357 Shares 2995 views

Wielkie kobiety w historii. Znane kobiety. Wielkie kobiety w historii Rosji

Historia ludzkości słyszał przez mężczyzn i kobiety w równym stopniu. Tylko oni mają różne role. Kobiety często odgrywają rolę szarych i czarnych kardynałów i mężczyzn heroizmu i bicie się w pierś. Dlatego są one bardziej i dostał się do annałów historii. Wielkie kobiety w historii ludzkości – jest, w zasadzie, wszystkie kobiety, którzy żyli, żyją i będą żyć. I nie jest to komplement, ale proste stwierdzenie faktu.

Damski urody – potężną broń

Myśląc o wielkości sławnych pań, podświadomie, jesteśmy przekonani, że mają fatalną piękno. Tutaj też przychodzi na myśl słynne zdanie, że piękno zbawi świat. Niestety, nie każdy wie, kontynuacji popularnej wypowiedzi. I to następuje wyjaśnienie: „… jeśli to jest dobre” Wydaje się, że tylko trzy słowa, ale sens natychmiast staje się inny. Jednak wiele kontrowersji nie, my rozumiemy, że kobieta łączy dwa kompletne przeciwieństwa, to jest horror i niebezpieczeństwo kobiecego piękna. Tysiące przykładów przekonać ludzkość, że ziemia ładna kobieta, całkowicie pozbawiony duchowości, jest często mylone z prawdziwego piękna, i doprowadza do śmierci. W sprawiedliwości należy zauważyć, że nie wszystkie wspaniałe kobiety, które pozostawiły znaczący ślad w historii ludzkości były piękne. Jednakże, każdy ma swoją własną unikalną historię życia, miłości, które utrzymują się przez wieki, nabywać niesamowite legendy. To jest ich wielkość.

Z niesamowitą siłą umysłu, nie boją się dostać z wyprzedzeniem, nie krępuj się wyjść poza moralnością jego wieku. Lista wspaniałych ludzi nie ma końca: Safona, Kleopatra, Katarzyna II, Zhorzh Piasek, Nefertiti, Margaret Thatcher, Joan of Arc, Wang, Kamilla Klodel, księżna Olga, Murasaki Shikib. Być może, że nie zgrzeszyliśmy przeciw prawdzie, jeśli ośmieli się powiedzieć, że jest to największe kobiet w historii. Po tym wszystkim, każdy z nich może być słusznie uważane za symbol swojego życia, swojego czasu.

Na równi z pewnym marginesem na rzecz kobiet

W ostatnim czasie, nie więcej niż 15 lat temu, genetyka wiarygodnie ustalić, że kobieta dziecko przekazuje około 80% swoich informacji komórkowej, ojciec – 15-17%, a pierwszym człowiekiem – do 5% ze względu na tzw Telegonia. Ale to nie wszystko. Formowanie charakteru danej osoby jest głównie do 5 lat, a potem pozostaje praktycznie niezmieniona. Tak, że wpływ kobiet na wszystkich ludzi, tak że wszystkie z nich można nazwać Sissy bez przesady.

Jak wilk, który przez siedem pokoleń kojarzenia z psami może przywrócić plemienia wilków, a jedna kobieta jest w stanie więcej niż w historii człowieka. Wyczyny realnej Achillesa, Hector i Samsonowa – jest sumą aktów mężczyzn. Kobieta jest w stanie w pojedynkę odwrócić bieg historii.

Słynne kobiety w historycznych zapisów są mniej powszechne, a nie dlatego, że byli mniej ze względu na ich rolę bardziej głębokości. Są one starannie i starannie przygotowane tych historycznych zmian, po czym, jakby instynktownie, które stało się człowiekiem.

Olimpiada – matka Aleksandra Makedonskogo

Jej nazwisko nie figuruje na liście „wielkich kobiet w historii”. Prawdopodobnie wynika to z faktu, że kultura grecka stała się podstawą nowoczesnego europejskiego. Ale olimpiada wpływ na przebieg historii znacznie więcej niż Velikiy Aristotel.

