysięcy cywilów. Prawie wszystkie z tych, którzy przeżyli zostali okaleczeni zawsze. Tokio wkrótce skapitulowała, a społeczność międzynarodowa poważnie myśleć o zasadności stosowania takiej broni.

Przed końcem II wojny światowej bomby termojądrowej nie została wykorzystana zgodnie z przeznaczeniem. Jednak w ciągu najbliższych 20 lat, mocarstwa atomowe dla celów testowych jako amunicja zdetonowana, ile byłoby na tyle daleko nie jedna wojna. Apoteoza tej ukrytej konkurencji była eksplozja 30 października 1961-pierwszy rok pocisku o nazwie „Tsar Bomba”. Testy przeprowadzono na Nowej Ziemi, w całkowitej tajemnicy. Siła wybuchu wynosiła około 58 megaton, co odpowiada prawie 6 tysięcy bomb spadła przez Amerykanów na Hiroszimę. Jeśli więc byli uzbrojeni „Tsar Bomba”, coś takiego kraju jak Japonia, byłoby zapomnieć.

Bomba termojądrowa – przydatna, ale jednocześnie straszny wynalazek projektowania myśli. Będąc najpotężniejszą bronią, zmusza państwo do życia w pokoju, ale jakim kosztem? Po tym wszystkim, jeśli świat jest osiągnięty poprzez rozwiązywanie sporów – to jedno, a jeśli świat jest zmuszony, to jest zupełnie inna. Zimna wojna, oczywiście, dawno ended, ale nadal istnieje wiele politologów i historyków wojskowych nie wyklucza nowego poważnego konfliktu zbrojnego, w którym mocarstwa atomowe używanego swoją główną broń, a dzisiejszy świat jego zrozumienie dobiegnie końca. Ale to, oczywiście, tylko teorie.