782 Shares 5761 views

Co to jest Win32: podstawowe pojęcia i prostych technik, aby wyeliminować błędy, które występują

Prawdopodobnie nie trzeba wyjaśniać, że wielu użytkowników są często w najbardziej nieodpowiednim czas oglądania na ekranie monitora komunikat, że jakiś plik wykonywalny nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32. Zobaczmy, co jest Win32 i dlaczego istnieją błędy lub architektura systemu plików. Po rozpatrzeniu te dwa pytania, można znaleźć rozwiązanie problemu braku zgodności aplikacji z tym standardem.

Co to jest Win32

Jeśli mówimy o pojęciu jako całości, to jest zwykle określane jako „poniekąd” architektura i aplikacji obsługiwanych przez niego do uruchomienia.

Z historii systemów operacyjnych, to wiadomo, że na początku były 8- i 16-bit, nieco później przekształcony w 32-bit, i wreszcie w 64-bitowej. Na równi z ewolucją zasad „operatsionok” się zmieniły i systemów plików. Najczęstszym do niedawna był uważany za system plików FAT32. Zdobyła się taką popularnością, że nadal programiści Microsoft IT-gigantów nie wyklucza jego obsługę najnowszych wersjach systemu Windows.

Nawiasem mówiąc, pojęcie co Win32, ma również zastosowanie do „system operacyjny”, takich jak XP i Vista, a nawet z systemem plików NTFS, który zastąpił FAT32, wszystko jedno wersję samego systemu operacyjnego w zakresie architektury pozostają 32-bit.

przejście na 64-bitowej architekturze została przeprowadzona Wraz z pojawieniem się Windows 7, ale do instalacji niestandardowej można znaleźć w wersji 32-bitowej każdy z czterech zespołów, „Siedem”.

Dlaczego istnieją błędy

Spójrzmy teraz na wszystkich ekscytujące pytanie, co jest „nie-jest aplikacją systemu Win32” (tak a tak czy składnik instalacji wykonywalny). Po pierwsze, najbardziej prostego powodu można wymienić sam plik utworzony przez, powiedzmy, Linux lub Mac OS X, które, oczywiście, we wszystkich systemach operacyjnych Windows po prostu nie może być uznany ze względu na fakt, że „system operacyjny”, że tak powiem, nie wiem co to jest ten składnik i otwórz go. Bardzo często można zaobserwować taka sytuacja podczas pracy z obrazami dmg typ dysku lub części danych archiwalnych.

Z drugiej strony mogą wystąpić błędy z „rodziny» Windows aplikacji. Odpowiadając na pytanie, co aplikacja Win32, warto zauważyć, że ten program, dynamiczna biblioteka lub kierowca, pierwotnie stworzony przy użyciu 32-bitową architekturę. Teraz, być może, to jest oczywiste, że aplikacja 64-bitowa lub sterownika w systemie 32-bitowym nie będą działać.

Rzadsze otwieranie plików wykonywalnych lub archiwów błędy. Nie może być problem w tym, że plik nie został załadowany (kopiowane) w całości lub w tym przypadku nie zostały niepowodzeń. W tym przypadku, system jest tak samo prawdopodobne, aby wydać komunikat o formacie niezgodności lub typ pliku, że wymagania systemu.

Najprostsze metody eliminacji błędów

Jednak metody, aby wyeliminować te problemy, jest wiele. Najprostszym rozwiązaniem jest pobranie z Internetu specjalizuje pliku Win32.reg i jego późniejszego uruchomienia.

Co jest Win32.reg? Jest to plik rejestru, który przyczynia się konkretne zapisy i klucze w nim, aby uprościć proces otwierania problematycznych aplikacji.

Czasami sytuacja może być związane z niedopasowaniem systemów plików. W tym przypadku trzeba będzie sformatować dysk lub partycję za pomocą, na przykład, FAT32 (zwłaszcza podczas przełączania z OS 64 bitów do 32 bitów).

Istnieją sytuacje, kiedy trzeba Microsoft .NET Framework, gdzie aktualizacji ustawień trzeba określić obsługę platform absolutnie wszystkich procesorów, w tym x86. W ogóle, przykłady mogą spowodować sporo.

Jeśli wirus

W najgorszym przypadku nieprawidłowego działania tego rodzaju jest wpływ wirusów i złośliwych kodów, które są zamaskowane jako usług systemowych, odpowiedzialny za uruchomienie połączenia lub 32-bitowych aplikacji, takich jak rundll32, svchost, etc.

Rozważmy jeden z najbardziej znanych zagrożeń. Co to jest Trojan: Win32 (Gatak lub nawet dowolna wersja)? Tak, zwykły komputer wirus (Trojan), który korzysta z naruszenia bezpieczeństwa, próbując uzyskać dostęp do komputera zdalnego użytkownika do kradzieży informacji lub otrzymania przez terminala komputerowego pełną kontrolę.

Na pewno przed konieczne jest, aby mieć wysoką jakość w pełnym wymiarze czasu antywirusa lub jako potężny jako sposób testowania systemu w postaci skanera (np Kaspersky Removal Tool Virus lub Rescue Disc), ponieważ czasami standardowe metody śledzenia zagrożenie pojawieniem się systemu nie jest możliwe.

wniosek

Że, przynajmniej na krótko, musimy rozważyć pytanie, co jest Win32. Oczywiście, informacje są dostarczane w formacie skompresowanym, ale zwykły użytkownik podejść do dżungli programowania i zrozumienia zasad korzystania z architekturą „systemów operacyjnych” lub system plików nie jest konieczne. W skrajnym przypadku wystarczy, aby znaleźć błędy i problemy wyboru metody ich eliminacji.