Urodziła Aleksandra, kute jego charakter. Future legendarny dowódca wchłania świata greckiego z mlekiem matki. Olimpiada znaleziono jego nauczycieli, którzy przeszkoleni jego ciało, nauczycieli (w tym Arystotelesa), który doskonalił swoje zdanie, i wreszcie, przyjaciół, którzy być jego towarzysze. Więc kto to zrobił prawdziwą historię? Niemniej jednak, nawet Olimpiada w kategorii „znanych kobiet w historii” nie ma.

Macedonia jest silne państwo z oryginalnym i równej powierzchni kulturze greckiej. Ale kim są teraz dokładnie zbadać to (oprócz garstki fanów Filozofii)? I tylko oni wiedzą, że tam był kiedyś rodzaj ruchu religijno-filozoficznego, nazwany Orfeusza, a trzy lub cztery z jego postulatów. Ale nawet Archimedes Pitagorasa były Orphics. Na greckiej kultury i stylu życia, Filip, ojciec Aleksandra, podniósł śmiercionośny miecz. I wydawało się, że śmierć jej oddziale niemożliwa. Ale kobieta udało się znaleźć sposób, że zwycięzcy zamienił przegranych, a ich wielkie jak zgody.

Esther

Inna nazwa wielkich kobiet w historii świata, który dokonał tego rodzaju heroizmu. To na cześć Estery Żydzi na całym świecie świętują Purim ma więcej niż 3 tysiące lat. Jej nazwisko jest wpisane w Biblii, a więc tylko osiągnął nasze dni.

Kiedy w starożytnej Persji w konflikcie o mocy zgodził elity finansowej i wojskowej, Esther wykonana dla strony finansowej, większość z których składała się z pół-Żydów nim. Następnie wyrzucenia łuski na ich korzyść, a Żydzi zdobył prestiżową zwycięstwo.

Wielu mężczyzn żydowskich przyczyniło się do walki o zwycięstwo, ale nawet Mordechaj nie został nagrodzony tej pamięci narodu żydowskiego, który ma udział Estery. Ale to była tylko żona króla Persji. Ale miał taki wpływ na jego decyzję, że wynik bitwy był przesądzony.

Amazonka

Ten odważny i wojowniczy szczep słyszał wiele. Ale nie nazywaj je świetnie. I nie chodzi nawet fakt, że ich nazwy są zachowane w kronikach. Po prostu żyć, otwarty, konfrontacja na polu bitwy, są gorsze od mężczyzn. Tak, ich królowa nie mogła wytrzymać atak Achillesa i bohatersko zginął przez jego ręce. Wyjaśnienie jest proste: oni nie charakterystyczne dla kobiet rzeczy.

Ze względu na ich historię i wymazane z ich list. Trwałość kobieta w ogniu krwawych bitew gorszej trwałości mężczyzn, ale w zwykłym, codziennym życiu są o rząd wielkości większe niż te ostatnie. Wiele z tych znaków, nie znajdując zastosowanie sił, zniszczyć siebie przez napój, upadł, rzucony, jakby w basenie z głową, na cztery wiatry. Ale to się dzieje z kobietami znacznie rzadziej. Są to potężny i wielki wewnętrzny rdzeń moralnym.

Marie i Khadija

Dosyć powszechne – każdy w swojej własnej kultury – imion. Mówią trochę o tym, co większość ludzi. Ale imiona wielkich kobiet!

Konieczne jest, aby wspomnieć, że musimy w matki umysłu Chrystusowego i żony Mahometa tak szybko staje się jasne, dlaczego ta osoba jest tak znacząca.

Chociaż ich rola w sprawy dwóch założycieli religii świata jest ogromny, ale nawet one są dla wielu nie tak wiarygodności. Historia mówi o Virgin znikoma. O Khadija – trochę więcej.

Tak, Matki Boskiej i Jezusa. Jako matka (która, nawiasem mówiąc, urodziła syna w cudowny sposób przez Ducha Świętego), Mary nie mogła mu dać 100% ich informacji genetycznej. W rzeczywistości, Zbawiciel powinien być jakby Bogarodzicy w ciele mężczyzny. Skomplikowane? Być może, ale nic nie pomogło. Na szczycie tej Maria miała na jego pierworodnego wielkiego wpływu moralnego. Była obecna przy jego śmierci, i był jednym z faworytów, spotkają zmartwychwstałego Jezusa.

Według legendy, przed wstąpieniem do nieba Maryja mieszkała ze św Jana Ewangelisty. Gdy ten zaczął odwiedzać w wizji aniołów w niebie, a potem sam Zbawiciel, że John chciał porzucić misję. Ale to była Matka Boża trzymała go od tego. Oznacza to, że znowu, nie jest drogi, jak kobieta w historii ludzkości kieruje człowieka, a on był już popełnienia znaczących uczynki i chwalili sobie wyczyny.

prorok muza

Khadija przewodnią rolę w życiu Proroka jest znacznie jaśniejsze. To ona podjęła inicjatywę, by go poślubić. Jest to czas widziała jaki potencjał tkwi w dwudziestu pięciu młodych mężczyzn. Była pierwszą, jak żaden inny, aby docenić proroctwo Mahometa. I całkiem możliwe, Prorok nie zawsze na ryzykowną ścieżkę spodvizhnichestva bez moralnego i materialnego wsparcia dla ich niezapomnianej pierwszej żony. Do tego ona (według legendy) dostał się do nieba za pomocą Archanioła Jabrail, choć nauczanie islamskie kobiety nie mają dusz.

Rola w historii nie jest mierzony przez renomie

Szeroki sława – nie najdokładniejszym wskaźnikiem roli osobowości w historii. Wiele z Joe Blow sławnych mężczyzn i kobiet, szokując publiczność, a nawet czarne charaktery znane o wiele więcej niż prawdziwych dobroczyńców wszystkich czujących mieszkańców Ziemi.

Można porównać Kleopatry, królowej Egiptu, Hypatia, wielki matematyk i filozofem. Cleopatra jej tytuł może dodać kolejny „wysoką rangę” największym kobiet w historii. Ale to nie jest prawda. A imię Hypatia dla większości ludzi pozostaje pustym frazesem. Choć wielu wykorzystać swój wynalazek do dnia dzisiejszego. To jest zwykły poziom budynku. Wymyśliła astrolabium. Pozwoliło to odległe wycieczki do otwartego morza.

Cleopatra jako jego „niebiańskiej” miłości bohatera popełnił nicość, ze względu na niezależność od kraju, w rękach władzy żelaza Rzymu. Miał wszystko, a siły zbrojne i ekonomiczne, do organizowania obrony kraju, ale ich nie używać. Prymitywne myślenie nie ogranicza się do tak zwanych wielkich ludzi. Ale w umysłach większości królowej Kleopatry, przynajmniej, jest jednym z wielkich kobiet w historii.

Hypatia była nie tylko ostatnim z wielkiej starożytności matematyk i wynalazca wielu przydatnych rzeczy, ale także prowadził ruch na rzecz ochrony wiedzy zgromadzonej przez ludzkość. Broniła tę wiedzę od początku chrześcijaństwa, że aby stać się brutalnie zastosowania obraz Zbawiciela i zaczął zastrzeżenia władzę nad duchowym życiu wszystkich ludzi bez wyjątku. Zmarła bohatersko, ale wiedza, że zachowało z jego towarzyszy, wciąż pomagają uczynić nasze życie lepszym, dobrze, wygodniejsze. Japońskie ogrody skalne – to jej decyzja, kiedy geometryczny Problem z dowolnego punktu na płaszczyźnie można zobaczyć wszystkie kamienie z wyjątkiem jednego. Bez rozwiązywania tego problemu nie udało nam się w XX wieku, aby stworzyć taką piękną rzecz, jak wszyscy już znają komputerze. Znajomość nieaktywnych 1700 roku obudzić się w głowach utalentowanych ludzi i historii ludzkości, aby przejść dalej wzdłuż ścieżki postępu. Tak wielkie kobiety w historii są dostępne. Oczywiście, były różne, a historia była zbyt różne

,

Olga – twórca jądra cywilizacji rosyjskiej

W kategorii „wielkich kobiet w historii Rosji” należy rozpocząć od księżnej Olgi, Światosław matki. Ona rządzi Rus mu wysłała go do wielkich czynów.

mądrość Olga była tak duża, że nie dała jej syn heroizm wyczerpanie zasobów ludzkich i gospodarczych Rosji. Olga dała wystarczy rezerwy na śmiały wędrówki pożytkiem dla społeczeństwa i władzy. I nie wchodzą w konflikt z synem, nie nalegać, a co najważniejsze, nie pokazują człowieka, że była mądrzejsza od niego.

Księżna Olga widział i życie duchowe ludzi. Światosław była prosta, jako wojownik, a więc mówiąc po prostu: „Chrześcijaństwo – to obrzydliwość” Ale Olga wiedziała, że w momencie religii wedyjskiej musi wycofać. Konieczne jest logika historii. Ale rekolekcje powinien zawsze mądrze. Nic więc dziwnego, wojskowi mówią, że rekolekcje trudniejszych operacji niż obraźliwe. Udało jej się tkać w żywych światopogląd chrześcijański wynika Wedyzm. Bez byłoby niemożliwe Vedic renesans 12 wieku. I „Lay” nie powstanie, a na epopei Svyatogor nie zachowały się do dnia dzisiejszego. I Rosja, podobnie jak w Europie tamtych czasów, byłby spalony pożary Inkwizycji. I architektura rosyjskich cerkwiach nie przeprowadziły blask wedyjskiej wizji wszechświata. A ortodoksja słowo nie istnieje. I co by to było? Państwo bizantyjskie. Komentarze …

Jednak Olga – nie jest jedyną kobietą, która przypomina w rozmowie o wielkich kobiet na ziemi rosyjskiej.

Wielkie kobiety w historii Rosji: wątpliwą wielkość

Ale jest wielkość dmuchane. Jest on oparty na znakach zewnętrznych i splendor. W historii Rosji ma dwa cesarzowych – Elizaveta Pietrowna i Katarzyna II. Ale tylko jeden z nich przyniósł prawie oficjalnie na liście „znanych kobiet w historii świata.” Chodzi o Katarzyny II.

I to było w czasach panowania Elżbiety (a trwało to 14 lat) nie wiem rosyjski przewrót. Nie wstrząsnęła wojna z zewnętrznym wrogiem, że wydawało się, że kryje się w tych latach, nie ma bunty chłopskie, zmiękczona maniery pańszczyzny, opracowany nauki i przemysłu. A stało się to wszystko jakoś cicho. Jednak nie jest tak znany jak inne władcy państwa rosyjskiego.

O Katarzyny potomkowie wiedzieć więcej. To był oświecony kobieta jest bardzo kompetentny i ma niesamowity potencjał. Ale z jakiegoś powodu, jak to jest wstyd na wspomnienie tej kobiety w historii Rosji często słyszał wulgaryzmy i przywołanie wymienia swoje niezliczone sługusów. Taka jest ludzka przyroda …

Historia trwa ludzkość. XX wiek dodać do listy pod nazwą „Wielkie Kobiety w historii świata” wybitnych osobistości: Królowa detektywistycznej Agata Kristi; zdobywco kosmicznej Valentina Tiereszkowa; EKSPRESYJNY Koko Shanel; Mat Teresę z Kalkuty, w świecie Agnes Gonzha Boyakshu; śmiertelne niezapomniana Marilyn Monroe i księżnej Diany. Ze względu na fakt, że kobieta – najbardziej tajemnicza, piękna i nieprzewidywalna stworzenie we wszechświecie, trudno jest twierdzić, jak również fakt, że bez kobiet, nasz świat byłby znacznie bardziej nudne.